2024. november 19., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#620628
Lefordítom a lényeget, amire szerintem Bazsa gondolt. Tételezzük fel, hogy 1000 évvel ezelőtt volt 67 db. egymást követő teljesen hómentes, enyhe tél Magyarország akkori területén, amit nyilván senki sem jegyzett fel. Így visszatekintve a mostani sorozatos gyenge telekre, máris nem ad olyan drasztikus képet abban a 240 évben amiben ezek megtörténtek.

Hozzátenném, hogy mindez csak feltételezés, de mivel a földünk időjárásának tényleg csak nagyon kis szeletét tudtuk eddig megmérni, így bármi és annak ellenkezője is elképzelhető a múltban. 

Egyébiránt teljesen egyetértek az írásoddal, és természetesen tisztában vagyok vele, hogy ha tetszik ha nem, ez a “kis” intervallum létezik csak amiből pontos statisztikákat, adatokat és következtetéseket lehet levonni. 
#620627
Minden hozzászólóval egyetértve, ez így van, sokmindent nem tudunk, csak próbáljuk rekonstruálni a dolgokat. 

Ami itt is felmerült, hogy most a változások sebessége az, ami kirívó lehet. De szerintem nemcsak a 1910 körüli dolgot nem tudjuk teljesen magyarázni, hanem  az elmúlt negyedszázadot sem. Miért volt lassabb a melegedés üteme a 00-ás évtizedben és miért gyorsult újra az elmúlt 10 évben.
Csak a két nagy El Nino számított, hogy átbillentette egy bizonyos szinten túlra az értékeket. Vagy más is a folyamatos ÜHG kibocsátás mellett? Látok sok helyen sugárzási egyenlegeket, hogyan változtak, de még ebből sem vonnak le teljesen egységes következtetéseket. 

Visszatérve az évszázad elejére, egy IPCC (tudom róluk is sokféle vélemény van...) ábra alapján. (Nem néztem utána, hogyan készült az ábra, de feltételezem, a hőmérséklet reanalíziseiből számolták vissza a sugárzási kényszert, és ismert tényezők, események hatásaira bontották szét).

beillesztett kép



A 60-as évek lehűlése látszólag nagyon jól magyarázható sz aeroszolok nagyobb arányú növekedésével. Kicsit hasonlónak mutatja a századelőt is, amikor az antropogén kényszer bizonytalansága lefelé, "hűtés irányába" is növekszik (szürke színezett sáv) az aeroszolok miatt, plusz két nagyobb vulkánkitörést is beleszámít. A mostani gyorsulás pedig az aeroszolok csökkenésével függhet össze. Az is látszik, hogy a Pinatubo (1991) hűtő hatása ugyanúgy elillan pár év után, ahogy a többi vulkáné, csak közben a CO2 kényszere gyorsan nő, az aeroszolok pedig stagnálni kezdenek. Idén meg ott a Hunga-Tonga hatása, amiről totál nem tudjuk, mekkora átmeneti púpot okozhatott.

Ez is csak egy rekonstrukció természetesen... nevet
#620626
Szerencsére nem ez a prognózis dönti el, hogy végül le bír e majd "komoly" hideg szakadni kacsint
Én (is) azt szeretném, ha jönne egy izmosabb sarkvidéki eredeti légtömeg, ami húsz centi körüli jeget, talajfagyot produkálna. Még csak halálra se kéne fagyni hetekig, ez öt - hét nap alatt megvan egy normális Kisugárzásos fagynál. Aztán jöhetne a komolytalan hideg. Lábasnál bőven elég pár fokkal nulla fok alatt. 2003 - ban se volt brutális hidegbetörés, mégis az egyik leghavasabb, hófúvasosabb tél volt, kellő jégvastaggal. 
Végre az atlanti majomkodás után egy kis reggeli fagy, - 1,5 fok, és most sűrű köd 0,7 fokkal. (Én se szeretem ha hetekig ez van, de az inkorrekt karácsonyi strandidő után üdítő! hideg
#620625
Semmi beképzeltség, no para kacsint
Pusztán a tényekre próbáltam szorítkozni.
Drasztikus a változás az elmúlt években, ez tény, akárhogy is forgatod.
Az, hogy volt idén 1x 5 napig, majd 1x 1 napig 10 cm hó regionálisan, illetve ugyanennyi ideig 40 cm fent, még nem sokat segít a tendencián, az összképen sajnos.

Nyilván a jövőt nem sejtjük, én sem, te sem, ha véletlenül az ellenkezője jött le a hozzászólásomból, akkor elnézést.

Maradjunk tehát a tényeknél: országos értelemben(!) és ilyen sorozatosan(!) ilyen gyenge telek (és nem, nem a hótakaróról beszélek, de hadd ne kezdjem újra) az elmúlt 240 évben Magyarországon nem voltak. Ez tény, mert megmértük. Ezt cáfold meg légy szíves, és ne mellébeszéljünk. nevet
A többi a jövő kérdése, majd eldől.
#620624
A hótakaró és hidegpáarna viszinyához van egy nem túl bíztató észrevételem. December elején leesett 20 cm körüli hó, ami szinte folyamatos olvadásban volt, 2-3 néhány órás időszakot leszámítva. Egyszer bìrt -2,5°C ra lehűlni az idő, amikor reggel kiderült az ég egy óra hosszára. Visszatért a ködfelhőzet, már fel is ment +1 °C-ig. Pont a 'hidegpárna' miatt nem bírt fagyni, éjszaka sem. Persze hozzá tartozik, hogy a havazás után nem derült ki az ég, hogy egyszer jól lehűljön az idő a köd előtt. Jelenleg hótakaró nélkül ugyan ezek a hőmérsékleti viszonyok. Egyszerűen nem tud hideg lenni a medencében, amit Te is írsz, nem is jön ide. Fh.: Vácduka
#620623
Az érem egyik oldala valóban a rendes és tartós hidegpárna hiánya, a másik viszont az, hogy az utóbbi szezonokban gyakorlatilag eltűntek azok a markáns hidegbetörések, amikor napos idő mellett sem kellett azon gondolkodni, hogy meglesz-e a téli nap, hanem simán jöttek a -2, -3 °C-os vagy akár annál alacsonyabb maximumok. Ilyen kaliberű hideg utoljára 2018. február végén jött, azóta csupán egy-két kisebb körzetben (főként az Északi-középhegység térségében) volt példa hasonlóra néhány napon.
És amit én szoktam emlegetni, hogy a fagyos napoknál is van egy határozott minőségi romlás. Ebben a szezonban pl. jelenleg 32 fagyos napnál tartunk (októberben 2, novemberben 11, decemberben eddig 19 volt), és nagy eséllyel holnap-holnapután is az lesz. Ez önmagában nem olyan rossz szám, arányosan kivetítve az egész szezonra 90-100 fagyos napot is jelenthet áprilisig. Viszont ebből a 32-ből csupán kétszer volt -5 °C alatti minimum, ami nagyon kevés.
#620622
"A mostani felmelegedés..." Yep, de mi a konklúzió? Csak annyit tudunk, hogy most éppen melegszünk globálisan, továbbá ahogy írod, "a változás mértéke és gyorsasága most egész más, mint a korábbiaké volt ebben a tartományban". De ennyi, nem tudjuk mi ez, nem tudjuk hogyan működik, hová tart stb.
Ehhez képest világpolitikai és világgazdasági csapásvonalakat irányít masszív határozottsággal ez az egész, pedig azt se tudjuk mi a töcs van.
Bocs a pongyola stílusért.
#620621
Ha ez a tél is kimegy így, az már tényleg nem véletlen!
Ijesztő lenne!
Mondjuk enélkül is ijesztő!
Az, hogy nincs hó, a tél szempontjából a leginkább lényeges dolog.
Ha nincs hó egy mediterrán ciklon után, másnap kiderül, -5 fok van reggel.
Ha van 15 centi hótakaró, akkor -10,-15 fok van.
Ha beáll utána a köd, nem -2 fokon áll be, hanem -6 fokon.
Ez a telet illetően markáns különbség, ugyanis a tél középhőmérsékletét nálunk a medencejelleg miatt a hidegpárnás helyzetek nagyban lehúzzák.
Márpedig egy komolyabb hótakaró napokra, hetekre le tudja húzni a közepet.
Még akkor is, ha a magasban közben +5 fokos 850 van.
Ez évek óta hiányzik, meg is látni a téli közepekben.
Na de!
Amire rá kellene jönni, hogy amennyiben a hideg ott van Skandinávia felett idén is, múlt télen is komoly hidegek voltak ott, ide meg nem tud lejönni.
Majd fordul a kocka, és márciusban meg áprilisban le tud jönni a hideg.
Ennek mi az oka?
Ez a jelenség trendszerű, vagy egymás következménye, vagy véletlenek?
#620620
A mostani felmelegedés mértéke nagyságrendekkel több, mint az a kis lehűlés volt ott, csak az ilyeneket egy skála és értékek nélküli (inkább hatásvadász) grafikonról nehéz leolvasni. A változás mértéke és gyorsasága most egész más, mint a korábbiaké volt ebben a tartományban.

Durva, hogy idén a valaha mért legmagasabb átlaghőmérsékletű nap nem megvolt egyszer és megdőlt, vagy esetleg kétszer, hanem 25+ nappal kb. egymás után sorban csak júliusban. Majdnem minden egyes nap melegebb volt idén júliusban, mint amit valaha korábban mértünk. Az már csak egy mókás vicc, hogy ilyen hidegrekordokkal történjen.
3.8 °C
#620619
Kis reggeli jég:

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép

#620618
A mikulási és a 23- i havazást sem sokan várták abban a formában ahogy megvalósult, Pitom olvadozó latyakot mondott egy nappal előtte a rádióban az omsz meg dobott három megyére citromot kevesebb mint 24 órával előtte.
Ez nem kritika akar lenni hanem a téli csapadék előre jelezhetőségének nehézségét mutatja.
Ergo bármi lehet öt nap múlva majd az ablakon kinézünk és kiderül.nevet
#620617
PTE TTK 9,5 fok és emelkedik. De van ahol már 13 fok is van Baranyában.
Gyászos. 
#620616
Fordítva. Arra akar utalni - kicsit szokás szerint bazsásan-rosszul forgatva a szavakat - hogy a kilencszáztízes években vajon globális lehűléstől lett volna hangos a mettársalgó? A kérdés jogos.
Igazság szerint még az általa linkelt ábrát sem tudjuk megnyugtató módon értelmezni. Miért pont úgy, pont akkor, pont azok az értékek, amik? Fogalmunk sincs. És ez a múlt...
Kicsit hasonlít a dolog arra, hogy a Marson, üstökösökön szaladgálunk robotokkal, a Voyager már a Naprendszeren kívül van, de fogalmunk sincs mondjuk arról, mi is lapul pontosan a világtengerek mélyén. Pedig csak pár ezer-tízezer méterre van alattunk...
Igazából egy sötétítős napszemcsivel, pislákoló gyertyával a kezünkben kotorászunk a sötét szobában. Látunk dolgokat, de hogy mi is az, csak találgatunk, sejteni vélünk...
#620615
Azt ugye nem kell magyarázni, hogy amit a skálád utolsó negyedèben láthatunk, az igen, èppen most zajlik sokunk életében, ami egy határozott változási folyamat rèsze, lehet mèg csak kezdete. 
#620614
Itt ma meglepő módon 8 nap után ismét fagyott. Durva azért így december végén. nyelvnyujtas vidám 
#620613
Mert ennek 100%-ig is lehet hinni... laza
#620612
Annak ellenére, hogy részben egyetértek a mondandóddal, meg kell jegyeznem azt is, hogy az írásodban fellelhető az a tipikus emberi tulajdonság is, hogy mindig minden a mi életünkben történik meg azonnal. Ez a tipikus emberi beképzeltség ( bocsánat, más szót nem tudtam erre, és abszolút nem bántásból írom ezt ).
Holott a mi nyúlfarknyi életünk ( vegyünk egy emberöltőnyi időszakot ) egy semmi, mindössze egy porszem a világ összes tenger -és óceánpartjain.
Ezzel azt akarom írni, honnan tudod, mi lesz a jövőben, akár 1 hónap, akár 1 év, akár 10 év, akár 100 év, akár 1000 év múlva!?
Senki sem tudja!

Végezetül itt egy hosszú idősort átölelő klímacsík, mely az 1850-2020-ig terjedő 170 éves időszak globális hőmérsékleti viszonyainak anomáliáját mutatja meg.
Az 1900-as évek elején mi az a brutál, több mint 10 évig tartó lehűlési folyamat!?
Erre ki számított, ki mondta meg, hogy így lesz!?


beillesztett kép

#620611
Igen... Én is ezt nézem már egy pár napja hogy nagyon komoly hideg levegő lesz a közelünkben de ebből a szituból is valamiért azt érzem hogy a lehető legroszabb verzióval fogunk kijönni... Bár ne lenne igazam... 
#620610
Egyszerűen nem tud komoly hideg légtömeg leszakadni.Link
#620609
Ahol a fáklya is zuttyan, ott az operatívoknál is egységesen ott a blokkosodás lehetősége.
Igen, még messze van... nevet

GFS

beillesztett kép



ECM

beillesztett kép



GEM

beillesztett kép


#620608

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

Igen,az ország nagyobbik fele azért most is szívóágon volt.zavarban
Egy kis reggeli hangulat,a maradék havunkkal. laza
#620607
Összevetve a képet azzal, amit Antibulvár írt, semmi meglepő sincsen benne. Én nem számoltam sem átlaghőmérsékletet, nem néztem meg a jelzőnapok számát, pusztán az emlékeimre támaszkodtam, ami ugye szubjektív. 

Cassano, az itteni klíma egyre inkább hasonlít a Dél-Alföldéhez. Itt a Tenkes alatt szinte kottára ugyanaz, mint felétek. Télen alig van még fagyos nap is, nemhogy téli, meg zord, nyáron meg egyre inkább a száraz forróság jellemző, emellett szinte minden hónapban feltűnően magas a napsütéses órák száma. Az őszi időszakból meg szinte teljesen eltűntek azok a rétegfelhős, szürke, borongós napok, amik régebben annyira jellemzők voltak.
3.5 °C
#620606
Jó nektek... mi itt kettőből kétszer néztük a zuhogó esőben, ahogy mások örömködnek.
Az egyiknek a végén volt pár órára vegyes, így a végén méni latyak kialakult itt-ott, ami nagyon hamar el is tűnt. Eddig ez volt a maximum itt ezen a "télen".
#620605
Szerencsénkre itt reggelre szinte teljesen felszámolódott a köd, némi párássag van, de már szépen süt a Nap, jobb is ez, mint a matt szürkeség. kacsint
#620604
-1.7C,gyengén ködös párás,és vastagon deres minden.Szinte minden reggel fagyunk,deresedünk.Ezért sem tud jobban száradni a föld,ahogy kienged minden undorítóan sáros lesz.
Valszeg lehetne számolni az éves csapadékot,csak elsején lesz eső újra,ebben szinte minden modell egyetért.800 mm felett leszünk bőven,közelebb a 9-hez,de majd elsején meglátjuk.
A jövő heti folyamatos lehűlést is adja minden modell,de az 5.ikei hóval nagyon egyedül van GFS.Pedig már az 200 órán belül van.
En ezzel a decemberrel is meg vagyok elégedve,persze azért necces volt mindkét szitu,de szerencsére elég jól jöttünk ki belőle,2-szer is 20-30cm hóval.Talán az igazi hideg hiányzott,de remélem majd január villant valamit abból is.kacsinthavazas
#620603
A "nagy hideg" mindig 300 óra felett jön! Jól látható, hogy ami karácsonykor január első napjaira nézett ki, az már egy héttel tolódott.
#620602
Én a Pó-síkság klímájával kiegyeznék. Ez itt a Dél - Alföldön valami sokkal rosszabbnak tűnik...
#620601
Olvasom napok óta amit írtok a változásról, hát én őszintén megszólva nem látok semmi extrát hogy lenne egy hidegleszakadás a közeljövőben. Modellek is elkezdték csúsztatni őket ahogy szokás.
Arányában északon valóban összegyűlt a hideg levegő ami megindulhatna, csak ott a bibi hogy zónalitás van nyugat felől amit nem szeretünk.
Remélem változik hamarosan ez a kép is.
AktT: 0.3
#620600
Szóval akkor nagyon úgy tűnik, hogy game over. Itt van a Pó-síkság klímája. Szuper! Unalom a köbön, ráadásul rohadt gyorsan... szomoru
#620599
Jó reggelt! 
Itt reggelre beködöltünk.

beillesztett kép

#620598
Jó reggelt. Közepesen felhős ég mellett +7 fok van. Megint kimaxoltuk.zavarban
#620597
Már majdnem lőtávolon belül, igazi pengeél lenne vidám

beillesztett kép



beillesztett kép

#620596
Ez lesz a legmelegebb év? Azta. Az igazán durva az, hogy kettőt pislogsz, aztán ez is megdől majd, mint ahogy az előző rekord is sokkal előbb fog megdőlni ezek szerint, mint arra számítani lehetett. (Én legalábbis nem gondoltam volna, hogy ez rekord meleg év lesz.) Hol leszünk 20 év múlva??
#620595
Én már most utálom a nyarat...
#620594
A mostani időjárás margójára. Aki még előtte van, van kiút.

beillesztett kép

#620593
Én pedig sokszor utaltam már itt rá, hogy sajnos a jelek arra engednek következtetni, ez a hószegénység csak a jéghegy csúcsa.
A modern, hálózatszerű mérések immár több mint 200 éves hazai történetében nem fordult elő olyasmi, ami mostanság jellemző. Vagyis hogy most már sorozatban teljes téli szezonok múlnak el sokfelé jóformán téli napok nélkül, zord napok nélkül, ónos napok nélkül, minimális számú ködös nappal, hidegpárna nélkül, ellenben rekordmagas számú napos órával, rekordmagas havi középhőmérséklettel.
Ilyenre, hogy ez sorozatosan megtörténjen, szépítgethetjük, de bizony nemigen találunk példát a mérési adatsorban, citálhatjuk ide a múlt század 10-es, 70-es éveit, vagy bármelyik, számszerűleg feljegyzett időszakot.
Tehát hogy nincs hó? Hát én azt mondom, bár ez lenne a legnagyobb változás, de ez inkább csak egy eléggé szembetűnő következmény.

És egyébként a felmelegedősdi csak folytatódik, töretlenül. Az idei év lesz kiemelkedően a legmelegebb az 1780 óta rendelkezésre álló, homogenizált budapesti adatsorban, várhatóan Ferihegyen 12,5 °C körüli, Lőrincen 13,0 °C körüli éves középpel, de Dél-Magyarországon már 13,5-14,0 közötti értékek is előfordulnak.
Szóval ez így egyre nehezebb lesz sajnos...
#620592
Karel  Capek  kertészkönyvét  is  olvasni  kellene...  "A  kertész üveg  alatt,  fűtött  helyiségben  telel át." "Beáll  az  olvadás,  ha  néhány  jó  barát  megbeszéli,  hogy síelni  megy  a  hegyekbe."  "Ami  a  januári  vegetációt illeti, legismertebbek  belőle  az  úgynevezett   jégvirágok." " mi  kertészek... hiszünk  a  tavaszi  napéjegyenlőségben... "   ... "a  mi éghajlatunk  alatt időjárás  dolgában  zabolátlan  önkény  uralkodik,  és  ez  ellen  mit  sem  lehet  tenni." 
és: "Az  emberi nem csodálatos  optimizmusának  nincs  fényesebb  bizonyítéka,  mint  a  kertészek  létezése."

Érdemes  a  januártól  márciusig  terjedő  fejezeteket  átnézegetni vidám

Forrás: Karel  Capek (1890-1934) : Záhradnikúv rok.
#620591
Itt a mázlim az elmúlt 1 hónapról, és én csak 200 méteren vagyok.
Szumma 54,5 cm hó hullott nálam, de elég volt csak 200 métert feljebb menni, sőt nem is kellett annyit, elég volt csak 100 méterrel feljebb menni, és simán a másfélszerese volt mérhető az itteni 54,5 cm-nek.
Az biztos, hogy ez egy embert, állatot és növényzetet egyaránt próbára tevő 1 hónapos időszak volt.

Link
#620590
Nem kis meglepetésemre a Gaja-szurdokban sem volt már hó, csak a völgy Bakonynána településen belüli részén néhol, gondolom az eltolt részekből.

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#620589
Unalmas, ám kellemes hőmérsékletű idő volt ma, szép napsütéssel. Ilyenkor a vonatbolond kislányommal ki szoktunk menni az állomásra.
Időjárási esemény híján ezt a Mozdony Matuzsálemet fotóztuk le. nevet
Én speciel nagyon örülök, hogy a Szeged - Békéscsaba vonalon még dízelek közlekednek, de kicsit vicces, hogy ilyen múzeumi darabok vannak a mai napig szolgálatban. nevet

beillesztett kép

#620588
Holnaptól én is tolom 31.-éig, görbüljön, aztán meg fagyjon végre! Ja, és gratula!  laza
#620587
Tényleg nem túl szívderítő, de sokszor írtam már itt én is, hogy a hetvenes években, és a nyolcvanas évek elején volt egy, a mostanihoz eléggé hasonló etap. Nagyanyám folyton azt mondogatta akkoriban, hogy mennyire megváltozott a tél, bezzeg ők micsoda teleket éltek meg. Az általánosban a tanárok sajnáltak minket, mert nem tudtunk szánkózni a téli szünetekben, aztán valahogy csak átbillent a dolog. Nem azt akarom mondani, hogy BIZTOS most is így lesz, de azért talán nem marad mindig ilyen ínséges a tél. nevet
#620586
Kellemes az idő odakint, horgászatra alkalmas nevetTegnap este jött egy 25 kg-os tükrös nevet

Fh: Nemesnádudvar

beillesztett kép


#620585
Izland környékére, pl GFS.
#620584
Párszor megpróbálkoztunk már, hogy télen a két ünnep között eljövünk Szentgotthárdra, titkon remélve hogy belefutunk egy vastag hótakarós tájba... Hát eddig nem jártunk sikerrel... Lehet ha 10 évvel ezelőtt próbáljuk, akkor könnyebben összejött volna nevet
Ma viszont ködhatáron volt a város, és hol lekúszott, hol vissza a terület fölé. Na ennek köszönhettük a mai csodát! nevet

beillesztett kép



beillesztett kép

#620583
Ma reggel le kellett kaparnom a jeget az autóról. Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen tök átlagos dolog, most már kuriózumnak fog számítani.
1 percig nagyon élveztem, aztán jött a letargia, hogy baszki komolyan ez már örömforrás? Hogy volt egy kis fagy hajnalban? December 28-án?
Olvasom nap mint nap, a januári Holnapután-t, de nagyon szkeptikus vagyok. szomoru 
#620582
És az miért lenne jó ide? 
#620581
Most az UKMO a legjobb, azon a Tátráig jönne a skandináv lábas 168 óránál. Csak az a baj, hogy a 6-os CFS adott még hasonló verziót (az utána hozzánk is behozta), viszont az ugye köztudottan egy "nem megbízható modell". laza
Egyébként az látszik, hogy ezzel a skandináv AC-val és hideggel nem nagyon tudnak egyelőre mit kezdeni a modellek, 1-je/2-a után teljesen összevissza adnak mindent Európára.

beillesztett kép


beillesztett kép

#620580
Hova tekerné fel?
#620579
Na meg most már 144 óránál megjelenik egy ciklon az USA partjainál, ami szétzúzná a döglődő teknőt és feltekerné szépen a meleget nevetGFS ECM is egyetért ebben már.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-19 07:21:33

Rákóczifalva

0.5 °C

18002

RH: 87 | P: 1014.6

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130918

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.