Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Így van. Attól még, hogy van egy brit AC-nk, még nem jelent automatikusan nálunk északi hidegleforgatást. Legalábbis itt a Kárpát-medencében. Ha az AC alatt van egy pl: egy mélyebb spanyol ciklon, már inkább felejtős a dolog. (Természetesen van kivétel). Meg ha például kialakul egy komolyabb genovai ciklon, az sem jelenti azt, hogy nálunk tuti csapadékosra fordul az idő. Az idei télen annyi történt és történik, hogy a túlmelegedett óceán felett százszámra alakultak ki ciklonok, ( a mindent eldöntő és keletre terjeszkedő meleg levegővel kitöltött azori AC-tól északra) amelyek vagy megakadályozták, vagy keletre tolták a hidegleszakadásokat. Ha volt brit AC, ha nem. Ide szinte semmi sem jutott a hidegből, maradt Észak-Európa felett. Valamint vissza lehet nézi, hogy a legártatlanabb hidegleszakadás is milyen mély ciklonokat gerjeszett az Atlanti-óceánon. Pontosan a túlmelegedett víz miatt. És lám itt a bizonyíték, hogy nem szükséges kemény tél Észak Amerikában, hogy itt enyhe tél legyen. A két kontinens időjárása nincs közvetlen hatással egymásra. Legfeljebb közvetett.