A mûhódon nagyon jól látszik Link , hogy a tõlünk keletre is van egy ciklon, ami délrõl mozog észak felé, ilyenkor a GFS mindig úgy szokta számolni, hogy az a ciklon szépen elhúz innen és nem akadályozza nyugati szektorból közeledõ ciklont, de a valóságban mindig az játszódik le, hogy valami marad még belõle, amibe belerongyol az érkezõ ciklon (most épp a genovai), és sokkal hevesebb összeáramlást produkál, nagyobb csapadékkal járhat, mint amit a modell számol.
Sok esetben megfigyeltem már, hogy itt pörög felettünk valami ciklon, és a GFS amikorra a ciklonmaradvány elkotródását várja, hogy fordul a szél és kiderült az ég, még másnap is borús szokott lenni, nem bírja megfogni ezeket a döglöttciklon elkotródásokat.
Ezért várom azt, hogy most sem fogja jól megfogni, és nem zárom ki, hogy a két rendszer "összepréselõdése" komolyabb csapadékot okoz, mint most számolja.
Nem tudom mennyire életképes a megfigyelésem vagy az elméletem, de én nem zárom ki ezt a lehetõséget.
Itt a térképen látni Link , hogy amikor a genovai már eléri a nyugati határt, a másik maradék ciklon még ott kóbálszol Romániában.