Bioszféra
Õzeket alkalmaz a MÁV a sztrájkoló vasutasok helyett. A képen egy váltóállításra kiképzett suta látható. :-)
Az elsõ kép közepén van egy pókica
A másik képen látok élõlényt : nádat, akácfát, füvet, hátul messze nyárfát ....meg áll a síneken valami õzféle
A másik képen látok élõlényt : nádat, akácfát, füvet, hátul messze nyárfát ....meg áll a síneken valami õzféle
Egy éve így nézett ki nálam a japán birs: Link
A mostani állapotról rövidesen készítek képeket.
A mostani állapotról rövidesen készítek képeket.
Link Nekünk tavaly április végén így nézett ki a japán birs. Szerintem a te képeden is japán birs van. Milyen szokott lenni a termése?
A többiek szerint madárbirs, bár ha megnézed az elõbb tettem be képeket még, ott a levele, azok alapján biztosan be lehet azonosítani!
Az "ez valami díszcserje" mondatodra reflektálnék, talán valamelyik kecskerágó-féle, bár igazából Jaurinum asztala ez nem erdõalkotó lévén.
Az ölyvek mindig ott csücsülnek, sokan vannak, volt hogy több, mint 100-at számoltam meg, mikor egyszer autóval átszeltük az országot. Mintha vonzaná õket az autópálya zaja, forgalma. De ez vonatkozik az M3-asra is.
Ma Pestre menet végig az autópálya mentén 3-4km-enként voltak ölyvek, ott ücsörögtek a póznákon, fákon, gyönyörû nagyok voltak, de nem tudom, milyen ölyvek, mintázatra egerésznek tûntek, de az egerésznél kimondottan vörösesebb volt a tolluk. Feltûnõen sok volt, és valószínû nem is mindet vettem észre a buszból.
Egyébként tegnap hallottam csonttollúakat, de látni nem sikerült õket, melóhelyen voltam.
Köszönöm!
Mármint miért vitte volna haza a madár a gépemet?
Eccer már írtad ezt de nem emléxem mit jelent!
Az orgonacsemete ami legjobban meglepett, ekkora levéllel február közepén, talajszinten...hááát
Mármint miért vitte volna haza a madár a gépemet?
Eccer már írtad ezt de nem emléxem mit jelent!
Az orgonacsemete ami legjobban meglepett, ekkora levéllel február közepén, talajszinten...hááát
jó a madaras kép, a díszcserje meg japánbirs, nálunk még nincs ilyen elõrehaladott stádiumban.
Te jó ég Floo, ezek a madárfotók.. De biztos tudsz még ennél jobbat hozni, ezt eddig mindig bizonyítottad. Az exponálás után a madár vitte haza a gépedet?
Igen, orgonacsemete, a másik szerintem japánbirs.
Igen, orgonacsemete, a másik szerintem japánbirs.
Nagy cinkejárás van az etetõmnél... Fáznak és éhesek... Anyám tegnap tapasztalt irgalmatlan tömeget a kertjében. Már csak a csonttollúakat várom, de nagyon. :-)
Még szerencse hogy a szõlõhegyet választotta lakhelyül a kucsmagomba (bár az embereknek lenne (vagy lett volna) annyi eszük, hogy a völgybõl a dombra költöznek), és a dombhatás azért mûködni fog, szerintem -10-et nem kap!
Én is kíváncsi vagyok, utánaérdeklõdöm mit bír vajon!
Én is kíváncsi vagyok, utánaérdeklõdöm mit bír vajon!
Én ilyen táblázatot még nem találtam sehol. Nyílván nem a legkényesebb fajta, mert akkor nem tavasszal próbálkozna... De azt nem tudom elképzelni, hogy tizenórákon keresztül -5 alatt, sõt néhány órán keresztül -10 alatt lenne esélye. Bár nem tudom, hogy a jó erõs takarás mennyire csökkenti a fagy erõsségét. Reméljük Gogo barátunk beszámol majd a végkifejletrõl és akkor okosabbak leszünk. Csak aztán nehogy úgy letakarja az illetõ, hogy meg sem találja, mint ahogy az már velem nem egyszer elõfordult
Persze, ebben igazad van, bár nem tudom a kucsmagomba fagytûrési képsségeit, de utána kéne járni!
Jó de ha valaki tudja, akkor te igen, hogy a talajon még 2-3 fokkal hidegebb is lesz. Esõ az kéne bizony, bár nem is ezeket a példányokat féltem, mert õk talán még találnak elég nedvességet, hanem azokat, amelyeknek majd ezután kéne megjelenniük tömegesen. No ott már lehet, hogy probléma lesz. Mint majdnem minden tavasszal
Ahogy most kinéz, 1-2 éjszakai -8-10 fok körüli T-t kell átvészelnie, utána nem zárom ki, hogy vége a télnek, ami utána lesz az már nem fog ártani neki, csak esõ kéne, hogy nõni tudjon!
Az egyik szavahihetõ gombász ismerõsöm mesélte, hogy a szõlõje közelében a hegyen az elmúlt napokban már elõjöttek a kucsmagomba kezdemények, de a szüretelhetõ állapothoz lassú növésû gomba lévén még kell kb. 1 hónap. Vissza is takargatta õket.
Jogos, még a mai napig is fanyalgok a felénk igen gyengére sikerült vargánya szezon miatt! A rizike (még ha az erdei fenyõ alatti jobb minõségû is) nem helyettesítheti, abból volt dögivel. Az õszi pereszkeféléket én meg nem sokra tartom..
Ugyan, a kucsmagomba, az kucsmagomba! Ez olyan, mintha császárgomba helyett piruló galócával vígasztalnál...
Több fórumban is elhangzott, hogy miért is jó ez a kései hidegbetörés a természet szempontjából, úgyhogy ezt nem is írom le még egyszer. De amiatt szomorú vagyok, hogy a kucsmagombák leghamarabb csak március második felében jelenhetnek meg így. Pedig volt már, hogy február végén kint ficánkoltak a "csehek".