Ez való igaz, ugyanis a medikánnal tarkított időszak is egy példa erre, hogy aktív a térség. Portugália készülhet, durva orkán lehet a térségben.
Nálunk egyelőre változatlan marad a helyzet, folytatódik az indián nyár, de a hajnalok csípőseknek adódnak.
A jövő hét közepéig egyelőre lassan, árnyalatnyit mérséklődve, de kitartani látszik. Idővel a beorrosodó azori újabb magja északkelet-európában tanyázhat le orosz középponttal, igaz ez már 200 óra feletti időszakban lehetne ECM alapján. A mediterrán ciklon esélye ismét meg van, ennek előoldalán Délkelet-Európa elkezdene melegedni, Nyugat-Európa hűlni, mi még ilyen pálya esetén előoldalon lehetnénk délkeleti áramlással. Ez még változni fog nyilván, hiszen a GFS nem támogatja ezt az újabb AC-t, mert ciklonnal számol a Skandináv-félsziget és az Orosz területekre ugyanazon időpontban.  A poláris légtömegek töltődése Grönland és Kanada keleti részein alakulnak, idővel már csak az expanzióhoz szükséges szinoptikus felállás kellene. Kellene, de egyelőre kérdés, hogy bejön-e a medi és milyen pályával halad, vagy az atlanti frontok behatása alá kerülünk, száraz, szeles, hideglöttyökkel, esetleg AC domináns helyzet, fokozódó inverzióval, ködhajlammal.
Én a medit látnám a legnyerőbbnek, csapadék szempontjából is, ha pedig hátoldalra kerülnénk akár komolyabb hidegleszakadás is lehetne. Ez mozgalmas, szeles, csapadékos időt jelenthetne. Ezek az atlanti frontok nagyon bénáznak mostanság, ha nem jön be a medi, az aszály és a szárazság továbbra is fennállhat, ami meg még rosszabb lenne egy nyákos, ködös idő.