2024. november 07., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#411644
Sajnos így van..
Öröm azért, hogy kihúzza a jó idő, amíg csak lehet, viszont kár ezekért a szép meleg napokért zivataresély nélkül..
Bár már ezzel a 4 zivataros nappal is túlteljesítettük az elmúlt 10 év szeptemberjeit minimum. nevet

Ma: Némi Ci, lágy szellő, pár tizedre a 30 foktól. Visszatért az időállás.. vidám
#411643
Alattam eggyel Zivi hozzászólását ajánlom. A hónap legvége előtt gyökeres változásra lehet számítani, csak nem érdemes. Ez van, ezt kell szeretni. Csak ismételni tudom magam: "örülj, hogy nem esik, mert ha nem örülsz, akkor sem esik"... vidám
#411642
Marad a meleg,de legalább lenne eső! E-helyett még az a kevés is elpárolgott az időszak végéről,amit eddig jeleztek.Ez azért meglepett.
#411641
Az első őszi hónapunk 12. napjánál tartunk ma. Csak a bulváros gondolatok ellensúlyozása végett jegyzem meg.
Mivel az előrejelzések elég stabilak a következő 7-10 napra, így nem szükséges minden nap kongatni a vészharangokat, egyelőre marad a meleg, igen. Megnyugtatásul mondom, hogy nem marad így örökre, úgyhogy türelem. Én sem élvezem egyébként.
#411640
Már sajnos anticiklon alakítja az időjárást száraz és stabilis légtömeggel, nem a korábbi sekély ciklonok. Pénteken és szombaton az érintő gyenge hidegfront azért hoz majd elszórtan zivatarokat.
Ezt a két napot és szeptember első napjait leszámítva viszont ritka unalmasnak ígérkezik egyelőre a hónap.
#411639
De miért nincsenek zivatarok se? 
Az OMSZ térképe szerint Szeged környékén 0-100 cm-es mélységben 150 mm víz hiányzik a talajból. Ez azért elég komoly. Nem tudom meddig tart még ez a csapadékhiány. 
Link
#411638
Gyakorlatilag az összes csapadék lehetőség eltűnt a GFS fáklyáról a 06-os futásban szeptember 28-ig,a folyamatos nyári meleg viszont szinte végig ott van. Ha így folytatódik,még az Index Accuvedörös "forró száraz ősz jön" riogatása valósul meg.  Mintha nem lenne már így is épp elég csapadékhiány Kelet-Magyarországon!  Nem normális éghajlat ez már egy jó ideje.
#411637
Egyelőre csak a rövidülő nappalok, hosszabbodó éjszakák, alacsonyabb napállás jelzik az ősz érkeztét. Nekem derült, szélcsendes idő esetén egyelőre ez elég is,  ugyanis imádom a szabad éjszakai lehűlést. Azt viszont gyűlölöm, mikor felhőzet vagy szél miatt nem bír hűlni a levegő. Azt szoktam mondani, hogy áprilistól szeptemberig nem lehet számítani az éjszakai lehűlésre, egy semmitérő, rongy alak. kacsint
De ilyenkor már lehet rá számítani. A hűvös, harmatos, párafoltos kora reggeleket nagyon szeretem. Azt se bánom, ha utána 27-28 fok van napközben. Esküszöm, jobb, mintha borult időben 16 fokos minit 19 fokos maxi követne.
Télen persze legyen tél, tiszta sor. Az is igaz, hogy a hó a legnagyobb varázslat. A non plus ultra pedig az erős fagyban, nagy szélben jött sívó, szurkáló hóesés, az igazi "szibériai" idő. De kedvelem a száraz hideget is. Soha nem mondanék olyat, hogy egy 0 fok körüli ködös, ködpárnás, magas nyomású idő helyett inkább legyen napsütéses 10+ fok, ha már nem bír havazni.
#411636
Én is így gondolom.
#411635
Igen, ez a reális.
25 fok egészen biztosan nem lesz a Balaton már idén.
#411634
Balaton hőfok témához.Ez nagyjából jól követi,kb. annyira amennyire a kinti hőmérsékletet meg lehet saccolni.

Link   Siófok

Jól látszik minden.

#411633
UI: hőségnap meg van, kerekített 30 fok. 29.7 jelenleg.
#411632
Így igaz. Nálam kettőn áll a vásár nevet Télen szeretem a kemény időszakokat, de hóval, mert a száraz hideg az nem annyira imponál nekem. Októberben még tavaly is volt 25-27 fok, az egy ex-trópusi által létrejött előoldalon valósult meg ha jól emlékszem. Nem mondom, hogy nem esett jól a késő nyári napon lenni. Szóval amíg bírja magát a jó idő, a késő nyár tőlem maradhat, és örömmel látom. De azért télen legyen majd tél  kacsint Az ősz meg nem marad el, még ha meleg is, de a falevelek szimbolizálják lassan, hogy ősz van. Idő kell még neki, de eljön az is.
#411631
Így igaz, továbbra sem látszik érdemleges változás. Most már lassan csak az lesz a kérdés, hogy a nyári idő folytatódik-e majd október első napjaiban is. Csak 28-a körül szór a fáklya, de kevésbé mint a 0h-ás. Így szerintem akár rekord is lehet a nyári napok száma; már most is nagyon sok van belőlük. Te még októberben is a nyárnak szurkolnál?
#411630
Gyerekek iskolában, én meg végre a Balatonban majd minden nap végén. Úszni tökéletes, du. 5 felé még a nap is süt, 6 után már hűvösebb.
Tényleg nagy élmény szinte egyedül lenni a Balatonbannevet
Én 1999-re emlékszem, amikor még okt. vége felé is lehetett simán fürdeni a Balatonban, sőt asszem előtte szeptemberben meg hideg volt, de erre nem vennék mérgetnevet.
#411629
Paks az első kerekített 30-as a térképen. Itt is 29 van. Véleményem is van, de megtartom. Légkondi ON, otthon szépen besötétítettem, csak egy ablakot hagytam bukóra nyitva, 25 fok fölé egyelőre nem mentünk, ma már nem kizárt viszont.
#411628
Meglátjuk mennyire futja a vizeknek felmelegedni. Itt már 29 fok van kereken, érik a hőségnap.OMSZ oldalán Kecskemétre a hétvégére se megy 26 fok alá, szóval 4-5 fokos lehűlés látszik ebből, nyári napok alá nem megyünk országosan továbbra sem. A GFS is előszedte az ómega-helyzetet, miszerint a nyugati teknő előoldalán szépen profitálhatunk a melegből, és a ciklonok tőlünk messze maradnának, ez így 30 fok körüli, feletti maxokat jelenhet. A gerinc nem adja magát könnyen, így tartós nyári időt sejtet még mindig az összkép. nevet
#411627
Tegnap voltam a Velencei-tónál, és 21 fokos volt a víz. Pedig igazán semmi oka nem volt hűlni az elmúlt időszakban a hosszú és hűvös éjszakákon kívül.
Úgyhogy kellemes vízhőfokra én már nem számítok, főleg a Balaton északi partján.
#411626
Azért semmiképp ne hagyj ki egy mártózást.  22-23 fokos víz már alkalmas a strandolásra. vidám   Gyakran nyáron is  ennyi a vízhőmérséklete a balcsinak és tele a strand. Persze az sem mindegy milyenek a kinti körülmények.  Szélben, felhősebb időben nyílván nagyon határeset ez a vízhőmérséklet. 
Érdekes mennyivel hűvösebbnek látja az ECM a vasárnapot GFS-hez képest.  
Link
Ez továbbra is hosszan és stabilan késő nyár. Mire rendesen nyílna a fáklya, olyan időtávban vagyunk, hogy alig érdemes róla beszélni.
#411625
Nálunk a helyi tó a kijelölt részen egész meleg, 23 fok közeli napközben. Többen kint vannak vízisízni délután, és még a strandra is kimerészkednek.  Igaz itt már most 28.2 fok van, szóval összejöhet a hőségnap. Nekem még 23 fokos víz élvezhető, tempós úszáshoz kellemes, csücsülni benne már kevésbé. nevet
#411624
Ezekben a napokban úgy saccra 16 és 27 fok között ingadozhat a hőmérséklet közvetlenül a parton. A kétadatos közép ebből kifolyólag 21,5 fok.
A vízhőmérséklet délután ennél durván 1  fokkal több, azaz 22,5 (22-23 fok) lehet. Nem épp kádmeleg, de kellemes. A nagyon sekély részen még ennél is melegebb lehet, de ha már gatyánál mélyebbre mész, megérzed a víztömeg eredeti hőmérsékletét.
#411623
Egyelőre teljes a szélcsend, levél se rezdül. A szélkerekek is állnak. Ritkán lát az ember ilyet.
Fh.: Bábolna
#411622
2 éve szeptember közepén, sajnos a dátumra nem emlékszem és hiába keresem vissza, nem találom, kb. szeptember 15-20 között úgy sétáltam bele a Balatonba, mit otthon a fürdőkádba.
Na nem mert hogy akkora fürdőkádunk van, hanem én a hideg vagy kicsit langyos vízbe nem megyek bele, amikor én belesétálok a vízbe minden sziszegés nélkül, az már igen meleg kell hogy legyen.
Az volt a titka a dolognak, hogy akkor is tartósan meleg volt, nem volt szél, és átmelegedett a víz a partmenti részeken.
Most is ebben reménykedek, egy szeptemberi fürdőzésnek más a varázsa, amikor nincs senki a vízben, csak Te.
Mármint hogy nem Te, hanem én laza
#411621
A stacionárius magasnyomású gerinc még egy ideig konzerválhatja nekünk a meleg, késő nyári időt, pláne, ha a nyugati felén leszünk. Egyelőre ez néz ki ha megvalósul ez a szinoptikus helyzet. Igaz AC dominancia van, szóval van rá esély. A következő 10 napban továbbra is a nyárnak áll a zászló egyelőre. Az omega-helyzet leépülését követően ha teret hódít az északnyugati alacsony nyomás, ciklontevékenység, akkor már megjöhet az első igazi őszi lehelet, de ez még messze van., addig tartósan átlag felett lehetünk, egy-egy nap talán vasárnap mérsékeltebb felmelegedéssel. Hűvös ennek ellenére nem lesz a gyenge front után sem.

Most 25.8 fok van nálunk, délután már megközelíthetjük a 29-30 fokot térségemben.
#411620
Valszeg igazad van abban, hogy hirtelen jön majd meg a jóval-jóval hidegebb idő.
Balaton-ügyben Donnie véleményét osztom. Hiába megy fel nappal a hőmérséklet akár 28-29 fokig, az éjszakák már hűvösnek ígérkeznek a nyárhoz képest. Ráadásul a hullámhegy is karcsú: nem tart mondjuk, 7 órán keresztül a maximumhoz közeli hőmérséklet, mint nyár közepén. Emiatt a napi hőgörbe alatti terület relatív kicsi, márpedig a természeti hatások ettől függnek. Jól megfigyelhető ez a lakás hőmérsékletén: nálam most 21 fok van, hajnalban lekoppan az ember, ha véletlen kitakarózik. Egy telivér hőségidőszakban már 26-27 fok lenne a lakószobáinkban, éjszaka izzadnánk.
#411619
Nem fog felmenni (sajnos), mivel sokkal hosszabbak az éjszakák, hidegebbek is, most már többet hűl a víz, mint melegszik.
Azért sajnos, mert szombaton lemegyünk 1 napra nevet
#411618
Valóban elég jól lehűlt éjjel a levegő errefelé is, Tmin 13 fok lett. Ehhez a szélcsend is hozzájárult: a tegnapi gyenge déli, délnyugati szél ma reggelre északnyugatiba váltott, emiatt nyilván volt pár órás "holtpont" Az észak-európai ciklonoknak egy holthalvány érintő frontja okozhatta a szélfordulást, meg a sok cirruszfelhőt tegnap. Ha jól emlékszem, GFS nem jelezte előre a változást, de lehet, csak az én figyelmemet kerülte el.
Egyébként 12 órára már újra déli szelet ad a modell. Most értük el a 20 fokot, kíváncsi vagyok a maximumra.
Az omega AC  kezdeménye már most ott díszeleg a modell-térképeken: úgy látszik, se az északnyugati, se az északkeleti ciklonok nem tudnak tért nyerni egyelőre. Valamikor azért majd eldől a dolog, az ilyen kötélhúzásból rendszerint az északnyugati alacsony nyomás jön ki győztesen.
#411617
22 fokos a Balaton, ha úgy folytatódna az időjárás, ahogy kinéz a következő két hétben, hogy végig 10-15 fokos 850 lesz felettünk, akár még 25 fokig is felmehet a vízhőmérséklet.
Ami már egész kellemes, főleg ha nem nagyon lesz szél, nem fog átkeveredni, strandolható lesz a hónap második felében! laza
Utána 3 nap múlva meg jöhet az első fagy kacsint
#411616
Gyorsan emelkedik a hőmérséklet, már 23.2 fok van, a minimum 12.5 fok lett. A legutóbbi ECM és GFS futások is az operatívon belül tartják a késő nyarat tartósan. Az ECM 240 óránál keletebbre viszi a teknőt, addig pakolássza a gerincet és a teknőt, hogy a végén ebből ómega-helyzet lesz. Bár erre kicsi az esély persze.
#411615
Azt vágom, hogy a hideg napok száma csökkent. Amúgy a kérdés második felére is bizonyára van valahol adatokkal alátámasztott válasz. 
#411614
Nekünk már nem kell ,a nagyok megvizsgálták.kacsint A fagyos és zord napok száma csökkenő,kevesebb. Hogy aztán az enyhébb napok is jóval melegebbek e télen ,mint régen azt nem tudom,de gyanítom ,hogy igen. Gondolom az adatok meglehetnek  nagyobb városainkra is....kutatni kell a forrásokat.
#411613
Persze azt is meg lehetne vizsgálni - de ehhez több idő és türelem kell, mint amennyi nekem van - , hogy e telek pozitív anomáliája a mennyire adódik a téli, fagyos és zord napok számának csökkenéséből, és mennyire a "meleg" napok pozitív anomáliájának mértékéből. Vagyis lehet, hogy nincs sokkal kevesebb télies nap, csak a nem télies napok szélsőségesen melegebbek. És ami tovább bonyolíthatja a dolgot, hogyan néz ez ki területi lebontásban. Vagyis az országos átlag egy dolog, de elég gyakran megesik - az utóbbi hetekben is így történt -  hogy akár jelentős és tartós hőmérsékleti difi alakul ki az országrészek között.
#411611

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Időjárási visszatekintő (#25626)
#411610
Igen, a szibériai eredetű száraz, fagyos levegő egy egyedülálló ágens Eurázsia időjárásában. Érdekes tény, hogy pl. míg az atlantikus klímájú Párizs téli középhőmérséklete jóval magasabb Budapest téli közepénél, addig az absz. minimum Párizsban is jóval -20 fok alatti. Ez egész biztosan a szibériai "maci" keze nyoma. Ezt a légtömeget, ha istenigazában nekiindul, nem érdekli, hogy Kijev, Bp., vagy Párizs (sőt, Dublin) Nem érdekli, hogy van-e hóborítás vagy nincs, borult-e az ég vagy derült. Megbízhatóan hozza a -10, -15 fokos alaphőmérsékletével csaknem megegyező T 2m-eket. Emlékezzünk csak 2012 februárjára.
Úgy látszik, nemigen hat rá az északi sarkvidék melegedése. Sőt nem kizárt, hogy a sarkvidék enyhébb voltából adódó nyugatiáramlás-gyengülés kedvez kialakulásának, nyugatra törésének. Mindenesetre az utóbbi teleken mintha gyakrabban vendégszerepelne nálunk, de legalábbis nem ritkábban, mint néhány évtizeddel ezelőtt. Az utóbbi telek fagyos epizódjait szinte kizárólag ez a levegőfajta szállította. Holott egy maritim sarkilevegő-betörés, mediciklonos havazással kombinálva szintén hozhat zord időszakot hozzánk. Ez azonban mostanában eléggé "elfelejtődött", ami persze nem jelenti, hogy hamarosan nem találkozunk ismét vele.
#411609
Ja és itt nálam az utóbbi 3 télen nem láttam 10 cm-él nagyobb havat. Még nem is panaszkodhatok mert 2013 nagyot szólt errefelé. Szerintem az Alföldön még több évet vissza lehet menni az időben tekintélyes hótakarót keresve.
#411608
Egy korábbi hozzászólásom:

Az elmúlt tíz év téli hónapjainak megoszlása hőmérsékleti anomália szerint: pozitív:19 hónap, negatív:11 hónap.Ebből 2 hónap -0,01 ( 2016 december ) és -0,2 ( 2010 február ) igen karcsú negatív anomália. Ráadásul ezek az 1971-2000, illetve 1981-2010-es 30 éves átlagokhoz vannak viszonyítva, nem is a 100 éves átlagokéhoz ( javítsatok ki ha tévedek ). Jócskán átlag alatti téli hónap mindössze 2 volt: 2012 február és 2017 január, ennyit a bőven akadt rá példáról. Jó persze kérdés mit számítunk jócskán átlag alattinak, én szubjektíven a 2 fokot meghaladó eltérést vettem ide. Csak úgy mellékesen, 10 olyan téli hónap volt amikor elérte a 2 fokot a pozitív anomália. 
#411607
Ez igaz ,de nem mindegy melyikből mennyi van (enyhe vs. hideg) . Erre valók a számadatok.Hosszabb távú  tendencia is van, ott nem ekkora a melegedés,tehát még nincs minden veszve "télileg".  laza
#411606
Köszi! nevet
Majd javítom akkor azt. Egyébként már tavaly készült, úgy emlékszem, talán ide is betettem, de akkor ezek szerint mindenki feladta már a 101. dia előtt. laza
#411605
Teleink jellege rövid távon, 1-2 éven belül is rendszerint olyan rettenetesen elütő, hogy emiatt nagyon nehéz hosszabb távú tendenciát kihámozni ebből. Legalábbis a szubjektív benyomás világában. Számokkal nem szeretnék vitatkozni. Én csak azt látom, hogy 40 éve is voltak hideg, havas telek, meg nagyon enyhék,  és ugyanígy  pl. a jelen évtizedben is.  2013 és 2015 mellett volt egy 2010-es, 2011-es, 2016-os. Ja, meg a nem épp csikorgó, de nagyon havas 2012-es.
#411604
Valószínűleg előbb, mint a jelenlegi GFS fáklya alapján várnánk! laza
Egyébként meg Szibéria a téli -50, -60°C-aival továbbra is biztosítékunk lesz egy-egy jó kis havas-hideg időszak megvalósulása tekintetében...(glob. felmelegedés ide, vagy oda). Ezért olyan jó hely a Kárpát-medence!nevethideg
#411603
Szinte biztos, hogy nem fog októberre is itt ragadni ez a makrofelállás. Egy vagyont feltennék rá.
Komolyan azt állítani, hogy nem fog elmenni ez a meleg anticiklonos, késő nyári felállás,az éppolyan "okosság", mintha valaki azt mondaná, hogy egy március elejére kitolódott északkeleti, szibériai anticiklonos, anticiklon peremen szárazföldi hidegáramlásos helyzet majd áprilisban is domináns lesz. A napállás változása az ilyen verklik alapjait kikezdi idővel, ez is össze fog zuhanni nemsokára.
#411602
Ez most csak matematikai valószínűség, vagy az időjárás "ilyen"? Esetleg mindkettő? nevet
#411601
Az állításoddal még csak vitatkozni sem lehet, mert teljesen reális. Számomra ennek a helyzetnek a tartósság szinte lenyűgöz. Ez a légköri helyzet tulajdonképpen kisebb megingásokkal fennmaradhat az ősz további részében, ha az óceáni hatás nem lesz elég aktív. Volt már rá példa. Persze ez a helyzet a későbbiekben már nem járna ilyen nyárias idővel, a kellő légmozgás hiánya miatt növekedne a ködhajlam, majd a megemelkedett ködfelhőzet, ami visszafogná a nappali T.maxokat. De ehhez el kell jönni az októbernek.
#411600
Jó ötlet! kacsint A fáklya az nagyon stabil egyelőre a késő nyár szempontjából. Most nézem a friss ECM-t, hogy 240 óránál próbál riogatni egy hidegleszakadással, de ennek se a GEM-en, se GFS-en nyoma sincs. Miszerint Skandi AC + északkelet-európai ciklon, és ennek közös áramlási rendszerében leszakadna a hideg Közép-Európa irányába. Érdekes elképzelés, még szerencse, hogy 240 óra.
#411599
Ez az idei nyár soha nem fog véget érni. nevet
Én kíváncsian várom, mi jön a nyár után majd.
Ez a szélsőséges hosszas és javarészt dinamika szegény nyári időjárás mit von majd maga után. 

Azzal sokat nem árulok el, hogy ha megint beindul a dinamika, az elég ütős lehet. 
Bár ez nem szakmai, de az átlagos idő jellemző hazánkban a legkevésbé.
Ha az egyik irányba van szélsőséges kiugrás, akkor előbb - utóbb a másik irányba is szokott szélsőséges kiugrás lenni.

Abszolút nem lepne meg, ha véget ér ez a verkli, utána beindulhatna a szinte szüntelen szeles és csapadékos periódus, és a fórum már azt pengeti egyre inkább, hogy basszus ennek már sosem lesz vége!? nevet 

Érdekes volt a 2017 - és dinamika király év.
Aztán jött az éles váltás, és 2018. az ellentéte. Dinamika szegény. De ez volt a leginkább várható.
Nem pedig az, hogy 2018. még dinamikusabb lesz.

Mint ahogy a 2010-es szélsőséges rekord csapadékú kiugrás után sem az volt leginkább várható, hogy 2011. még csapadékosabb lehet. Szép is lett volna. Elvileg lett volna rá esély, még ha kevés is, de az jött utána, ami várható is volt. Egy szárazabb év.
Na jó. 2011. annyira szárazra sikerült, hogy toplistás lett. 
#411598
Valóban, de azt figyeltem meg, hogy amennyire visszafogott az ECM, épp annyira is lövi alá a T maxokat helyenként, időnként. Volt rá példa felém mostanság. Érdekes, hogy a friss ECM operatívon a Brit-szigeteket is elárasztaná a ciklon előoldalán az igen meleg levegő ez 168 óránál látszik. Nyugat-Európára számolja az utóbbi futásokban sorozatosan. A GFS-en viszont a Kárpát-medencét is elárasztja az a magas hőmérsékletű izoterma 850-en, ami már 15, sőt olykor 17 fok körüli értéket jelent.  A GEM esetén viszont szintén benne vagyunk  a széles meleg szektorban a 15, sőt efeletti értékben. 
#411597
És a csapadék lehetőségek is tolódnak arrébb,tűnnek el a lehűléssel együtt. Unalmas nagyon,rossz ránézni is ezekre a GFS fáklyákra.
#411596
Igazad van,utána olvastam,március 1-én már kényszer nyugalmi állapot van normál esetben.Február elejéig tart a mély nyugalmi állapot a kajszinál. 
De,mondom itt már január legvégén megindult a virágrügy fakadás az enyheség miatt,azért lett teljes fagykár később.
#411595
Az időjárást egyrészt a szélsőségek miatt szeretjük.  Jó, nem leszek álszent, a szélsőséges téli minimumok valamivel kevésbé dobnak fel, mint mondjuk a 29-30 fok szeptember második felében, bár én úgy gondolom ez azért még nem a menekülni kell a tűző napról hőség. Még szeptemberben sem. Szimplán csak nyáriasan meleg pár órán keresztül. Ezt Coontac a minap a napi hőmérsékleti görbe alakulásával szépen levezette.
Lassan hozzá kell szoknunk, hogy a légkör nagyban tesz az átlagra és egyre gyakoribb a drasztikus változás.  Márciusban több hó esett, mint egész télen, áprilisban ehhez képest rekord meleg lett.  Az egyre valószínűbben vastagon pozitív anomáliát hozó szeptember után simán fordulhat akkorát a világ, hogy október végén síkvidéken leesik az első hó. 
Kis vigasz a meleget kevésbé tolerálók számára, hogy vasárnap, leginkább a friss ECM szerint, az ország jó részén átlagra hűlhetünk. Egy napra. 

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-07 09:33:50

Sopron - Felsõ-Lõvérek, 243 tszf.

5.9 °C

31502

RH: 85 | P: 1032.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130177

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.