A friss GFS rendkívül ciklonosít. Brit AC-vel számol, masszív gerincet mutat a térségre, mi pedig a teknőbe kerülnénk, az AC peremén hidegöblítésekkel. Ez már igazi, vérbeli őszi időt sejtet frontátvonulásokkal, erősen szeles, olykor csapadékos idővel. Szerintem, de ezt csak megjegyzem, kicsit túlzó op-ről van szó. A friss fáklya sem olyan drasztikus most ami az átlag alá való zuhanást illeti, hiszen a korábbi még kicsit paprikásabban nézett ki. Végül elárasztaná a GFS számításai szerint a Földközi-tenger medencéjét is a hideg levegő, és mediterrán ciklon generálódna, amolyan délkeletről felkanyarodó medi lenne, a hátoldalon erős északi széllel beáramló további hideg levegővel, bőséges esőkkel. Na erre se vennék mérget, hogy ez így bejön.
Ugyanis nézzük az ECM-et. Bár szintén egyetért a lehűlésben, viszont a front után gyorsan emelkedne a nyomás, beorrosodna az azori AC, és az észak-európát érintő atlanti ciklonok előoldalán még benyúlna egy meleg nyelv egészen Skandináviáig, de minket lényegesen nem érintene, vagyis a felmelegedés mérsékelt lenne, igaz a végén már 850-en ott a 10 fokos izoterma is. Ez már 240 óra szóval így említést sem érdemel egy ilyen helyzetben valójában.

Ami a belátható 168 órát illeti az az, hogy a hétvégéig, pontosan péntek estig kitart a szeptemberi késő nyár, 28-30 fok körüli hőmérsékletekkel, az Alföldön a front előtti napon talán 30 felé is mehet, aztán szombattól erős lehűlés, őszies kezdetek. Az utána való helyzet, hogy melegszik-e vagy hűl-e majd ismét, mekkora lesz a visszamelegedés mértéke, csupa kérdőjel. nevet