Aktív ciklon, így a front is határozottan mozog, illetve maga a frontrendszer. A jelenlegi helyzetben nincs stacionárius, vagyis sokáig helyben veszteglő teknősödés, így a tartós szubtrópusi meleg pumpa nem alakul ki. A jelenlegi helyzet egy rövidebb, prefrontális melegadvekciónak felel meg, ami kimeríti a hőhullám kategóriát természetesen, csak ez a hullám egy rövidhullám lesz.
A front kedden már a dunántúli részeken visszaveti a hőmérsékletet, keleten lehet még forrónap, a kettő között pedig olyan 28-33 fok közötti hőmérséklet. Igaz, ez még sovány vigasz, de ahogyan Zivi is írta a jövő hét közepe, második fele mérsékeltebben meleg, kánikulától mentesen telhet.
Tudom a tavalyi tragikum, 30 napos hőség sok embert tart félelemben, de idén más a szinoptikus ciklus, mint előző nyáron. Jelenleg aktívabbak a ciklonok és nagyobb behatással bírnak Európa területén. Tavaly ellenben AC dominancia volt a jellemző, jellegtelen nyomási mezőkkel.

A nyár további része és az ősz is ennek jegyében indulhat, vagyis a prefrontális bemelegedések hozhatnak még kánikulás epizódokat. Igaz szeptemberben már egy erősebb hidegfront hamar kora őszt tud varázsolni, így a tavalyihoz hasonló, tartósan nyári, eseménytelen időt nehezen tudok vizionálni a nyári cirkulációt lekövetve.

A napi középhőmérsékletet 7, 13, 19, és 1 órai adatokból 4-el osztva számolhatod ki. Szóval ez alapján érdekes lehet. De ha a napi max 36 az éjszakai 22, összeadva annak a számtani közepe is mérvadó.