2024. november 16., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#291978
Szerintem semmi köze a CO2-üvegházhatásnak a klímaváltozáshoz.
Legalábbis az ember okozta légszennyezésnek biztosan nincs, mivel amikor még nem volt ilyen ember okozta légszennyezettség, akkor is voltak ugyanilyen melegek és ugyanilyen hidegek is.
#291973
Szia!

Köszi a hozzászólást. Én azt gondolom a klímaváltozás, a CO2-üvegházhatás összefüggése elég jól bizonyított. Nem az ezo csatornán rakták össze az egyenleteket nevet De ennek ellenére elfogadom a szkepszist, mint olyat ami a tudományt elõre viszi.
Azt a részét viszont nem értem, hogy a klímaszkeptikusok, miért gondolják azt, hogy azok, akik igaznak tartják a globális felmelegedést valamiféle hatalmi pozícióban vannak. A globális gazdaság alapvetõen olaj és energafüggõ. Nyilvánvaló nem érdekük semmiféle korlátozás, és sokkal nagyobb politikai gazdasági hatalommal rendelkeznek mint a megújuló energiák. Nem véletlen, hogy Kiotó és az összes hasonló egyezmény betarthatatlan.

Itt sztem ahol a pénz és a hatalom van az pont az aki érdekelt a CO2 kibocsátásban és a globális felmelegedés elbagatelizálásában.
De nem akarlak meggyõzni. Tudom ez egyfajta hitvitává vált, mint a bal-jobb oldal. A két oldal nemigazán kommunikációképes. Õszintén remélem amúgy hogy neked van igazadnevet
#291963
Teljesen igazad van!

#291954
Elérheti-e Európát egy hurrikán? Link
A cikk szerint alapvetõen nem, de érdekes, hogy 1961-ben Írországot és 2005-ben pedig egy trópusi ciklon Spanyolországot érte el. A klímaváltozás miatt pedig nem zárható ki, hogy a jövõben ennek lesz esélye. Érdemes a forrástcikket elolvasni, mert az sokkal részletesebb (annak aki jól tud angolul).: Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-16 03:34:39

Dorog - (137m tszf)

-1.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130532

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.