A leendõ nyugai AC helyzetétõl fog függeni tél milyensége itt Kárpát-medencében, igazából ami látszik hogy jó eséllyel kialakul ez az AC az óceánon 192 óránál látszik mindkét mértékadó globálmodellen, ekkor még kinn az óceánon, ez ami kb. szerintem még biztonsággal látható, és innen kezdve kismillió variáció létezik.Ez a helyzet relatíve nem fog még igazi telet hozni hozzánk mivel északnyugatias áramlás mostani helyzetben szerintem semmire nem lesz elég maximum idõszakos látványhavazásokra.
amennyiben ez az AC Nyugat-Európai partvidék közelébe tud mozogni onnan kezdve lehetne itt a telet várni a fáklya emiatt is kissé megtévesztõ mivel ez a -5 fokos 850 hepás hõmérséklet nem biztos hogy elég a télhez ebben a helyzetben. Amennyiben viszont utóbb vázolt helyzet kialakul, akkor igen komoly tél alakulhat ki mediterrán ciklonok sorozatával folyamatos hátoldallal, amennyiben AC orrosodik akkor VC pályás ciklon alakulhat ki, de pár modellfutás pedzegetett Vb pályát is ami viszont megfelelõ hideggel országos havazást is hozhatna ebben a helyzetben.Amit ECMWF mutat most azt nem tartom valószínûnek.Egy igen dinamikus ciklonnal számol ami Portugáliánál érné el európai partokat, ez télen nem túl gyakori, viszont ez garantált elõoldallal járna nálunk késõbbiekben.
Szóval összegzésképp ebben a helyzetben tényleg benne lehet egy olyan tél kialakulása ami késõbbiekben emlegetõs lehet, csak pici szerencse kell hozzá, és nagyszámok törvénye télfanok mellett van most...