Szerintem még vagy 5-10 %-án beszélhetünk az országnak szárazságról,pl. ott,ahol a jún. 10 mm esõt sem hozott(lásd csapadéktérképünk) vagy ahol a tavasz csapadékhiánnyal zárult.Mivel a szokásosnál tarkább és szélsõségesebb a csapadékeloszlás a csak konvektív máj.-jún-i esõk miatt,ezért hõségben sínylõdõ,vízben álló és csodálatosan fejlõdõ területek vannak teljes összevisszaságban.
Júniusban már vannak 100 mm feletti és 5 mm alatti csapadékú területek is,sommásan nem lehet jellemezni ezt az idõszakot.
Errefelé az utolsõ pillanatban mindig jött egy kevés esõ,amely eddig megmentette a földeket az aszálykártól.Ugyanakkor a viharok,felhõszakadások és jégesõk teljesen elkerültek bennünket.De ez pár nap alatt a múlté lehet ...
Ami itt komoly mezõgazdasági kár,az a rengeteg kártevõ és a tavaszi fagyok számlájára írható.Ami gyümölcsöt a fagy meghagyott az a tafrina,monília,tûzelhalás és rovarkártevõk tizedelik.A maradék(fagyot átvészelt) cseresznyét például kétpofára zabálják nálam a kukacok.Apósomék cseresznyefájáról a darazsak és legyek(ilyet még életemben nem láttam)leették a termés felét.Félreértések elkerülése végett elmondanám,hogy rendszeresen permetezünk !