Elnézést, elõbb véletlenül küldtem el. Tehát:

Snowhunter írta nemrég a közelmúlt nagy esõirõl:

"Bizony, 2-300km-el nyugatabbi (helyesebben: keletebbi)pálya (hisz mindegyik cikon nagyjából ugyanabban a 100-200km-es sávban mozgott), azaz erõsebb nyugatibb komponensû skandináv Ac, és kész is lett volna az emlékezetes országos káosz, hisz pl. nálam több, mint 50mm esõ egy hét alatt..."

2-300 km-el keletebbi pálya nem azt eredményezte volna, hogy Snowhunter-t valóban betemette volna a hó, de közben Bali Sopronban - kis túlzással - napsütésben ibolyát szedhetett volna? (lásd: 2003. február.)

1987. januárjában az is különleges volt, hogy Záhonytól Becsehelyig, Hegyeshalomtól Békéscsabáig mindenhol nagy - perszen nem egyforma nagy - hó esett. Ahogy valaki meg is jegyezte: elég hideg volt ahhoz, hogy a ciklon melegoldalásn is stabilan végig hó essen.

Ez a szituáció (melegoldalon is végig hó) esélyes lehet-e elvileg még, vagy a globális felmelegedés ennek esélyét megszünteti? Mert eléggé idegesítõ mindig azt várni, hogy átkerüljünk a hidegoldalra, amikor is gyakran megszûnik a csapadék. Milyen felállás kell ahhoz, hogy egy med. ciklon melegoldalán is végig hó essen?