GFS vs. ECM:
A két modell közül nézzük az ECM-t elsőnek: Link
GFS: Link

Látható, hogy az időpont stimmel, de a felállás nem teljesen. ECM esetén feltűnő, hogy a gerinc felnyúlik Skandináviáig, miközben a GFS esetén nagyon a határon inogna a léc, keletebbre viszi a vérmes melegnyelvet.

24 órával tovább pörgetve GFS: Link
ECM: Link

Jelenleg amit ki lehet ebből hozni az az, hogy lesz 2 hőhullám, az egyik mindkét modell esetén szerda estig tart ebben már tisztult a kép, így kedden, szerdán lesz zavartalanabb kánikula, kedden északon elszórt zivatarok, záporok előfordulhatnak majd csütörtökre kissé visszaesik a hőmérséklet, zápor, zivatar ekkor is várható, szerda este, éjjel főleg északon és nyugaton, de máshol sem kizárt persze.
Aztán a jelenlegi ECM op alapján második hullámban, ciklon előoldalon a szemléltetett magas gerinc hátoldalán újabb hőhullám érkezne, ezúttal markánsabb kiadásban, már nem csak az op, hanem az ENS is behozza a 20 fokot 850-en, sőt a déli, délkeleti részekre megjelent a 22-24 fok körüli is a tetőponton. Majd azt is hidegfront zárná. A második hullám a hétvégétől érkezne, bár a GFS még mindig nem így látja, kíváncsi vagyok beáll-e az ECM mögé, majd a jövő hét elején tetőzne is, de akkor akár nagy területen 35-37 fok köré is emelkedhetne a csúcshőmérséklet.

A frontokat amennyiben csak ilyen érintő jellegűek lehetnek nem sok csapadék kísérheti, augusztus közepéig adott pontokon könnyen lehet, hogy szárazon marad minden, amit a hőség csak tovább "poroz" az élénk délnyugati, déli szelekkel.

Természetesen változás jogát fenntartja, ám jelenleg ez az aktuális.