2024. november 07., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#411535
Ahogy nézem a Helén miatt jövőhéten még az e hetinél is melegebb lehet, csak úgy tódul be majd a meleg.
#411534
"tudjuk jól, hogy a globális felmelegedés is egy túlhype-olt dolog, amit csak a média erőltet"

Ezzel a résszel nem értek  egyet az írásodból . Melegszünk ,globálisan is, ezek tények. Hogy aztán ez természetes vagy az ember is rásegít, ez a  kérdés csak ebben ? De egyre többen gondolják úgy ,hogy az emberi tevékenység is hozzájárul.
#411533
Igen. Még nyár van. Csillagászatilag. 
És 5 hónapja tart. 
Nem a meleg a gond, hanem annak tartóssága, ill. a komolyabb hidegfrontok hiánya április óta.
Ha tetszik, ha nem, abnormális időjárás uralkodik húsvét óta. És ez igen is rendkívüli. 
Akár a mérések kezdete óta az egyik legmelegebb nyári félév lehet az idei. 
6. hónapja tart a bődületes pozitív anomália. Nem elég!? nevet

Télen sem azért rimánkodik a fórum, hogy jaj de kellemetlen meleg az a 10-15 fok tartósan, hanem azért mert az éghajlati átlagnál akár 10 fokkal melegebb időjárás uralkodik, tartósan. 
#411532
Magyarországon március 1-én már nincs mély nyugalmi állapot a gyümölcsfák esetében.
#411531
Oké, én sem a számokkal vitatkozom, csak nehezemre esik belátni, hogy szeptember 10-én a 25 fokban (a hét második felében esetleg 30 közeli hőmérsékletek mellett) a hónap várható pozitív anomáliája miatt kellene aggódnom, főleg, hogy itt a többség szereti az extremitásokkal tarkított, változatos időjárást, ami sem nem jelent feltétlenül kellemes, sem pedig "normális" időt,  továbbá a nyár is le lett nudlizva a 36 fokos Tmaxokkal, mert ugyan kisebbségben vannak, akik a 36 fokért rajonganak, de hol voltunk még a 40-hez, és egyébként is, 1850-ben volt itt 45 fok is, úgyhogy tudjuk jól, hogy a globális felmelegedés is egy túlhype-olt dolog, amit csak a média erőltet. De mi, akik örülünk a szeptemberi 25 foknak, ne örüljünk annyira, mert lehet, hogy ebből három hét múlva pozitív havi anomália lesz. Hát oké. nevet Pozitív anomália ide vagy oda, felőlem még az Indexnek is igaza lehet, és idén elmaradhat az ősz. laza
#411530
Szerintem senki sem vitatja azt, hogy szép-e az idő vagy sem, vagy hogy kellemes-e a meleg vagy sem. Arról van szó, hogy ha nem jön jelentős változás az utolsó dekádban, akkor igen jelentős pozitív anomáliával fog zárni a hónap. Szépnek szép idő, jobb is mint a stratus, de az, ami 100 évben 5-10-szer vagy netán kevesebbszer fordult elő, nem normális, bármennyire is szép, nem erre az éghajlatra való meleg.
#411529
Abszolút egyetértek. Ez az elthermométeresedés sem tesz jót nagyon egyeseknek. Elvileg még nyár van, tehát keressük már, hogy mikor jön az egész napos stratus meg az ónos ködszitálás.
#411528
Én sem értem, nincs ebben az időben semmi extrém. Szép, meleg szeptember eleje, éjszaka 10-12 fokokkal. Azért szeptember elején nehogy már, túlzás legyen ez az idő. Ha október közepén járnánk, akkor megérteném az elégedetlenkedőket.
#411527
Közvetetten a tartós enyhe idő tehetett a március 1-i fagykárokról.Mert január végén már megpattantak a sárgabarackfákon a virágrügyek,ami nem fordulhatott volna elő,ha nem tartósan több fokkal az átlag fölött lett volna a hőmérséklet a télen. Egy egyszeri -19 fok nem csinált volna kárt a virágrügyekben,ha mély nyugalmi állapotban lettek volna,mint ahogy egy normális  télen szokott.
És igaz,utálom a túl meleg időt,különösen ha szárazsággal együtt van jelen.
#411526
Úgy, hogy hosszú ideje ereszd el a hajam van meleg terén térségünkben. 
Mostanság azzal veszted a legkevesebbet, ha meleg dominanciát vársz.
Persze előbb - utóbb fordulni fog a trend, csak azt nem tudni mikor. nevet 
Én aug. elején már azt vártam, hogy igen meleg aug. lehet.
Szept. elején meg azt, hogy átlag feletti meleget, akár jóval átlag feletti meleget hozó szept. lehet.
Noha 1 hétre lehet úgy ahogy értelmes előrejelzést adni, afelett meg lutri, de jelen helyzetben nyugodtan rá lehet húzni már a hónap elején az átlag feletti meleg jelzőt a hónapra, hisz úgyis be fog jönni. A makrocirkulácó továbbra sem engedi a nagy bizonytalansági faktort. Nincs miről beszélni, noha még csak 10-e van, de most kijelenthető már, hogy az idei szept. átlagnál melegebb lesz. Szerintem nincs az a hidegfront, ami 20-a után az utolsó dekádban lehúzza országosan átlag alá a T. anomáliát. nevet 
Ez egy ilyen időszak. Akármi történik, szinte mindig a meleg dominancia kerül ki győztesként.
Ebben fordulat a következő 1-2 hétben sem látszik a modelleken. 
#411525
Ezzel az előoldal akár októberig is kitartana... Én tényleg nem értem, hogy létezhet az, hogy ilyenkor hidegfrontoknak se hírük se hamvuk.
#411524
Érdekes a friss ECM operatív futása mennyire visszavett a végére. 1-2 nap után, pénteken például Sopron környékére csak 18 fokot ad. Ehhez képest a GFS azért 5-6 fokkal melegebb. A legmelegebb napokra az ECM 27-29 fok körül szór középen és keleten, 30 fok köré, felé nem is megy lényegében. Hétvégére pedig 20-27 közé várja. A meleg nyelv javát is Nyugat-Európára húzza, sőt még Skandinávia déli részét is érintené idővel.  Sanda gyanúm, hogy a következő futás már észhez tér. Egyébként 240 óránál az ECM-en szép az a bivaly ciklon, Izland és a Brit-szigetek közötti kp-val. De bárhogy is nézzük a következő 10 nap is jó eséllyel átlagon felüli meleget hozhat az ország nagyobb részén.
#411523
Tiszta égbolt, száraz fenn a levegő, reggelre fagyhat fönn  a töbörben rendesen ha így marad. Link  most 3,9 fok van.
#411522
Ahogy a Palik mondaná, oppácska:
Link
CAT3 EU partoknál:
Link
laza
#411521
Nálam 38 hőségnap volt, viszont jellemző a július végére, augusztusra, hogy nincsenek nagy hőmérsékleti kilengések, egyenletesen meleg van. Az idei nyári top Max. sem volt olyan eget verő a sok hőségnap ellenére.
#411520
Itt mai volt a 120. nyári nap.
Budapest közelében, vidéken ez nagyon komoly értéknek számít, és a továbbiakban is csak folyton emelkedni fog felém a nyári napok száma. 

Azért a hőségnapok gyűjtése itt szépen befejeződött. Legutóbb aug. 24-én pénteken volt 30 fok feletti Tmax, azóta nem. Akkor volt az idei 40. hőségnapom. 
Az előrejelzések szerint ezen a héten sem kell itt hőségnaptól tartani.
#411519
Gyönyörű nyári időnk volt ma, behúztuk a 108. nyári napot is. Strandidőt élvezhettünk zavartalan napsütéssel, a természetes vizek hőmérséklete 21-22 fok körül van (22 inkább a délutáni órákban), tehát bőven alkalmas fürdőzésre, bár a hét folyamán ez inkább melegedni fog. nevet
#411518
Link

Meg amíg ilyen esélyekkel... laza
#411517
Amennyiben mindig ilyen távolságban marad, felőlem jöhet. vidám
#411516
Jó kis hf lenne ény-ról, kár, hogy 213 óra...kacsint

Link
#411515
A diófák nem a meleg miatt hullajtják, hanem betegség, vagy a fagykár így jelenik meg utólag rajtuk (vagy az utóbbiból következik az előbbi), ez sajnos itt is így van.

Némi utána olvasás után, a gnomonia leptostyla betegség okozza idén a diófák fák gondjait, a fagy miatt "legyengített" állomány extrán érintette idén.
#411514
Wetsom!Ne haragudj de nem értek veled egyet.Somogy megyéből te nem láthatod hogy itt a viharsarokban hogy szenvednek a növények.Április óta tart a meleg időszak erre ráadásul nagyon kevés eső volt nem úgy mint a dunántúlon és a melegből sem kaptatok annyit.Sok növény kiégett a paradicsomtól kezdve a kukoricáig én csak tudom a páromék sok hektár földön gazdálkodnak tőle tudom.A diófa sok helyen lehullajtotta a levelét holott a termése még meg sem repedt.Tudtommal fordítva kellene lennie.Bocsánat de kibukott belőlem.Fórumhelyszín elek.
#411513
Na, vesézzük csak ki ezt a nyugati teknő dolgot, ha már szóba került. Az biztos, hogy ebben az esetben, tőlünk távol nyugatra, délnyugatra levő ciklonok (térségünkben kifejezett előoldali délies áramlás) fennállásakor a teknő hátoldali maritim hideglevegőjét, ahogy pl. a Brit-szk., Nyugat-Franciaország, Ibéria megkapta, az életbe' nem fogjuk látni. Azért nem, mert a fejlett, dél felé megnyúlt teknőnek már nagyon kicsi a keletre helyeződési hajlandósága. Ilyenkor többnyire úgy töltődik fel, hal el a ciklon, hogy mi a meleg (enyhe) oldalon maradunk mindvégig.
Ha ritkán mégis keletebbre, északkeletebbre helyeződne az ilyen ciklon, mi csak erősen átalakult, felmelegedett hátoldali levegőt kapunk nyugatról. Hiszen az öreg, feltöltődő ciklonnak már megszűnt a hidegbetáplálása északról.
Amit bazsa írt, az akkor lehetséges, ha az öreg teknőre gyorsan ráfut egy friss poláris expanzió, az újonnan alakult ciklon hátoldali hidegáramlása összekapcsolódik a vén légörvényével, emiatt hosszú északi légpálya alakul ki felettünk. Ez főleg alapvető meridionális váltások alkalmával fordulhat elő, de összességében nem gyakori dolog.
A másik lehetséges mentség az ilyen szerencsétlen helyzetben az, ha a teknőtől északkeletre fejlett hideg AC helyezkedik el, délkeleti, déli peremén sarki szárazföldi, igen fagyos, nyugat, délnyugat felé terjeszkedő légtömegekkel. Ekkor ezek a légtömegek fokozatosan elárasztanak minket, bár a teknőre nézve előoldalon vagyunk és maradunk.Erre 2 példa:

Link   Link
#411512
Így látom én is (legalábbis ami ÉNy-ot illeti), szerda viszont 30 fok felett lehet, hogy nyüvedjen meg nyelvnyujtas szerdával kapcsolatban az lep meg, hogy DK-i szél ellenére sem alakul ki fátyolfelhőzet (tudom, más is kell, de a helyzet alapvetően kedvezni szokott a fátyolosodásnak). 
#411511
Jobban megnézve a helyzetet, holnap és csütörtökön a fátyolfelhőzet miatt azért lehet, hogy egy-két fok benne marad majd a Tmax-ban ahhoz képest, ami a T850-ből kijöhetne.
#411510
Itt meg aszálykár nem volt, fagykár igen. kacsint
#411509
Totális tévedés. Legalábbis a környezetemet tekintve. Itt nem voltak fagykárok, az aszály és a forróság viszont meglátszik a termésátlagokon.
#411508
Ez az igazság.  nevet
Ráadásul a rossz helyre (nyugatra) szakadt teknő után még ki kell várnunk egy (északi) zonális etapot is, hogy újra próbálkozhassunk a meridiával.
#411507
Így igaz, nálunk is 27-28 körül ingázott tegnap is. Péntek még felétek abból a szempontból jó lehet, nálunk érdemi csapadék viszont nem látszik. Egyébként az már kicsit beteg előoldal lenne, Skandináviába is visszatérne a lényegesen melegebb idő, akár 20-22 fokok is lehetnének, sőt a déli részeken melegebb is helyenként. Ellenben Nyugat-, Északnyugat-Európában kifejezetten hűvös lenne. Mondjuk ez már annyira időn kívül van, hogy biztos változik.  A fáklya is átlag felett fut hosszabb távon, a legtöbb tag túl mélyre nem is ereszkedik, kezd elillanni a lehűlés határozottabb lehetősége most úgy tűnik.
#411506
Tévedés. Ha már itt tartunk akkor a szerény véleményem az hogy a déli szeles napos "tavaszias téli" időből nehezebben fordul normális téli időre. (PL: 1989 dec közepén majd 10 napig tombolt a déli szél, néhol 20 fokra is felment a nappali T.max). Valamint még az is gyakori, hogy a Délnyugat-európai ciklonok többnyire igen vontatottam helyeződnek csak kelet felé, amikor a hátoldalra kerülnénk akkor többnyire már legyengülnek , feltöltődnek. 
A ködös csöpögős nyálkás időnek többnyire egy atlanti hidegfront vet véget, amely a magasban lehülést, az alacsonyabb szinteken átmeneti felmelegedést okoz. Ilyenkor a ciklonok pályája egyre délebbre nyomul és komoly esély nyílik arra hogy egyre hidegebb levegő érkezik észak-északnyugat felől. Tehát nekem a ködös, szürke magasnyomású időjárás mindig biztatóbb előjel. 
#411505
Nem lenne meglepetés a végtelenített előoldal. Meleg így is, meleg úgy is. Ez a nóta már április óta, talán néhány júniusi napot leszámítva. Amúgy, te tudod, hogy melyik volt a legmelegebb szeptember?
#411504
Tekintve, hogy az elmúlt napokban 10-12 fokos T850 mellett voltak 26-28 fokok, simán jöhet a 31-32 fok legalább, de itt-ott valóban nem esélytelen a 33 sem, ha meglesz a 16-17 fokos T850. Annyira nem lesz dinamikus a melegedés, hogy jelentős inverzió ki tudjon épülni, illetve várható azért szél is napközben mindig, még ha nem is túl erős.

Én pedig közben elkezdtem szemezni a péntekkel, mivel akkor pont otthon leszek, és úgy tűnik, hogy a belöttyenő kis frontocska talán szolgáltathat némi zivataresélyt is majd ott. vidám

Egyébként durva, hogy mennyire nincs meg a dinamikus hajlam még mindig. Megint azt látni a GFS-en, hogy megindulna felénk egy erősebb hidegfront a jövő hét közepén, de aztán itt megtorpanna, behullámozna, és az lenne a vége, hogy leszakadna egy mediterrán ciklon, mi pedig előoldalon maradnánk.
Link
Link
Link
#411503
A lakásban most 27 fok a jellemző, és nem 30, kb. ennyivel alacsonyabb a középT Budapesten nevet Alvás szempontjából pedig össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Reggel és este bringázás közben nem pusztulok meg a melegtől, hanem egy kellemes (de azért izzasztó) idő fogad reggel 9 és este 7 körül. Persze ez most nekiáll emelkedni ( Link ), de egyelőre teljesen kellemes ez a meleg idő, és még (itt) a szárazság miatt se lehet siránkozni most.
#411502
Ez igaz, és mint írtam a GFS is visszatáncolt, nem beszélve az ECM-ről, amelyik eleinte a 20 fokkal is riogatott 850-en. Országos kánikula ebből már nem néz ki, de 26-31, 27-32 közötti értékek még lehetnek, és ez reális várakozás. A meleg nyelvet az ECM kissé nyugatabbra húzza fel, de alapjában egyetértek veled. Szerintem az általam várt kerekített 32 esetleg 33 fok nem lehetetlen pár melegebb helyen a jelen állás szerint sem. 
#411501
Jelen állás szerint mintegy 5 fokos melegedés várható a magasban a hét második felére. Legnagyobb mértékben a Nyugat-Dunántúl, ill. később a Dél-Alföld lehet érintett.. Kérdés persze, hogy az ebben az évszakban számításon kívül már nem hagyható inverzió mennyit "esz meg" a magassági melegedésből. Különös tekintettel a várhatóan nem nagyon erős légmozgásra. Sztem lesznek 30 fokok, de nem általánosan, nem ez lesz a jellemző. Talán fele-fele arányban fordulnak majd elő hőségnapos, és nem hőségnapos helyek. Masszívan 30 fok feletti felmelegedések elég valószínűtlennek tűnnek most.
#411500
Ha már a szelet emlegetted, nekem tavaly Nárcisz asszonyság sóhaja szólt a legnagyobbat, akkor többször mértem 100 km/h feletti lökéseket, sőt 115-122 km/h is előfordult, ami méréseim óta rekord. Ilyen erős széllökést előtte sosem mértem, a kifutószelekben is a csúcsok 105-115 km/h körül voltak.  Korábban az Emma orkán idején -2008. március 1-jén- sikerült 105 km/h-át összehozni, a Kyrill 2007. január 18-19-én nálam alulteljesített, még a 100 km/h se volt meg, ahhoz képest, hogy 100-120 km/h-át vártak a modellek.
#411499
Hülyeség. Ilyenkor legalább van dinamika. 
Pikk - pakk jöhet egy bazi erős hidegfront ( ilyenkor elsősorban maritim jellegű hidegbetöréssel ) olyan hózáporokkal, esetleg hózivatarokkal, hogy ülve nyalnád a holdat. 
Nem csak a csend, hideg jelenti a telet,  hanem sok más kellék is van hozzá. Szerencsére. nevet

Hiába vagyok nagy tél mániás, de nekem mégis nagy élmény volt a tavaly dec. 10-12. közötti brutál melegbeáramlás, mikor 100 km/h-s déli széllel dőlt be pl. 11-én este a meleg, és éjjel 15 fok volt, 100 km/h-s széllökések mellett. Az az negatív volt a wind chill. nevet 

Nekem tetszenek a telek. Kva változatosak és ez így jó. Számomra. 
#411498
Valóban, még a 2015-ös kifejezetten agresszív szeptemberi hőhullám idején is lement már éjjel 15-17 fok köré a minimum, elvétve akadt trópusi éjszaka, illetve eleinte több helyen is előfordult persze. De jellemző volt a 13-18-19 fok közötti minimum, annak ellenére, hogy napközben még 31-36 illetve 32-37 fok között volt a hőmérséklet. Bár azokban a napokban, -igaz csak pár nap volt- de este még sütött a beton. 20-23 fok körüli izoterma volt felettünk 850-en. Link 
Másik jó példa még 1987, akkor is stabil 20 fok volt 850-en, és 2 m-en 29-34 fok között szóródott a maximum, de éjjel szintén felfrissült a levegő. Link
A most érkező felmelegedést, mérsékelték kissé a modellek. A GFS is általában "csak" a 15 fokos, vagy azt valamivel,  részben meghaladó izotermát hozza be. Az ECM op elég tartós meleget ad szintén, igaz szeptemberhez képest sok a 27-30 fok körüli meleg, de 31-32 fokos csúcsok elszórtan lehetnek inkább, nem az lesz a jellemző átlagban, bár a GFS egy-két napra megszórja vele az ország nagyobb részét. A tippem a legmelegebbre a kerekített 32 esetleg 33 fok, szerintem helyenként van esély elérni még az alacsonyabb napállás ellenére is, ha bejön a 15 + fokos izoterma amit korábban még jeleztek a modellek. A GFS igazán alattomosan vesz vissza a melegből az utóbbi 1-2 futásban jól észrevehető. Természetesen így is mint írtam szeptemberhez képest lényegesen melegebb lesz, ilyenkor már a 25 fok feletti értékek soknak számítanak, de mint szó esett róla, ez szubjektíva van akinek öröm. nevet 
#411497
Így igaz! Nem beszélve arról, hogy egy párás, tartósan ködös, "takonycsöpögő" időszakból könnyen kijöhetünk sarkilevegő-betöréssel, míg az erős déli szeles, napos, 10 fokos "téli" idő szinte mindig reménytelen középtávon is.
#411496
Felhőtlen szép idő van. ( vénasszonyok nyara 1.felvonás, prolongálva 4 napig)  Kósza 4-6 varnyú keresi a fel áramlós termikeket 100 méter magasan
Szép napot kívánok!vidám.
#411495
Igen, a sarkvidék, elsősorban is Grönland szépen hűl a következő napokban. Ez megteremti a mi hidegbeáramlásunk egyik, de hangsúlyozottan  csak EGYIK feltételét. Sajnos előfordulhat, hogy erős  nyugati drift miatt nem tud leszakadni a hideg. Vagy leszakad, de rossz helyre: mi pl. AC gerincet, vagy ami még rosszabb, ciklon előoldalt kapunk. Sajnos voltak a múltban is időszakok és évszakok, mikor mintha minden összeesküdött volna, folyamat szerencsétlenül jöttünk ki az összes potenciálisan jó szituációból. szomoru
Több mindennek kellene kedvezően alakulnia most is a hűvös őszhöz. Figyeljünk és reménykedjünk!
#411494
Ezért is îrtam sok embert, nem pedig mindenkit. Az allergia miatt valóban nem a legideálisabb. 
Ez motmár engem is érint, bàr még nem tudom pontosan mire is vagyok allergiás és nem elviselhetetlen mértékű, de kellemetlen, amikor hirtelen az orrom és a könnyen is folyni kezd.
#411493
Egyetértek veled is. Az allergia tényleg nagyon rossz dolog. Viszont nem tudom, hogy az emberek, hogy oldják ezt meg ott, ahol pld. hónapokon keresztül - pld. Los Angeles, USA, Santiago, Chile, illetve sosem esik az eső - Lima, Peru.
#411492
Részben igazad van, hiszen hiába vannak (lesznek) vastagon nyárias maximumok, egyrészt a minimumok már alacsonyabbak lesznek, de a fő különbséget a napi hőmérsékleti görbe alatti terület "csökkenése" adja, tehát az a tény, hogy jóval rövidebb ideig lesz marha meleg, mint nyáron, amikor már 7 órakor kilő a T az egekbe és még 9-kor is alig akar hűlni (kisarkítva).
Ellenben a sok boldog ember mellett biztos van kb. ugyanannyi, aki nem annyira örül ennek a napos, száraz (igen, az ország egy jó részén száraz) időnek, amelyben az allergia csúcsra jár...  szóval továbbra is objektivitás, empátia, stb...
#411491
Teljes mértékben egyetértek veled. Igaz, hogy nem semmi ez a makacs meleg, ami szinte április első napjai óta jellemzi hazánk időjárást és nem is erre az éghajlatra jellemző az ilyen hosszú nyár, de szerintem is sokan örülnek ennek, sőt novemberig is elfogadnák, ha maradna, hiszen többségünk pénztárcájának szempontjából sem mindegy, hogy nappal 15 fok van, vagy 29.
#411490
Akkor sem lesz ez egyenlő egy nyári tartós kànikulával, főleg nem hőséggel. A minimumok tekintetében plàne nem. Inkább a nagyvàrosokban lehet 18-19 fok körüli minimum. Esetleg 20 fok Bp belváros, de ez is legfeljebb 1-2 hajnalt jelenthet. Nyàron nem ritkán 22-24 fok szokott lenni. Máshol inkább a 15 fok körüli T minimumok lehetnek a jellemzők. 
Talán szokatlan és azt is lehet rà mondani, hogy sok volt màr ebből, de ki lehet bîrni. Sokan kifejezetten örülnek a meleg szeptembernek. 
#411489
Az mind oké, de a hétvége felé már melegebbek lesznek az éjszakai T-k a modellek szerint.
#411488
Azért ezt a meleget màr össze sem lehet hasonlîtani az augusztusival. A nyárias idő inkább napközben állja meg a helyét. Összehasonlîthatatlanul hűvösebb van êjszaka ês hajnalban. Nem kell megfőni a lakásban, nincsennek átforrósodva a falak.
#411487
Lehet sokan nem fognak velem egyetérteni, de ha ez az idő sűrűbb köddel párosul, akkor ennek az időjárási helyzetnek is van egy télies hangulata. Sajnos az utóbbi évek gyenge telei miatt "lejjebb adtuk" és sokszor már beérjük ennyivel. Ebből a szempontból tehát részben egyetértek Thermometerrel, mert mint írtam, találunk ebben némi telet. Pedig tény, hogy nem egy gusztusos, barátságos helyzet. Viszont amit télen nagyon-nagyon utálok, az a déli szeles, napos 10 fok körüli, télvárás szempontjából reménytelennek látszó idő.
#411486
Ennyi meleg után, én bizony vágyom az ilyen időt. Nem mindenki betegszik le tőle, azért ne túlozzunk!
Igaz, a természetet ilyen időben nem igazán lehet élvezni/szeretni, így ebből a szempontból megértem.
A gép előtt ülve tök mindegy milyen idő van kint, kivéve a meleg időt, amikor bent nincs klímád.

A GFS milyen kitartó.... szomoru De az ECMWF se túl hideg, szóval elég erős a gyanú, hogy egy darabig ki fog tartani a meleg idő.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-07 07:32:53

Bakonybél - Pápai utca ( Tszf: 270 m)

-3.8 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130177

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.