2024. november 22., péntek

Rövidtávú esélylatolgatások

Adott napon: 
Keresés:
#2451
Beszédes a börzsönyi fáklya: Link Ilyenkor, amikor délrõl várjuk az áldást, ez a fáklya elég jó indikátor Budapestre, hiszen tõlünk jóval északabbi a rácspont. Ha még ott is várható egy kis hó, Budapest tuti nem marad ki.
#2450
A bélyeg tagok többsége az ország nagy részére csapadékot vár, ha még kimaradna nyugat akkor hatalmas bukta lenne 60 órán belül a GFS.-nek is:
pl a teljesség igénye nélkül:
P15 : Link
P16: Link
P17: Link
P18: Link
P19: Link
P20: Link
....stb.
Ilyen közelben óriási lenne a tévedés ha még a csapadék nem jönne be az országhatáron belül.
#2449
Átlag még így is megvan 4 mm az ecm fáklyán:
Link

Tõled dél felé még ettõl csak több...
Véleményem szerint ha délnyugaton nem esne, akkor tényleg katasztrófálisak az elõrejelzések..
#2448
Nyugaton sem biztos. Hatalmas a szórás, a GFS tetemes csapadékával szemben az ECM-en alig van a rácspontomra és arról ne is beszéljünk, hogy van olyan modell ami csapadékot sem jelez (UM pl.).
#2447
Még talán annyi, hogy tetemes mennyiségû hó nem várható mint máskor, azaz viszonylag hamar át fog vonulni rajtunk a rendszer.
Kiterjedése az idõtáv rövidsége miatt továbbra is igen bizonytalan északon (délen és nyugaton immár biztos)
Keleten 0 és pár cm között változhat, friss NGP pl. egészen északon is csapadékkal számol:
Link
#2446
Nagyon kis kiterjedésûnek ígérkezik ez a ciklon, illetve a modellek kizárólag Romániai felkanyarodással számolnak. Azért egy nyugatra tolódás még bõven benne van a ciklonpályában. GFS.-nél ez a tendencia jellemzõ volt.
Link
#2445
Érdekes ez a mai nap, gyakorlatilag szélcsend van, a szélcsatornában viszont 40-50 km/h.-ás szelek vannak:
Link

Mai nap szép kis hózáporok várhatóak keleten foltokban, sok helyen ez lehet az elsõ hó az idei télen.

Izgalmas lesz a vasárnap is, hogy meddig fog feljönni a csapadék.
A vasárnapi hó mennyisége még mindig képlékeny, a legvalószínûbb azonban, vasárnap reggel délnyugaton erõs havazás kezdõdik erõsödõ széllel, a havazás lassan terjed majd észak felé, dél körül eléri a Sopron Szeged vonalat, valószínûleg Szolnok magasságáig jöhet fel...de már itt sem várható jelentõs mennyiség (hószállingózás, gyenge havazás), Nógrád-Heves-Baz megye valószínûleg ki fog maradni, vasárnap este már korlátozódik is vissza dél felé és újra csak a déli megyéket érinti majd. A legtöbb hó 10-20 cm Baranya-Somogy-Zala megyékben várható...onnan ÉK felé rohamosan csökkenõ mennyiségre van kilátás...északon fekete maradhat az újév...jövõ héten igen hideg száraz idõ a valószínû, nappal -1:-6 fok, reggelente -8:-14 fokkal. Havazást illetõen vannak ettõl sokkal eltérõbb modellfutások is (országos havazás is), de tapasztalat alapján ez a legvalószínûbb majd.
#2444
Elnézve a jelenlegi makroképet: Link , nekem egyszerre ez ugrott be: Link Egy elõzõleg átvonult lassú, gyenge front mögött jött egy újabb, dinamikus front, gyakorlatilag országos zivatartevékenységet okozva. Link

Most azért valószínûleg nem lesz ilyen (már csak azért sem, mert kicsit más szögben érkezik a front, és a fõciklon is messzebb van tõlünk), de a front vonalában szerintem többfelé lehetnek erõsebb záporok. Bedörrenésre én is a déli, délkeleti országrészben, illetve emellett még az Észak-Dunántúlon (Kisalföld, Dunántúli-középhegység) látok nagyobb esélyt. A front mögötti konvekcióból pedig szokás szerint Sopron térsége profitálhat, ott sem zárok ki zivatartevékenységet, akár havas esõvel vagy hóval.
#2443
Talán érdemes megemlíteni, hogy éjszaka lehet némi konveksön. Elsõsorban délkeletre fókuszálok, bocsánat nevet

Kezdjük a csapadékkal, az ugye nem árt, ha van: Link
Aztán az idõ elõrehaladtával szépen megnõ a vertikális hõmérsékleti gradiens: Link
Érkeznek az örvényességi mezõk is serényen: Link
Alacsony szinten lehetnek gubancok, de: Link Link

Ami probléma, hogy labilitás nemigen lesz, illetve a paraméterek idõbeni "együttállása" sem 100 %, így aztán az is elõfordulhat, hogy kapunk egy kis (?) esõt a nyakunkba és ennyi.

Az ehhez jobban értõk segítségét, véleményét, latolgatását szívesen venném nevet
#2442
laza laza
#2441
Nos, jó pár helyen ismét jelentkezett a hóimádók halálos ellensége, amikor is a csapadék a nem kellõen áthûlt stratusban képzõdik, és szemcsés hó helyett ónos szitálás örvendezteti meg a népet. Kevés idõjárási jelenség van, amit utálok, ez az egyik. nevet

Van 10 centi havad, amit konzervált a rétegfelhõ, lent -1 fok, a hidegpárna tetején -5 fok, fölötte pedig enyhébb, de akár ott is lehet fagy. És akkor jön egy szánalmas front, huhhúú, fagyos az egész légtömeg, akkor ez csak hó lehet, ez azzz! De a magasban nem képzõdik semmi, ellenben pár óra múlva szépen elkezd szitálni a stratusból a túlhûlt víz... duhos nevet Vagy havazik a magasból, de szitál lentrõl...pffujjj. hideg
#2440
Itt sima esõ szitál 0 fokban, de nem fagy le. Pár tized fokon múlik a fagyott/ónos esõ.
Polgár térségében viszont havazik.
#2439
Rudi mester nem nagyon változtatott a tegnap este írt progimon, úgyhogy amit ott láthattál, ill. olvashattál, az volt az én véleményem. nevet Ahogy nézem 90 %-ban szerinted is megtartható volt a szöveg.

Most már lassan pakolok és alszok, 6-tól meló, utána utazás haza. nevet
#2438
Amikor megláttam, hogy írtál ide, azt hittem, hogy az elõttünk álló 36 óra halmazállapotairól fogsz írni, szívesen olvastam volna nevet Én a 36 órásban nagyjából leírtam, hogy látom, de érdekelne, hogy te hogy vélekedsz.

Érdekes lesz a különbözõ szintek hõmérsékleti eloszlása, északkeleten eleinte nem lesz kérdés a halmazállapot (nagyjából minden szinten fagyos légoszlop), számomra a legérdekesebb most a fõváros és közvetlen környéke. Szinte végig pengeélhelyzet: 850-en már reggelre beenyhülhet fagypont fölé, de 925-ön még délután is negatív lehet, miközben a talajon 0 fok körül, kicsit talán fölötte várható a hõmérséklet napközben. Ez így elsõ blikkre tipikus fagyott esõs helyzet, de sok minden függ a fagyos légréteg vastagságától, illetve erõsségétõl + persze a csapadék intenzitásától is. Nekem gyanús, hogy a 2 méteres hõmérséklet alig emelkedik 0 fok fölé napközben is, érdekes dolgok lehetnek még ott.
#2437
Vasárnapra virradóan jó kis lábas hideglötty érheti el az ÉK-i országrészt.

Sok a kérdés felhõzet és szél témában, de szerintem annak rendje és módja szerint ezúttal a szelesebb térségekben is ütemesen csökkenni fog a hõmérséklet.

Hogy ez mire lesz elég, nem tudom, de kis szerencsével akár dõlhet a SZR, nagy szerencsével (az esemény szempontjából) nem zárnám ki az elsõ zord napot sem valamelyik fagyzugban.

Globál Td:

Link Link

Link Link

Persze a pakliban az is benne van (nem is kicsit), hogy nem lesz semmi extra érték, csak gyengébb fagyok.
#2436
No, ami késik, az nem múlik:

Link

Ha tegnap nem is, de ma végül is meglettek a 23-24 fokok. nevet
#2435
20-21 fokokat már látok, Körösszakál meg csodákra képes kacsint .
#2434
Egyelõre több a felhõ vártnál, illetve valamivel keletebbre jutott a vastagabb része. Jelenleg 18-19 körül vannak a maxok, ha jól látom - még azért van egy-két órácska melegedni, de nem olyan sok, tény, november van. Meglátjuk... nevet
#2433
Itt a Kisalföldön borús, csepergõs a reggel és rekordmeleggyanús minimumok (15 fok) voltak. A régebbi korok max-rekordjai is melegfronti felhõzettel karöltve születhettek ? Bár attól, hogy nyugaton esõre hajló az idõ, attól az Alföldön szikrázó napsütés is lehet... (Legalábbis ez az elõrejelzés , ha 24 fok is lehet ?)
#2432
Jöjjön egy kis meteobulvár: nevet

Nem tudom, esetleg másik topikban esett-e már róla szó, de a holnapi napon bizony mind az országos, mind a fõvárosi JABA-rekord veszélybe kerülhet.

Az adatbázis jelenlegi - nem túl nagy mértékû - feldolgozottságánál ugyanis november 6-ra 23,0 °C szerepel Mezõhegyesen, illetve 20,1 °C Budapest-Lõrincen, mindkettõ 1963-ból, amikor is az évnek ebben a szakában a mostanihoz hasonló meleg napokat élhettek meg.

Tekintve, hogy a maihoz képest holnapra még 1-2 °C-ot melegedünk a magasban, legalábbis az ország középsõ és déli, délkeleti részein, és az utóbbi területeken talán még számottevõ felhõzet sem rontja majd az esélyeket, a szél pedig az eddigihez hasonló marad, kétségkívül ígéretes a helyzet. A szolgálati elõre is bevállalta a 24 °C-ot, meglátjuk. nevet
#2431
Az északkeleti országrészben napközben szépen kiszáradt a levegõ, a magasban még viszonylag hideg van felettünk, várhatóan felhõzet sem sok lesz. Alakul az újabb SZR... hideg
A holnapi nap reggelén, jóval nagyobb területen és mértékben várok negatív hõmérsékletû, értékeket. Az autók szélvédõit pedig lehet majd sok helyen még a nagyobb városokban is "jégkaparózni". (Fõleg, hogy holnap sokan, hamarabb kelnek, és mennek munkába majd.)
Jó eséllyel, -5 foknál is hidegebb értékek is szerepleni fognak a térképeken.
#2430
Konveksön in da hauz!

Ma magassági hidegcsepp érkezik térségünkbe. Link Link

Ahogy azt egy rendes hidegörvénytõl elvárja az ember

- lehet némi labilitás; Link Link
- megnövekedhet a vertikális hõmérsékleti gradiens; Link
- több szinten érkezhetnek örvényességi mezõk; Link
- az örvényhez tartozó középszintû jet megnövelheti a vertikális szélnyírást. Link

Az alacsonyszintû konvergencia, Link jet-divergencia Link helikalitás Link pedig már csak hab lenne a tortán...

Na persze fontos a feltételes mód, hiszen tudjuk mivel van dolgunk.

Mindenesetre a legtöbb modell szerint ma napközben a keleti országrészben záporok, zivatarok alakulhatnak ki a fentebb felsorolt, emelést segítõ tényezõk hatására. Szerencsés esetben szupercellák is képzõdhetnek, minden bizonnyal mini kivitelben, és a nem-mezos felhõtölcsérek sem idegenkednek e körülményektõl, legalábbis a "kevésbé nyírt" régióban. Utóbbiak számára azért messze nem ez a legkedvezõbb helyzet. Heves eseményektõl nem kell tartani, a 2000 m alatti 0 fokos izoterma viszont okozhat darálást, ill. inkább csak darázást (jégdara).

Szeptember végén járva már minden konvekció ajándék, aki teheti, ne hagyja otthon a fényképezõgépet és/vagy áramellátó tartozékait. zivatar
#2429
Érdekesség, hogy mind az ECM, mind a GFS kacérkodik vasárnapra egy, már a tipikusan a téli félévre jellemzõ tényezõvel: mégpedig az alacsony szinten sokáig beragadó felhõzettel. Kétségtelen, a helyzet egészen klasszikus lesz: nagyon rövid idõ leforgása alatt fölénk telepedõ AC-középpont, illetve a magasban masszív gerinc, erõteljes leszálló légmozgások, hirtelen jelentõs bemelegedés minden szinten, vagyis jókora inverzió, talajközelben pedig gyenge, szinte semmi szél, ráadásul mindez estérõl reggelre kialakulóban. Az ECM nedvesség-értékei egészen beszédesek, vasárnap 12 UTC-re elõrejelzett adatok Budapest felett: 500 hPa-on 10%, 700-on 20%, 850-en 20%, 925-ön 80%. Ez utóbbi értékekkel számol egyébként az ország jó részére. Azt hiszem, november-december tájékán ez lenne a több napos hidegpárna elsõ reggele, de most is okozhat kellemetlen meglepetést még, sajnos már a szolglati elõrében sem olyan egyértelmûen meleg, napos, derült az a vasárnap, na de majd meglátjuk...
#2428
Bár ez már nagyon OFF itt, de még utoljára talán elfér: jól sejtettem, 1,0 volt végül is tegnap reggel nálunk.
#2427
Úgyis van, 7-kor átlag 1-3 fokkal a tegnapi alatt van a keleti országrész, ennyit számít a szél hiánya és a kicsivel szárazabb levegõ. Ha nem jönnének a felhõk, csúnya vége lenne. hideg
#2426
Keleten, ÉK-en szárazabb a levegõ, mint tegnap, a szél hamarabb leáll, úgyhogy a vastagabb felhõzet érkezéséig még jön a Nagy Zutty. Pár helyen hidegebb lehet, mint ma reggel volt.

Fagyra kicsi az esély, de kizárni nem lehet.
#2425
Illetve - ahogy a társalgóban is írtam imént - a (nem OMSZ-os) Ferihegy is valahol +1 körül, vagy akár az alatt lehetett, holnap hozok majd pontos adatot.
#2424
Alapvetõen azért úgy gondolom, hogy helytálló volt a latolgatásod és az elõrejelzésem is, persze apró szépséghibákkal fûszerezve nevet
A délnyugati felhõzet és a keleti konvergencia is létrejött, úgyhogy nagy meglepetések nem történtek alapvetõen nevet
#2423
Hát igen, a jó öreg Zabar csak behúzta a fagyot, bõ 2 és fél órán keresztül volt pár tizeddel fagypont alatt a 2 méteres hõmérséklet. -0,8 fok volt az alja.

Futottak még kategóriában a "homokosok" érték el a kerekített +1 fokot, vagyis Nyírlugos, Kakucs, K-puszta. Úgyhogy a Kakucs jó tipp volt. nevet

Nálam otthon -0,2 fok (anyai infó nevet ), Idõképen Mihálygerge -0,5 fok, amatõr mérésben sem volt több 2 méteres fagy.
#2422
10 óra van még csak, Zabar pedig már csak 4 fok... igazad lehet hideg
#2421
Igen, hasonlóan gondolom én is. A Dti.-khg. favorit lehet, plusz Nógrád, na meg a Tarna-vízgyûjtõ északi része (anyáméknak mondtam is, hogy takarjanak-pakoljanak). Kakucs szerintem nem lesz az élmezõnyben, már benne van a szélcsatornában, ill. én Zabart Top1-nek várom. nevet Bár ezek még a korábbi modellfutások alapján, a frisseket nem láttam.
#2420
Remek kis összefoglaló, köszönet érte, hazudnék, ha azt mondanám, hogy a 36 órás elõrejelzésbe nem építettem bele néhány észrevételed nevet Link
Az ábrádon is jól látszik, hogy a fagyesélyes helyek milyen kis területre korlátozódnak, hiszen az ország nagy részén vagy szél vagy felhõ gátolni fogja az olyan szintû lehûlést, hogy fagy lehessen.
A leghidegebb szerintem valahol az összeáramlási zóna nyugati határa mentén lehet, ahol felhõ már nem igazán játszik szerepet, de a szél is gyenge. Kakucs? Szécsény? Esetleg még a Dunántúli-kh völgyei is behúzhatnak fagypontközeli értékeket. Zabar valamiért szerintem most nem lesz TOP 3-as sem nevet Az utolsó mondatod én is tartom, és el is hiszem magamnak laza
#2419
A holnap hajnali - jelen hidegöblítéshez kapcsolódóan gyakorlatilag egyetlen - "fagyreményû" idõszak lehetõségei meglehetõsen visszafogottak.

beillesztett kép



1. Kék: a felszínközeli szél elég sok helyen tartósan megmaradhat legalább az éjszaka elsõ felében. A legerõsebb, legkitartóbb légmozgás ÉK-en várható, ott, ahol leghidegebb lesz a fölöttünk lévõ légtömeg. Ez utóbbi tehát semmire nem lesz jó, pedig akár még negatív érték is benézhet a határon belülre 850 hPa-os szinten. Emellett a középsõ országrészben is hosszú ideig lengedezhet a szél.

2. Piros: délnyugaton viszont hamar leáll, ám arrafelé a magasban már érkezik a meleg, mely jó eséllyel okozhat inverziós felhõképzõdést.

3. Zöld: keleten menetrendszerûen kialakul az ÉNy-i irányításhoz kötõdõ nedvesség-összeáramlási zóna, hatására szintén valószínû némi (vagy akár erõs) katyvaszosodás, ami újabb sebeket ejt a "Nagy Zutty" egyébként is elcsigázott testén. nevet

4. Köddel legfeljebb lokálisan lehet számolni, de mindenképp megemlítendõ a szinte országszerte telítettség közelében lévõ talajnedvesség, ami 1-2 fokot jó eséllyel tompít a lehûlésen a párologtatás révén.

Összességében tehát igencsak beszûkül a fagyveszélyes helyek listája. Már amennyiben bejönnek a fentebb részletezett események.

És most kockáztatok, szembemenve a nemzetközi trenddel, bevállalom, hogy hivatalos állomáson nem lesz sehol fagy 2 méteren. Bár ezt még én sem hiszem el magamnak. hideg
#2418

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Kérdések és válaszok (#18286)
#2417

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Kérdések és válaszok (#18285)
#2416

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Kérdések és válaszok (#18284)
#2415

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Kérdések és válaszok (#18283)
#2414

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Kérdések és válaszok (#18282)
#2413

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Kérdések és válaszok (#18281)
#2412

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Kérdések és válaszok (#18280)
#2411
"Ezt követõen viszont jó idõre elfelejthetjük ezt a hõmérsékleti régiót" Hát, izé, na, van ilyen... szegyenlos nyelvnyujtas

Az elõttünk álló éjszakát nem nagyon kell túlragozni, gyakorlatilag ugyanaz a helyzet, mint múltkor, viszont felhõsödés nélkül.

A 2,2 fokos JABA rekord ezúttal dönthetõ, a kerekített 1 fokra, fagyra viszont nem látok esélyt, talaj mentén sem. Lent azért biztos, hogy játszik a talajnedvesség, ilyenkor alig van különbség az 5 cm-es és 2 m-es árnyékoltan (!) mért hõmérséklet között.

Tippem tehát 1,5-2,5 fok közé rakom Zabarra, de a köd lehetõségét sem zárnám ki teljesen.

A töbör -5 alatt zárhat, hajnalban a magasban sem nagyon lesz légmozgás.
#2410
Bezony, most is megerõsítést nyert, hogy az advekció mennyivel "nagyobb úr" bármely helyi tényezõnél. Ez utóbbiak csak kifejezett anticiklonális hatás mellett juthatnak érvényre, mikor az advekció szünetel.
Minden más esetben kanyit se számít, hogy milyen, pl., a talaj víztartalma. Nyáron is, mikor a magasban 15 fok fölötti hõmérsékletû légtömeg advektálódik, sokszor reméltük, hogy a megelõzõ csapadékos idõszak folytán nedves talaj majd "inverziót hoz létre", megakadályozva a szélsõséges felmelegedést. Ez se jött soha be. laza
#2409
Zabar már 2-kor 5 fok alatt járt, utána azonban csak megérkeztek a felhõk, a borítottságtól függõen beindult a hullámvasút, aztán kampec. nevet Ha derült marad, akkor a tegnapi alá ment volna. hideg

A legnagyobb tanulsága ennek a két napnak, hogy eshet akár 30 mm-nyi csapadék, lehet maxon a talajnedvesség, de ezek semmit nem számítanak, ha száraz légtömeg advektálódik a medencébe. Kicsit nedvesebb a levegõ, Zabaron rögtön biciklitámasztós köd képzõdik, de ezúttal nem. Kár, hogy nincs ott észlelõ, lehetne csinálni egy jó kis statisztikát a délutáni Rh/köd kapcsolatáról.
#2408
Mindkét helyrõl jelentettek kerekített 4 fokot eddig, Zabar már melegszik, Nyírlugos még nem.
#2407
18UTC
10.2 /90%..
#2406
Kezd érdekes lenni a helyzet. zivatar

Zabar nappalra is bedöglött, a Tmax 1-2 fokkal a tegnapi alatt tetõzött. Emellett viszont tovább száradt a levegõ, 10-20 %-kal alacsonyabb az Rh. Érdekes kombináció. Nyírlugoson magasabb a páratartalom, és a Tmax is fentebb ment kicsit.

Az UM nagyon távolra tolta a felhõsödést, ez kemény fordulat lehet, ha bejön. Kezdek aggódni, lehet, hogy haza kellene szólni a növények miatt...
#2405
Az "utolsó éjszaka" jogán, holnap hajnalra még zuttyanhatnak egy szépet kedvenc fagyzugaink.

A magasban már érkezik a meleg, kb. 3 fokkal lesz enyhébb a 850-es szint, mint ma volt. De ez az ország egy részén a felszínközeli légréteget abszolút nem érdekli, hiszen ezúttal már az esti órákban sem kell számolni számottevõ széllel. Ma napközben további kiszáradás várható, ugyanakkor a maximum-hõmérséklet nem nagyon haladja meg a tegnapit, sõt, akár alacsonyabb is lehet. Ez így eddig szép és jó az erõs kisugárzás szempontjából, ám az idõjárás nem csak játék és mese, lévén nyugat felõl melegfronti felhõzet vonul fel az elõttünk álló éjjelen. Ennek pontos vastagsága, érkezési ideje dönti majd el a lényeges dolgokat.

Tehát:

- alacsony Tmax,
- további kiszáradás,
- tartósabb szélcsend

vs.

- gyenge magaslati melegadvekció,
- felhõsödés.

Ezúttal inkább Nyírlugos lehet a favorit, Zabart korábban elérik a "fagygyilkos" fellegek, valószínûleg jó pár órát bukik a hajnali idõszakból. Késõ este viszont még hûvösebb is lehet, mint tegnap, hiszen a szél hamarabb megpihen.

A 3-4 fok ismét elérhetõ, de ez megint kevés még a JABA rekordhoz is. Ezt követõen viszont jó idõre elfelejthetjük ezt a hõmérsékleti régiót, ami nem is baj, nyúljon minél hosszabbra a tenyészidõszak.
#2404
Sajnos a latolgatásom nem nagyon jött össze....

Köd nem volt a környéken a Sajó-; Bódva-völgyben ne. A felüljáróról látszott az Alacsony-Tátra; Magas-tátra kontúrja.

3 fok alá mégsem mentünk, valahol +3- +3,5 fok között volt az alja Zabarban.

A szél lengedezett még reggel is a környéken.
(Valószínû, ez borította a hidegebb verziót.)
#2403
A saját méréseink között:
2012.08.28. 5 ó 50 perckor -6.9 fok.
Link

De 1961. július 7. -7,8 °C-kal viszi a "prímet" a mért adatok között. hideg

Néhány nyári hidegcsúcs a Nagymezõn
(770–800 m magasságban)
(Tóth Géza: Hideg légtavak a bükki
réteken. Élet és Tudomány 1983/3.
nyomán)
1959. augusztus 28. -5,4 °C
1959. augusztus 29. -3,8 °C
1961. július 6. -3,5 °C
1961. július 7. -7,8 °C
1963. szeptember 24. -3,1 °C
1963. szeptember 25. -6,2 °C

Link
#2402
A töbörben mennyi a nyári absz. Tmin (a mérések kezdete óta)?

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-22 09:17:05

Szentmártonkáta

0.8 °C

na00

RH: 92 | P: 996.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130918

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.