Érdekes lehetséges trend.  szegyenlos - de még semmi sincs maradéktalanul boritékolva. 

Skandináv magasnyomás jelei már látszanak,de a magasnyomás központja a lényeg. S az még se a ECM-en se túl biztos, a GEM elvetemült verzióval nem foglalkoznék,de meglátásom szerint makroszinoptikai helyzetképek korai észrevételéhez jó a modell, de részeleteiben ( hőmérséklet,csapadék) nem igazán. Erősen csapong, sőt túlozz. 

Ha csak a nyomást veszzük alapul igen valószínű, hogy lesz skandináviai maganyomás kiépülése, csak ugy ránk nézve nem mindegy milyen központtal. 
Nahh meg:

- Meddig? szegyenlos

Az a böhöm mediterrán ciklon miatt aggódnék, hál' az égnek addig 1000x változik majd a felállás.
Az AO a pincébe tart, s a sarkok felől kiáramló "brutális" nevezzünk inkább markáns hidegöblitések szépen lassítják a NAO korrelációs területeit is. 
Tehát ha az indexek szemszögéből nézem nagyon dolgozik az Észak-Sark,hogy Európára rántson egy jó adag hideget. Negatív NAO esetén beáll az óceánra a magas AC hajlam, aztán vagy Nyugat- vagy Közép-Eu. fog a hideg szakadni. 

Legalább is hazánkra nézve, aki Közép- és Nyugat Eu.-i rácspontokat néz össze-visszaságot lát, pedig nincsen.  Csupán a dny-atabbra helyeződött Ac utat nyitott a nyugatot is elérő hidegöblitésnek, ami beindította a medigyárat. 

Hosszútávon pedig északról magasnyomás terjeszkedik Eu. felé, tehát "szorul a hurok".
- és nagyon nem mindegy hol lesz egy-két kulcsfontosságú blokkoló anticiklon központja.