2024. november 23., szombat

Rövidtávú esélylatolgatások

Adott napon: 
Keresés:
#2301
Át is vonult, ehhez képest csak lett ÉK.-en hótakarós nap a reggeli mérések alapján.
#2300
85 km/h körüli max lökés sztem benne lehet ott is.
#2299
Kíváncsi leszek, hogy nálam meg e dõl a 3 év alatt mért 82km/h-s lökésem vagy sem. Jelenleg még csak gyenge délnyugati szelet mérek. Elmúlt óra legerõsebb lökése 18 km/h. nevet
#2298
Pár óra és megérkezik a viharciklon hidegfrontja, mögötte kiépül az erõs ény-i áramlás, amely szombat estig igen markánsan meghatározza majd az idõjárást. Persze lesz némi vegyes csapadék, de érdemi megmaradó hó lenn nem valószínû. A széllökések maximuma viszont elég érdekesnek tûnik, fõként a szélérzékeny helyeken.

Péntek hajnaltól szombat estig "normál helyeken" (nem szélcsatorna, nem dombtetõ, hegy, Balcsi) a TOP lökések a tippem szerint az Észak-Dunántúlon 25-30 m/s között lehetnek, míg a speciálisabb részeken; a Balcsinál 27-34, Kab-hegyen pedig 41-46 m/s közöttt. Érdekesség, h a kab-hegyi mért szélrekord (47.7 m/s), szinte napra pontosan 3 éve állt be dec. 9-én.
#2297
Akkor a töbör -20 fok alá mehetnevet
#2296
Október 4-e tartja eddig a szezonrekord minimumot(9.3, Zabar), ez holnap reggelre már a múlté lesz. A derült idõben, az alacsony nedvességtartalom mellett a "jó adottságú helyek" -10 alá kerülnek. Az esetlegesen túl korán újra beinduló nyugatias szél viszont "bezabarhat". nyelvnyujtas -11.7 és -13.4 közé tippelem a holnapi absz. min-t. hideg
#2295
Úgy gondolom, hogy a legnagyobb probléma a szavak és fõleg a jelzõk értelmezése körül van. Te azt írtad, hogy a "kemény tél" közeleg, miközben a kemény alatt mindenki mást ért, nem egzakt kifejezés. Így, aki a -10-ekre és nagy havazásra vár, az csalódik, ám a nyárkedvelõknek a fagyos reggelek utáni 1-4 fokos maximumok is kemény télnek számítanak. laza
Egyébként számomra hozza az idõjárás, amit néhány napja vártam, legfeljebb 2-3 fokkal van csak melegebb, és a várakozáshoz képest nagyobb eltérést a következõ egy hétben sem várok hideg Ez tél, még ha a napközbeni fagyok síkvidéken még nem is jellemzõek.
#2294
Mivel a met. társalgóban lehet hogy könnyen átsiklanak felette, ezért ide is beteszem, hisz rövidtávú elemzés:

Ha jól láttam eddig még nem volt szó arról, hogy holnap este nagyjából a Szolnok - Debrecen - Szatmárnémeti (Satu Mare) vonalon berobbanhat egy csapadéksáv, amely -ha jól látom- egy Skandinávia felett portyázó ciklon melegfrontján alakulna ki. Ezt pedzegeti az UM, az osztrák Aladin (ZAMG), de az Arome, az ECMWF és a GFS is adja gyengébb formában. A csapadékzóna az említett térségben a semmibõl robbanna be, majd haladna D-DK felé. A melegfront után szinte azonnal érkezne a hidegfront is, tehát ha a lehulló csapadék (amely nagy valósz. már hó formájában hullhat) valahol megmaradna, ott a bezúduló hideg levegõ miatt szépen le is fagyna! hideg Nagyvárad térsége ezekbõl a helyzetekbõl általában rövid, de látványos havazást/hózáport szokott kapni, néha bizony hóvihar jelleggel. havazas Kedvezõ esetben, holnap este a frontok elõtt még derültebb idõ lenne, ezért még kellõen le tudna hûlni a talajfelszín, ezért a füves részeken és a tereptárgyakon megmaradó hóra számítok, ami reggelre szépen lefagyhat. Ezzel pedig itt is meglenne a téli nyitány, méghozzá nem is akármilyen! vidám Ebbõl a helyzetbõl leginkább a Nyírség déli, v. DK-i része, a Hajdúság, késõbb pedig a keleti és a DK-i határszél (Békés, Csongrád), illetve Románia nyugati megyéi profitálhatnak, kelet felé növekvõ hóesélyekkel. Nálam 2-3, max. 4-5 cm friss hóra látok esélyt, tõlem nyugatabbra pedig lepel-3 cm lehet a reális várakozás...
#2293
Egyetértek, a kemény tél itt kopogtat azt ajtón és hosszabb távon sem látszik jelentõs felmelegedés. A nyers gép elõrejelzéseket el lehet felejteni, kukánál rosszabb kategória!

A légkörzés teljes átalakulóban van, sok-sok hidegbetörést tart számunkra a következõ idõszakban. Vasárnap indul a móka, márkinak az:-)
#2292
Erre csak ezt tudom mondani: Az idõjárásé az utolsó szó.
Aktuális ECM hozzám:

Link
#2291
Nyilván egészen más fáklyákat, nyomástérképeket néztünk, de én egészen másként látom.
December elejére a fáklyák Oslótól Moszkváig az átlagnál hidegebb idõt mutatnak, éppen a Svalbard környéki hatalmas hidegfelhalmozódás szokatlan. hideg Nekem úgy tûnik, mintha az észak-atlanti áramlás kevesebb hõt szállítana a Barents-tenger irányába. Az azori AC sem regenerálódik stabilan.
Azt nem állítom, hogy brutál hideg önt el bennünket, de egy átmeneti jövõ heti visszamelegedés után december elején tartósan beköszönt a tél. Ha nagy hóra nem is számítok, bár jövõ vasárnap akár 5 centit meghaladó hó is lehet, tartósan fagypont körüli maximumok látszanak, fõleg, ha az Ac ránk húzódik, és keményen beködösödik a medence. Zonalitásról pedig semmiképp nem beszélnék. [esõ]
#2290
Áttekintve a nyomástérképeket és a fáklyák tendenciáit, nem látok igazán nyomós téli szezonkezdetre utaló jeleket, néztem ilyeneket is, de azok valahogy nem így néztek ki. Persze téli szezon már így is, már amennyire annak számított 2007 vagy 2008 januárja, vagy akár 2010 karácsonya, mert ugye a mi teleinkhez ez is hozzátartozik... Ezért én egyre inkább látom a jövõheti lehûlést átmeneti zavarnak, amolyan erõtlen téltámadásként tekintettem rá eddig is, hasonlóval már október elején is találkoztunk, szóval a fáklyán is egyre inkább átmeneti, gyorsan tovaálló hidegöblítés jellegûnek mutatkozik (van esélye persze hogy az ország egy részén 1 napig hóhelyzetet okozzon, de mérget azért nem vennék rá).
Mindenesetre elsõsorban az energiamérleg mind negatívabbra fordulása miatt, a helyzet tartósan végetvethet a +10 fok feletti sorozatos maximumoknak, de mivel utána egy ÉNY i iránytású idõszak következhet csapadékos (fõként esõs, néhol havasesõs), az évszakhoz mérten még mindig némileg enyhébb (néhány napig ugyan 0 +6 de ezt követõen 3 - 12 fokos maxokkal) idõszakot eredményezve. A gyakran 0 fok alatti T850 ek erõs ÉNY -már már NY irányítás mellett okot adhat némi csalódásra, aki túl sokat vár ettõl a helyzettõl. A reggeli ECM térkép is, már a hét vége felé elég enyhére "sikeredett".
#2289
Elkezdõdött ...
Grönlandtól keletre annak a ciklonnak a kimélyülése, amelynek hidegfrontja mögött a következõ 3-4 napban Európa nagy részét sarkvidéki levegõ árasztja el, vagyis kezdetét veszi nálunk a téli szezon. 2-3 nap múlva ez a ciklon lehet az Arktisz legerõsebb légörvénye középpontjával valahol Skandináviától északra. Ha jól emlékszem országos szinten március végén, regionális szinten (Alpokalja) pedig április elsõ napjaiban volt hõmérsékletet, halmazállapotot tekintve hasonló helyzet, mint amely a jövõ héten ránk vár jó eséllyel...
#2288
Az ország keleti felén élõk mázlisták, a modellek sõt a nagyobb felbontású AROME és WRF szerint is, holnap reggel a bejárt pályán újabb zivatarlánc végigvonulása várható, A Ny-dunántúlon kisebb eséllyel a HF csapadékzónája elõterében lehet 1-2 gyengébb cella illetve a hidegfront csapadékát követõen a Közép Dunántúlon átmenetileg fgelszakadozó felhõzet mellett robognak majd át záporcellák, de érdekes módon utána acsapadék visszapörögne ránk így a Tiszántúlon és ÉK csücsükben akár egész nap zivatarok lehetnek.
#2287
A holnapi nap szállíthat egy -10 -15 fok közötti minimumot a töbörbe. Most már ott is leállt a szél.
#2286
Te Jó Ég! -9 alatt volt a min.
#2285
925-ön ma éjszaka még elég jelentõs légmozgás várható, szerintem fenn (is) inkább a szombat lehet a keményebb. Bár akkor meg már 7-8 fokkal magasabb T várható a magasban.
#2284
Reggelre meglehet a -6-7 is bõven leghidegebb értéknek, szinte mindenhol több fokkal hidegebb van, mint tegnap ilyenkor. Érdekelne nagyon, hogy a Bükk fennsíki töbröknél mi a helyzet, biztos, hogy mellbevágó adatokkal fognak elõrukkolni pár nap múlva.
#2283
A szombati ködképzõdésrõl és feloszlásról: amennyiben kialakul köd, akkor legnagyobb eséllyel a Tiszántúlon maradhat meg napközben.
#2282
"Aztán remélem a tél ennyivel ki is fújt és jöhet jó zonális áramlás novembertõl márciusig:-)"

Aztán kedves László remélem a .... laza vidám
#2281
No mostantól nincs pardon ahogy Tamás mondaná:-)

Érkezik a "finom" keleti fuvallat. Hogy került ide? Tök mindegy, már itt van és jön szörny sajnos:-(
Ádámnak igaza van a medi ciklon a fõ bûnös benne, szépen berángatja hozzánk, és 850hPa-on -5 fok alatti érték is benéz az országba, mindez október elején.
Hol lesz az alja? Véleményem szerint péntek és szombat reggel akár -8 fok is kifuthat belõle, a harmatpontok nagyon alacsonyak -3, -7 fok országosan. Ha tippelnem kell akkor -7,8 fokot mondok aljára:-)

Aztán remélem a tél ennyivel ki is fújt és jöhet jó zonális áramlás novembertõl márciusig:-)

Még valami ez olyan hideg légtömeg, hogy simán rekord lehet belõle, tudunk nagyon alacsony hõmérsékleteket ezekre a napokra de még az alá is csúszhatunk sajnos. Szóval öveket becsatolni, lefagy az ország:-)
#2280
Igaz, igaz, de a töbör nem valami sûrûn lakott hely. vidám
#2279
Persze, de Derick kifejezetten a hivatalos állomásokra koncentrált.

Ennyi erõvel nincs sem elsõ, sem utolsó fagy, hiszen a töbrökben nyáron is sokszor van negatív Tmin. Az is ugyanolyan mikroklíma, mint a zabari, vagy a romhányi...csak egy kicsit durvább. hideg
#2278
Nekem ez is számít. kacsint Nem csak az OMSZ mérései. nevet
#2277
Zabar 3 fok körül jár már:-)
#2276
"Természetesen hivatalos állomáson."
#2275
Ma reggel Romhányban megvolt! -0.1 vidám hideg
#2274
Egyelõre tényleg kicsit necces a dolog. Zabaron 50 % fölött maradt az Rh, a 925 hPa-os szinten is volt már a mostaninál kevesebb az elmúlt hetek esélyeinél. További probléma lehet a késõ esti óráktól észak felõl támadó nedvesség-konvergencia. Így aztán valóban komoly veszélyt jelenthet az esetleges katyvaszképzõdés. Ugyanakkor az elõrejelzett harmatpont-depresszió és a HR modellek nem támogatják köd képzõdését. A szél nem igazán játszik. Nyírlugosnál már szárazabb a levegõ, ráadásul ott a magasban is picit hidegebb van.

Összességében én is szinte biztosra veszem a fagy érkezését, extrém esetben akár egy -3 fok is kifuthat. A legfrissebb UM pont kihagyja Zabar környékét a katyvaszolásból, Nyírlugos is nagyrészt derült lenne.

A TÖBÖRBEN pedig az elsõ zord nap a tét! hideg
#2273
Meghozza-e az elsõ fagyot szeptember utolsó hétvégéje?

Természetesen hivatalos állomáson. Az eddigi SZR szept 20-a körül volt 0.1 °C-kal Zabarban, akkor rezgett a léc.
Szinte minden amellett szól, h holnap összejön, épp emiatt azonban érdemes kissé óvatosnak lenni.
Mellette: Szél leáll, T850: Ok, Td 3 fok körül vagy alatt.
Ellene: az alsó szintek nedvessége (St, Sc) bezavarhat

A tippem holnap reggelre: -1.6 és 0.1 között lehet, vagyis sztem nagyon nagy valószínûséggel (> 90%) behúzzuk a 2 m-es fagyot, hogy hol, no az jó kérdés... hideg
#2272
Az elmúlt csapadékról: ha nem is szerdáig, de mindenütt jóval 10 mm felett lett az országban a csapadék, a havi már 30-160 közt van zömében, ami igazából aug.23. után esett. Nem tudom melyik modell jelzett ennyit, de nagyon jól tette. Az általam 40-80 közé saccolt országos augusztusi zárás kicsit alulméretezett lett. Bár zömében konvektív csapadékból, de mégis országosan átlagos csapadékú lett az augusztus. A sivatagosodás most sem valósult meg, ismét üde zöld minden. vidám
#2271
A kezdet...vasárnap megérkezik a 2013-14-es õszi-téli szezon elsõ fuvallata Grönlandról?

Mielõtt még valaki félreérti, nem országos fagyról, vagy síkvidéki hózáporokról (bár hóvirgákat akár láthatunk 1500 m felet) lesz szó. Ami közeleg az számomra, a szezon elsõ felütése, függetlenül attól, hogy milyen kellemes, vagy akár nyárias idõ is lesz utána.
A helyzet az, hogy már most is látszik a mûholdképeken (Izland közelében) az a hidegfronti felhõzet, amely mögött, a szezonban elõször, már augusztusban lehûlt, Grönland térségébõl származó 5 fok alatti 850 érkezhet hozzánk. Ennek következtében hétfõn nyugaton tartós (itt még van bizonytalanság) csapadék nélkül (ez fontos, mert a borús esõs maxi más tészta), napos idõszakokkal lehet a maxi 20 fok alatt. Ha jól emlékszem erre utoljára június 27-e körül volt példa, akkor szintén 3-4 fok körüli 850 volt felettünk (a nyugati megyékben legalábbis, Bécs: 3-4, Bp:5 fokot mért 850-en, azóta nem volt olyan alacsony 850 felettünk). A különbség annyi, h akkor az a hûvösebb levegõ még a 2012-13-as északi hidegbázis felaprózódásából érkezett, a mostani pedig már idei "termés" a növekvõ bázisból jön. Ez tehát már egy másik történet kezdete ... hideg

Restancia, elmúlt csapadék:
Link Úgy látom, h ezt a versenyt Kunmadarasról cb. incus nyerte, ahol az elmúlt 3-4 napban 100 mm feletti hozam jött le. nevet

#2270
A vasárnapi-hétfõi csapadékmennyiséggel eléggé visszavettek, s úgy is néz ki, nem lesz eget rengetõ mennyiség most, azonban a hét többi napjainak esetében optimistábbak, (most csak a GFS-t néztem) s akár 30-45 mm is összejöhet. Meglátjuk.
#2269
Viszont kívánom! nevet A magasszintû felhõzet szépen mutatja, h a közép- és felsõtroposzférában nyugati az áramlás, míg az alsó szinteken az északi anticiklon peremén még északi, északkeleti szél lengedez. Holnap estére várhatóan már lefûzõdik a Brit-szigeteket most elérõ hosszúhullámú teknõrõl az a légörvény, amely a hétvége és a jövõ hét elsõ napjainak idõjárását meghatározza, egyúttal meghozhatja a csapadékosabb idõt. Az éjjeli ill. szombati nyugati (dunántúli) csapadékot még egy ezt megelõzõ hullám emelõhatása okozza.
#2268
Szép napot kivánok! nevet Kérem, essen nálunk! A bádogedényem várja a mérnivaló csapadékot. laza A légnyomás mindenesetre süllyed, és Cirrus vertebratus-t is látok (kiváló indikátorfelhõ), amely szinte majdnem mindig elõhirnöke vastagabb fátyollepelfelhõnek, amit esõfelhõk követ(het)nek. Én ennek alapján számitok hamarosan esõre.
#2267
2 hónap után az ország nagy részére kiterjedõ jelentõs csapadék?

Ha jól látom, a június 22-25 közötti idõszak óta (az elsõ keményvonalas hõhullám lezárása volt) nem volt olyan helyzet, hogy néhány nap leforgása alatt az ország legalább 60-80%-án legalább 5-10 mm vagy több csapadék hullott volna. Úgy tûnik, hogy most jó esély van egy ilyen naptári nyárzáró szakaszra aug. 24 és 27 között. Persze ez nem azt jelenti, h mindenütt összejön a fenn említett mennyiség, és a csapadék eloszlása most sem igazán lesz egyenletes (bõven benne van felhõszakadás és a nyom vagy 0 kontrasztja is). Mindenesetre kíváncsi vagyok, h pl. itt a metneten ki méri majd a legtöbb csapit ezen idõszak alatt, és mekkora területen megyünk 5, ill. 10 mm fölé, szerda reggel 6 UTC-ig. Hajrá [esõ] zivatar !
#2266
Talált, az 5,9 fok biztosan megdöntve:-) Hisz 5,5 fok is volt a hõtérkép szerint.
#2265
Úgy látom, hogy 20-án hajnalban szép kis szél lesz az Észak-Nyugat Dunántúlon!
#2264
Eredetileg én is 5.4-rõl tudtam, de hát ez van, ez a "jaba". szegyenlos
#2263
No akkor a mai nap is behúzva, legalábbis még 1-2 évig:-) Holnapra meglepõdtem, hogy 5,9 fok van megadva, hisz már tudunk jóval alacsonyabb értékrõl is, de legyen egyelõre ez. Kíváncsi leszek, hogy Zabar mit tud kihozni holnap reggelre, elvileg száraz levegõ és bizony ez is meglehet.
#2262
Három a Zabar igazság? hideg

Mivel holnap (18-a reggel) jóval magasabb a min rekord (5.9, 2008, Zabar- jaba) mint az elõzõ napokban volt, sõt a hónapban ezen a napon a legmagasabb a napi min rekord, így a melegedés ellenére jó esély van ennek a megdöntésére is. 50-60%-ra tippelem a döntést. Külön érdekesség, h a sorozatban 3. napi min rekord már egy részleges kánikulai nap (ma kb. 27-32 fok várható) utáni reggelen lenne, egy országos kánikulai napon. (holnap kb. 30-35 lehet a maxi) A tippem ezek után 18-a reggelére: 5.0 és 6.4 között lehet a min (h.á-on) (Aki már unja a rekordozást attól elnézést kérek!) nevet
#2261
Mázlim volt, fõként, h nem volt felhõ. nevet Ahogy nézem a következõ éjszaka is erõsen sanszos lehet egy napi rekordra, de az már nem 100%, mint a mai volt. A Td kicsit emelkedik, de felhõk elvileg nem lesznek, és szél sem. A rekord picit alacsonyabb (4.6, 1987 Salgótarján - jaba). Ezek alapján a holnapi (17-e reggele) rekordöntésre 70-80%-ot adok. A tippem: 3.5 és 4.8 között lehet az absz. min.(h.á-on)
#2260
Abszolút jól belõtted:-)
#2259
Én nálam itt Romhányban 7.5 foknál tartok nevet
#2258
Nálam a kertben most már 13,1. Zabar akkor már 10 alatt jóval... hideg
#2257
Nagyon merész kijelentés, de tény Zabar máris 13 fok körül jár, így jó eséllyel 5 fok alatt lehet reggelre.

A töbörre is kíváncsi vagyok:-)
#2256
Hûûûs. Épp ezért figyelemre méltó.
Amit leírtál értékek nagyon HUBÁS-ak lennének.
Az +1.9 bejövõ értéked esetén sanszos lenne az eddigi augusztusban lemért leghidegebb érték körüli hõmérséklet elérése is.
Link
Attól függetlenül is jó esély van a -3 - -5 fok közötti értékre a mélyedésekben.
Ez bõven elég ahhoz, hogy felette valahol egy záró réteg, sekély köd alakuljon ki, és nyomja az ipart nagyban, alatta vastagon dérrel.

Minden estere a mai felhõzet eltûnõben, a délelõtti melegedést remekül gátolta.
Jelenleg már a hõmérséklet csökken.
Az éjszakák pedig már ép elég hosszúak.

Azt hiszem bevállalom az éjjeli Fennsíkot.
Max. látok pár elkésett hullócsillagot. laza
#2255
Egyetértek ezzel a latolgatással. hideg Ami még érdekes, h az aug-i absz rekord (jaba-jelenlegi adatbázis alapján) nevet 1.5 ezt egy 1980-as 25-e hozta Nagykanizsán, ezt rezgette meg tavaly 28-án Zabar.(1.7-tel).

Azt nem hiszem, h a havi absz min rekordot megdöntenénk, de a napi rekordot én 100%-ra teszem, bár inverziós felhõk bezavarhatnak. (az UM pedz is ilyeneket)

A tippem 16-a reggelére (holnapra) mint absz min-ra(hivatalos állomáson): 1.9 és 3.6 között lehet. hideg
(Lehet, h nagyot bukok ezzel a tippel.)
#2254
Bizony a harmatpontok alapján gyenge fagy sem kizárt az északi völgyekben talajon, és délnyugaton is van rá esély, de ez csak fikció még, meglátjuk, egyelõre nem rossz a helyzet. A 4,8 fok dönthetõ, de nem annyi a rekord:-)

Viszont fent ha tényleg szélcsend lesz akkor szép világ lehet, itt van az õsz itt van újra:-)
#2253
Nagyon szépek ezek a ködös képek. Eddig ezeket még nem láttam.

Annyit hozzátennék az írásodhoz, hogy mivel a legutóbbi jelentõsebb csapadék inkább a Bükk keleti részét érte, így a nagyobb nedvesség miatt sekély köd ott könnyebben (Létrás, Lusta-völgy, Dorongós, Lófõ-tisztás, stb...), míg fagy inkább a nyugati részen alakul ki.
#2252
Hidegfronton túl.

A mai napon a még felhõs területeken is csökken, idõvel feloszlik a felhõzet. Kisüt a Nap.
A napsütés ellenére, mert a hidegfront után vagyunk a melegedést nem várom annyira erõsnek. A környékemen 25 °C körülire várom a maximum értékét.
A napsütés minden esetre arra jó, hogy napközben fokozatosan kiszáradjon a levegõ, leszaladjon az rH délutánra kb. 20-30 % körülire.
Persze ez a kellõen elõkészített az évszakhoz képest igen alacsony harmatpontokat a holnapi nap reggelén számos helyen a meleg napok után igen hûvösnek, már-már hidegnek fogjuk érezni.
A ma délutáni óráktól bár már a magasban lassú melegedés kezdõdik, de éjszaka, és a holnap kora hajnali idõszakban a szél még az alacsonyabb térszíneken nem indul meg.
Marad a felhõtlen égbolt is.
A völgyekben holnap reggel számos helyen +8-10 °C fok körüli, egyes hideg felhalmozódásra alkalmas helyeken pedig +5-6 °C körüli minimum értékeket.
Mennyi is a holnapi minimum rekord?
+4,8 °C Zabar, 2004-bõl. Link
Nem lehetetlen elérni. Bizony nem.

Bükk:
A holnapi nap reggelére a 850-es elõrejelzett hõmérsékleti értéket +8 °C körülre, várják a modellek.
Link

Az alacsony rh; a leálló szél, a felhõtlen égbolt is támogatja a holnapi napon a hideg reggelt.
A Bükkben minden bizonnyal meghozza az elsõ komolyabb augusztusi fagyokat a töbrökbe.
Sõt, most akár kiterjedtebb is lehet a dolog, kb. a Nagy-mezõre, Zsidó-rét, Kis-fennsík, Létrástetõ, Lusta-vgy környéki nyílt, füves, részeken is lehet holnap hajnalban szép fotókat készíteni.
A sekély köd, dér, zöld fák, mélykék égbolt összhangjával igen szép fotókat lehetne készíteni.
esetleg egy-egy vad ha belefutna már csak hab lenne a jéghegy csúcsán.
Kb. ilyeneket.
Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-23 00:36:19

Ercsi

-0.1 °C

27000

RH: 81 | P: 1010.8

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130918

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.