Próbálj akkor regionálisan fókuszálni, mert azért felénk az Alföldön bizony szeptember még nem kevés hőségnapot hozott, 30-31 , sőt szeptember 1-jén 33.4 fokig emelkedett a hőmérséklet Kecskeméten is, pár helyen kerek 35 fokos forró nappal kezdtünk, ezt hóviharos is említette szeptember 1-2 körül, hogy 35 fokot mért és a hivatalos mérésekben is benne szerepel. Aztán még jött közel 3 hét (szeptember 21-el bezárólag) részlegesen kánikulai idő, strandolni lehetett. Mi ez ha nem nyár? Az ország felén majdnem hőségnapok tomboltak, a Dunántúlon sem mértek 25 alatt átlagban, szóval a szeptember azért inkább volt nyár, még akkor is, ha az utolsó hete meghozta az első fagyokat és jött egy őszi lehelet. Országos átlagban is nyárias volt a hónap.
Októberben pedig fokozatosan beállt az akkor még jellemzően meleg keleti áramlás, AC perem, élénk időnként erősebb délkeleti szelek, még csak köd sem alakult ki nagyobb területen, maximum sekély köd helyenként. Bár reggelente hűvös volt, de napközben az Alföld naponta profitált szinte a 25 fokos nyári napokból, sőt 27 fok is összejött a keleti határnál október 6-án. Ez pedig ahogyan Zivi is írta igazi indián nyár volt.
Ami pedig a továbbiakat illeti szintén válaszra talált, és nem alapozott senki 10 napokra előre. Amiket én is véleményeztem a modellekről azok lehetőségek, melyeket épp látni lehet egy adott futás alkalmával a szinoptikai helyzetből kiforgatva. Valamit nagyon félre értesz, mert itt senki se rimánkodott a melegrekordokért. Szóba került és beszéltünk róla, majd szépen túl is léptünk azzal, hogy nem sok az esély, de kizárni semmit se lehet egy ilyen helyzetben ami előtt állunk. Az is le volt írva, hogy mediterrán ciklon lévén nagy a bizonytalanság és másképp is elsülhet, ahogyan azt várják a modellek. Megannyi példa van a múltból ilyenekre. Szóval ez nem kioktatás, és a szavaidat sem akartam kiforgatni, de részben mellé beszélés amit írsz és vagy akaratosan vagy akaratlanul hozzáteszel a valósághoz.