Egyetértek veled, bár az utóbbi években a megszokotthoz képest meglepő időpontokban tudja felütni a fejét a komolyabb téli idő (itt a nagy márciusi lehülésekre gondolok). Normál esetben azonban a januártól február közepéig tartó időszak az, amikor a legkomolyabb dolgok tudnak összejönni megfelelő légkörzés esetén.

Az 5-6 nappal ezelőtti kilátásokhoz képest jelentősen elsatnyult a brit blocking, akkor még 190-200 óránál erős magasnyomás kiépülése volt várható, most 72 órás közelségben már éppen csak egy gyenge AC híd biztosítja a rövid életű brit blokkolást, aminek köszönhetően elég kevés hideg levegő jut le délebbre, aztán gyorsan a Kelet-Európai síkságra kenődik az AC és ott is marad bizonytalan ideig.

A legtöbb modell úgy gondolja, hogy a ciklontermelés nem áll meg ÉNY-en és az AC déli peremén megindulnak felénk, közben  a mediterrán térségben is létrejöhetnek újabb ciklonok. Részben az erős nyugatról érkező nyomás, nagyobb részben pedig a K-E síkságon maradt anticiklonnak köszönhetően ezeknek a pályája nagyobb eséllyel laposan délen fog haladni és nem tud majd meredeken felfelé kanyarodni a környékünkön.

Szerintem minnél messzebb kerül a K-E AC, annál nagyobb eséllyel lehet izgalmas, akár havas szituáció december 14-16 körül. Bár nyilván ebben az esetben csak erőteljesen átmeneti jelleggel, mert így az óceáni áramlatok is könnyebben érnek el hozzánk. A másik lehetőség, hogy nagyon kevés hó esik, lehet meg sem marad, de legalább 3-4 fok lesz napközben... éjjelente meg kicsit fagy.