2024. november 24., vasárnap

Hó- és zivatarlesen

Adott napon: 
Keresés:
Sat24 animált mûholdkép
Európai radarképek

Kedves fórumozók!
Egy újabb fejlesztés nyomán az alábbi változás állt be a szakmai fórumok használatával kapcsolatban: A "Hó- és zivatarlesen" valamint a "Hosszútávú esélylatolgatások" fórumok használata ezentúl az ú.n. szakmai joghoz van kötve.
Részleteket ld. a Metnet szabályzat I/7. pontjában.

Módosítva: 2009.07.18


#102939
Gyönyörû! Gratulálok!!!
#102938
Az imént átvonult gustfront: Link
#102937
Szia Floo!

Most reggel még nem néztem modelleket. Úgyhogy csak az éjjeli emlékeim alapján mondom, hogy igen, végül is a front elõtti MNSZ-en besodródhat hozzánk SC is, de inkább besodródást tudok elképzelni, persze Neked a végeredmény szempontjából teljesen mindegy lenne. nevet Úgyhogy elképzelhetõ!
A frontális zivatarokra én is nagyon kiváncsi vagyok, ha lesz idõm majd megsasolom a GFS-t megint...
#102936
Szia JoeJack!

Amiket leírtál, azok teljesen jók, de szerintem ezzel is kapcsolatba hozható. Gondoljunk bele: ha a 0-2,5 km-es szélnyírás a konv. vonalra (avagy frontra) merõleges irányt zár be, ez segíteni fogja a zivatar "bepörgését", tehát az SC kialakulását. Valamint igen, ezek a szupercellák gyakran összeállva MKR-t is létrehozhatnak, és segítik az MKR életben maradást, tehát innentõl ua gondolom mint Te nevet
Aztán lehet tévedek. Valaki még nyugodtan hozzászólhatna!
#102935
A Dunántúlon szerintem Somogy-Tolna-Baranya területén még a front elõtt ki fog pattanni 1-2 szupercella, és nem kizárt, hogy azok izoláltan érdekesebbek lesznek, mert akkor ott még kisebb lesz a nyírás, és a 15 m/s mellett biztosan megmaradnak majd a cellák. A késõbbi frontális zivataroknál a 25-ös nyírás már lehet sok lesz, de ha nem, akkor beszarunk.
#102934
Szerintem a 0-2,5 km-es szélnyírás vektorok állása és hossza nem igen befolyásolja azt, hogy SC-k kialakulnak-e vagy sem. Emlékeim szerint sokkal inkább:

- a nagy zivatarrendszerek (MKR/MKK) szervezettségének és élettartamának elõrejelzésére használható jól. Ráadásul a tapasztalatok szerint a zivatarlánc kialakulására sincs hatása, annak késõbbi életútját határozza inkább meg.

- multicellás zivataroknál a fiatal cellák keletkezésének terjedési irányát jelölheti ki.
#102933
Én ezt várom a pénteki napra (a honlapomra már nem volt erõm zivatar-elõrejelzést készíteni, pedig már rég csináltam):
Link

Tehát megérdemli a helyzet a narancssárga riasztást, de meg kell mondjam, hogy a társalgóban az elmúlt 1-2 napban leírt szkeptikusságom folytatódik: továbbra is úgy látom, hogy országos(!) viszonylatban nem sok helyen lesz heves zivatar. Viszont vasárnap reggelig szinte mindenhol lesz néhány mm csapadék, persze 1-1 zivi környezetében sokkal több is.

A következõképpen látom: a Tiszántúlon jelenleg is tartó konvekciós folyamat várhatóan a reggeli órákban tovább tart, kiterjedve szinte az egész alföldre és némileg erõsödve, tehát lehet benne gyenge zivatar is akár (most inkább csak záporok vannak).
Majd napközben elszórtan elõfordulhatnak zivatarok, de inkább csak szervezõdöttebb multicellás jellegûek, és olyan sok eksönre nem számítok az esti órákig. Többször is erõs CIN akadályozhatja a zivatarképzõdést, nem biztos, hogy elég lesz 500-800 J/kg CAPE érdemleges trigger nélkül (én legalábbis nem nagyon látok markáns dolgokat). Szerintem a sok felhõ beteszi majd a kaput. Persze ne legyen igazam!

Késõ délután-estefelé fog megérkezni ténylegesen a front az országba, és fõleg ehhez kapcsolódóan várom hogy esetleg kialakulhatnak olyan zivatarok, melyek miatt, végül is indokolt lehet a narancs riasztás. Ekkor már a fronthoz kapcsolódó háttéremelés, örvényesség-advekcióval, és markáns nedvesség-konvergenciával ki fogja szerintem termelni a front mentén a komolyabb zivatarokat is, melyekbõl néhány szupercella is létrejöhet. DE(!) Sajnos a 0-2,5 km-es szélnyírásvektorok nem állnak túl szerencsésen, és ez nagyban gátolhatja az SC-k kialakulását. Valamint megjegyzendõ, hogy ekkor már túl nagy lehet a szélnyírás is. Bár ez utóbbi tényezõtõl nem félek annyira, mint a vektorok irányától: valószínû az a görbe JET, ami fölöttünk lesz, nem lesz éppen optimális. Mindenesetre látványos jól szervezõdött multicellás zivatarokra mindenképpen számítok a korai esti órákban, amik valószínûleg szépen végigvonulnak majd az országon egy markánsabb csapadékzóna formájában. Heves eseményekre nem nagyon számítok. Komolyabb jégnek kevés esélyét látom. Viharos szélre is csak inkább ott számítok, ahol ki tud alakulni hevesebb zivatar. Talán a jelentõsebb csapadék az, amit kiemelnék, de persze ezt is csak az elõbb említett feltétel teljesülése esetén érzem veszélyforrásnak és inkább csak ott, ahol az orografikus tényezõk miatt aggódni kell miatta. Máshová nyugodtan jöhet 10-20 mm is akár egyszerre rövid idõ alatt is. kacsint
Ennyi tellett eme kései órán tõlem. Aztán vagy így lesz, vagy nem vidám
#102932
A közelben elhaladó (illetve közeledõ) cellák hatására komoly, idõnként 50-60km/h-s szélrohamok vannak!
#102931
Így már értem.nevet
Igen, az kétségtelen, hogy estefelé a 20-25 m/s-os 0-6 km-es szélnyírás, és emellett a déli és a keleti országrészben a 600 J/kg körüli DCAPE, valamint a 12-14 °C közötti max. delta Theta-e jó feltételeket teremthet 90-100 km/h-s, vagy akár erõsebb kifutószelekhez is.
#102930
Nem függetlenül, hanem együtt nevet 925-ön behozza a 40 kt-s alapszelet, ami 75 km/h körüli, ha ez lekever, márpedig jó eséllyel teszi, akkor az tör-zúz, a lökések jóval efelett lehetnek. Én ebbõl indultam ki.
#102929
Ejha, a Mátraerdõ környéke kezdi termelni a cellákat.
Térségem felé is érkezõben egy csoport!

A komoly durranás majd holnap, részletezték elõttem a dolgokat.
#102928
"...és a várt záporokat, zivatarokat, de legfõképpen a viharos, néha akár (még bizonytalan) orkánerejü szelet hozza a tarsolyában."

Úgy érted, hogy te zivataroktól függetlenül is 90-100-as, esetleg afölötti lökéseket elképzelhetõnek tartasz? Mert azért az nem mutatkozik egyelõre...
#102927
Nos, a holnapi front mindenképpen jóval komolyabb lesz, mint a mai volt. A most még csak a Biscayai-öböl felett lévõ kezdemény (egy hullám, amibõl a "mi" frontunk formálódik) holnap késõ délután, kora este érhet Ny-ÉNy-ra, és a várt záporokat, zivatarokat, de legfõképpen a viharos, néha akár (még bizonytalan) orkánerejü szelet hozza a tarsolyában. Összességében kemény napra lehet számítani; noha a korábban még a Ny-i országrészbe is várt MNSz a középsõ országrész felé tolódik, és így napközben csupán mérsékelten konvektív, vagy Ns csapadék lehet, de a front érkeztével a paraméterek elég komolyan alakulhatnak. A legkomolyabb veszélyt a szinte biztosra vehetõ károkozó szél hordozza magában. Holnap reggel okosabbak leszünk nevet
#102926
Most úgy tûnik, h az ország ény-i csücskére(kérdés, h mekkora lesz ez a csücsök, lehet, h egészen Sopronig, Móvárig vissza tud melegedni) már ma este betör a hideg és ott nem tud már a magasban sem visszamelegedni, de a Dunántúl dny-i kétharmada még valószínûleg a szállítószalag alá kerül vissza holnap estig, így a hevesebb dolgok ott is simán létrejöhetnek. Végülis, holnap a nap nagy részében az ény-i, é-i határaink közelében lesz egy hullámzó front, ami majd inkább csak szombat hajnalra lódul meg dk felé. Ez a fronthoz kötõdõ konvergencia jól látszik a szélmezõ térképeken is: Link

Alapvetõen, ez egy jó szinoptikai helyzet.
#102925
Ezt én sem értem, mert pl 850-en 12utc után még gyenge melegadvekció lesz:

Gyõr felett 850-en a hõmérsékletek: 12utc: 10°C Link 18utc: 14°C Link majd ez után indul meg a lehûlés 00utc: 10°C Link 06utc: 6°C Link

A 10m szél is inkább csak 00utc körül kezd megerõsödni, addig gyenge marad: 18utc még gyenge: Link 00utc: már erõs Link

500-on nem nagyon látszik maga a front, hanem a teknõ elõoldali helyzet stabilizálódik. Gyakorlatilag a következõ hét elejére kerülünk át a teknõ hátoldalára.

Csapadék szerintem péntek délután is lehet már a front elõtti labilis levegõben, de ez erõsen kérdéses, majd éjfél körül már maga a front lesz felettünk: Link
#102924
Akkor miért van a GFS térképén a front csapadékmezõje még délután 5 órakor is az országhatáron kívül? Link
Ez a labilis rész meg este 11-kor Link lenne a Dunántúl délnyugati felén.
Közben a metnet wrf tényleg kora délutáni átvonulást tesz ide, szóval nem tiszta a dolog. Vagy a front elõtt majd pattannak ki zivatarok?
Vagy hogyan?
Szerinted hova érdemes mennünk vadászni?
Ezek szerint délkeletebbre kicsit?
Teljesen extázisban vagyok már most laza
#102923
Az évszakváltó front jelenlegi helyzete a 850 és 925-ös T térképek ill. a mûholdképek alapján vhol ÉK-No-tól Dny-No-on át Svájc nyugati határainál húzódik: Link Link Link Link

Nagymértékû változás tegnaphoz képest, h a front már 24-26 óra múlva itt lesz, vagyis nem csak péntek este 20-22 óra körül érkezik, hanem várhatóan már péntek dél körül. Link Nyílván emiatt a konvekció szempontjából "kedvezõ sáv" is tolódni látszik dk felé.
#102921
Hát a gfs Észak-nyugatról kivette az eseményeket pénteken zavarban
#102920
Pénteken a közép-európai térségben megrendezésre kerül a Nagy Konvektív Búcsú! laza

Fõszervezõ: Évszakváltó front
Fellépõk: Multi és szupercellás zivatarok zivatar
mj.: esõnap nincs vidám

Nyuli-val egyetértve nagyon úgy tûnik, h a szezonzáró fronttal az utolsó nagy durranás is megérkezik. Végülis az a péntek esti front egy hosszan elnyúló hullámzó frontrendszer hidegfronti hulláma lesz, amely elõtt ahogy Nyuli is írta, már kisebb hidegöblítés lesz a Dunántúlon csütörtök este-péntek hajnalban, majd újból elõoldalba kerülünk és labilizálódik a légkör ott is. A péntekre várható makro helyzet klasszikusan szép képet fest SC-k tekintetében. A frontálzóna elõtt az alacsony szinteken MNSZ (meleg nedves száll.szall) kialakulása valószínû, amelyre a nap folyamán közép-troposzférikus örvényesség advekció által indukált emelés hat majd, így robbantva a légkört. Persze a talajról induló labilitás eléggé kérdéses több okból is*, de jófajta SC helyzetben ennek illik is így lennie.

* egyrészt a Dunántúlon hajnalban kifutó alacsonyszíntû hideg stabilizálja az alsó kb. 800-1200 m-t, míg másutt az MNSZ szintjén betúdoló meleg levegõ miatt alakulhat ki inverziós gátló réteg a talajról induló részecske számára.

A magassági és talajközeli szintek áramláskülönbsége által megmutatkozó szélnyírási profilok ill. a zivatarok tartósabb élteben-maradásához szükséges környzet-zivatar közötti számított relatív áramlási mezõk + labilitás elrendezõdése alapján inkább talán az ország ény-i fele van kedvezõbb helyzetben. Én nagyjából így látom most.
sz.: Azt elfelejtettem írni, h már holnap (csütörtök )is van esélye SC-knek fõknt a Dunántúlon, hisz a holnapi nap a péntekinek egy gyengébb kiadású verziójának is felfogható, sõt a labilitás, néhol lehet hogy még jobb lesz... zivatar
#102919
Link Nagyon úgy néz ki! laza
#102918
Azt hiszem itt jön valami:
Link zivatar
#102917
Remek összefoglaló!
#102916
Köszönöm! nevet
Egy kicsit én is utána néztem a szakirodalomban, és nekem is az a véleményem, hogy valószínûleg gustnado lehetett. Mindenesetre érdekes élmény volt élõben megfigyelni. De addig úgysem nyugszom, míg egy igazi tornádót nem fogok látni! laza
Ezek a hétvégi frontos, zivataros események annyiból jók, hogy ha szabad az ember, ki tud menni terepre és nyomon tudja követni az eseményeket.
Persze a szabad napjukat váró és szabadtéri programokat szervezõ emberek korántsem örülnek ennek annyira. nyelvnyujtas
Azért remélem ezen a hétvégén is lesz valami látnivaló. laza
#102915
Vigyázó szemünket lassan a péntek-szombati eseményekre fordíthatjuk.
Már holnaptól némi változékonyság kezdõdik az idõjárásban, de ez egyelõre csupán erõsebb felhõsödésben mutatkozik meg várhatóan, majd csütörtökön egy HF átvonultával némi eséllyel zivatarokra is számítok. A hõmérséklet csak kissé esik vissza, mivel pénteken az ismét DDNy-ira forduló áramlással ismét igen meleg légtömegek érkeznek majd. A számunkra komoly figyelmet érdemlõ tényézõ a Ny-Európa felett kialakuló hatalmas teknõ. Ny-ÉNy-on ennek megfelelõen pénteken prefrontális zivatarok lehetnek, de a fõ program valamikor éjjel lehet, ekkor akár orkánerõsségü szél is lehet a szokott szélcsatornában. Azaz az elsõ évszakváltó front elég hangosan köszönhet be.
#102914
Kiváló beszámoló! Nekem is gustnadonak tûnik nevet
#102913
Gratulálok, remek képes beszámoló! nevet
Nálam 10,5mm jött le aznap összesen.
#102912
Nekem az elsõ gondolatom tornádó volt...meg a második is laza
#102911
Az elsõ gondolatom nekem is a gustnado. Vagy annak az örvénynek a maradéka.
#102910
Az a füstoszlopszerû képzõdmény akár tornádó is lehet.
#102909
Erre érdemes volt várni, nagyon jó beszámoló, köszönjük!

Tényleg érdekes az a felfelé "szálló" valami, meg sem merem tippelni, hogy mi lehetett az. SC-nél már láttam hasonlót, na de itt mi szívta volna föl?


Floo: az elsõ gondolatom gustnado volt, a második kondenzálódó vízgõz. Ehhez én már kevés vagyok.
#102908
Ígértem egy kis képes beszámolót a szombati napról, de csak most tudtam összerakni. Próbáltam rövidre fogni, de kicsit lehet, hogy így is hosszúra sikerült. laza

2009.08.29. HF elõtti konvergencia-vonal kialakulása, Nyíregyháza

Szombat hajnalban, egy Zemplén felõl ránk húzódó labilis zónának köszönhetõen gyenge záporok voltak a környéken 1-2 mm csapadékot okozva. A reggeli órák folyamán ez a felhõzóna eltávolodott DK felé, majd kisütött a Nap, igen meleg, fülledt idõt okozva.
13:00-kor még zavartalan napsütéses idõ volt, majd apró, gyorsan növekvõ gomolyok jelezték a konvekció beindulását, mire 14:00-kor már dörgés hallatszott a DK-i homályból.
Radarképek:
Link
Link
Link

Ezt követõen a NY-i égbolton egy konvergencia-vonal kezdett alakulni (14:30), melynek mentén hihetetlen sebességgel növekvõ gomolyok törtek az ég felé.
Link
Link
Radar: Link

A cellák egymás után dörrentek be és kezdtek csapadéksávokat eregetni.
Link
Link
Link

14:45 körül két csapadéksáv között egy érdekes jelenségre lettem figyelmes, amire nem igazán tudtam magyarázatot adni. A talaj felõl egy szürke, füstoszlop-szerû képzõdmény indult a felhõalap felé, de kis idõ múlva szertefoszlott. Füstre gondoltam, de ez azért nem lehetett, mert elég erõs szél fújt, és akkor nem függõlegesen szállt volna fölfelé, hanem ferdén.
Link
Link
Link
Link
Link

Közben egyre több csapadékfüggöny jelent meg, melyek lassan egybeolvadtak (15:00 körül).
Link
Radar: Link

A hozzám legközelebb esõ cella egyik felhõnyúlványából lecsapó villámok voltak a közelben, 1 km-en belül, néha igen nagyokat reccsentek. Videóból kivágva: Link

A legrosszabb az volt, hogy a rendszer csapadékos része egy helyben állt, nem akart fölénk húzódni, éppen csak csepergett. Ekkor a zóna DNy-i része felõl ék alakú és „hálós” szerkezetû felhõzet érkezett igen nagy sebességgel, majd néhány pillanat múlva megérkezett az erõs, id. viharos szél is (15:30).
Link
Link
Link
Radar: Link

Ezután a DNY-i égbolton egy rés támadt, melyen keresztül átvilágított a napsütés, miközben továbbra is komoly csapadékfüggönyök voltak láthatóak.
Link

A Nagy Szörny bekapja a kis villanyoszlopot:
Link
Link

A zivatarvonalban keletkezett rés a radarképen is jól látszik (16:00):
Link

16:30 és 17:00 között a rendszer gyengülni kezdett, ill. északabbra helyezõdött, a maradványa átvonult fölöttünk, 1-3 mm csapadékot okozva.
Radarképek: Link
Link
Link

A zivatarzónába esõ néhány település csapadék adatai:
Kótaj: 82,9 mm
Dombrád: 46,4 mm
Szabolcsveresmart: 26,6 mm
Záhony: 21,1 mm
A rendkívül nagy mennyiségû csapadékot a hosszú ideig egy helyben veszteglõ cellák, és az ugyanazon a vonalon lassan mozgó multicellás rendszer okozta.
Az már csak külön pikantériája a dolognak, hogy a késõ esti gyorsan mozgó záporlánc térségembe több csapadékot hozott (5-6 mm), mint délután az orrom elõtt órákon keresztül veszteglõ zivatarrendszer. zivatar laza
#102907
Az ország több pontján a minimum-maximum hõmérséklet napi menete várhatóan eltér a "szokványostól"! Ezért kérek mindenkit az adatfeltöltésnél figyeljen oda! Nálam is hasonló a helyzet! Köszönöm!
#102906
Ma nem tudom hány hõzivatar volt az országban,én egyet láttam a Bakony felett CsesznekrõlLink
#102899
LinkRejtvény e kép.Oroszországra mutogat...
laza zivatar
#102898
Furcsa, hogy az estofex jól átnedvesedett alacsonyszintû légrétegrõl beszél..., amikor nagyon nem így van a GFS alapján: Link , a kihullható víz... az tényleg jó olyan 32-34 mm között.
#102897
Estofex: heves események nem várhatók, de a cellák lassú mozgása miatt lokálisan jelentõsebb mennyiségû csapadék lehet. Érdekes, hogy a zivatarokat jelzõ sárga vonalat Magyarország északi, ény-i részére is behúzták, azonban az elõrejelzésben nincs külön feltüntetve, ill. valószínûleg ebben a részben keresendõ: Belarus, central Poland, Czech Rep., Slovakia, and Austria. Tudom, az események súlypontja nem nálunk lesz, de többször is elõfordult már hasonló, ráadásul most egészen nagy területet érint.
Link
#102896
Ami jó hír, hogy az ECMWF is jelez labilitást, pedig ezen a téren elég visszafogott szokott lenni. Link Link Link

Szerintem a szombati front befér majd a Top5-be "A legszebb konvektív napok 2009-ben" listán. nevet
#102895
Link volt bizony... bocsánat a linkért... nevet Videó is van róla. Sõt, most olvasom, hogy két tuba is volt állítólag...
#102894
Visszaolvasva a fórumokat, úgy látom, hogy sokan már nagyon leírták a szombati frontot. Én személy szerint nem tenném a helyükben - kivéve, ha ÉNy-i az illetõ nevet Való igaz, a nagy szélnyírás nem nagyon párosul a labilitással, utóbbi meg egyébként sem túl nagy. Ám egy szûk sávban a pár száz J/kg-nyi CAPE-hez, 12-15 m/s-os 0-6 km-es szélnyírás adódik, ami a rendkívüli konvergenciával és a frontális emeléssel kiegészülve erõs multicellás zivatarok képzõdéséhez vezethet, esetleg nem túl tartós vonalba rendezõdést is el tudok képzelni. Egy-egy SC kialakulását sem lehet 100 %-ig kizárni.

A front erejét jól jelzi, hogy 850 hPa-on egy fél nap alatt 7-10 fokos lehûlés várható országszerte (persze napszaktól függõen ÉNy-ról DK felé haladva), a pénteki országos 30-35 fokból vasárnapra 21-26 fok marad. Ha ez nem erõs front, akkor mi? Nyilván télen jobban feltûnne, ha 5-10 fokról -4,+1 -re hûlnénk 5-10 mm-nyi szilárd csapadékkal nevet de nálam ez a 9 fokos lehûlés nyáron is elég erõsnek számít.

A legerõsebb cellákat a Salgótarján-Debrecen vonaltól ÉK-re várom, de heves események máshol is lehetnek szerintem:

- a keleti országrészben a front elõtt elég száraz lesz a levegõ a felszín közelében, 15-20 fok között is lehet a harmatpont-depresszió, ami azért jó alapot teremthet viharos kifutószelek kialakulásához.
- magasabb szinteken végig elég nedves lesz a légkör, így nagy átmérõjû jégre nem kell számítani. Ám épp ez a nagy nedvesség és a 0 fokos nedves T megfelelõ szintje, valamint a várhatóan magas felhõtetõ alapján jó esély van jégesõkre, amik kis átmérõvel sem túl hasznosak a éppen érõ gyümölcseinknek.
- felhõszakadások. Bár gyorsan mozgó HF-nek tûnik a dolog, gyors cellaáthelyezõdéssel, de K-en az erdélyi hegységek elõtt lassulhat, torlódhat a rendszer, növelve ezzel a nagy mennyiségû csapadékok kialakulását. A kihullható víz mindenesetre 35-40 mm között valószínû.
- nem mezós forgószelek kialakulásához nem feltétlenül ez a legoptimálisabb idõjárási helyzet, de ahol hosszabb ideig fennáll a konvergencia és ehhez felszínközeli labilitás is párosul, elõfordulhatnak.

Két fontos tényezõt kell még kiemelni: elsõ az idõ, hiszen addig még változhatnak a dolgok, pozitív és negatív irányba is, másik pedig az adott napi katyvasz mennyisége. Ha a mostanihoz hasonló értékek maradnak, akkor utóbbin fog eldõlni az egész nap sorsa.
#102893
Debrecenbõl kijelentett tubát? Képek vannak? Nem kötekedésképpen csak én nem emlékszem, hogy bármely környékbeli mondta, jelezte volna.
#102892
Szerintem csak a fotó minõsége miatt tûnik borúsnak háttér. (Kocsiból, menet közben készült.)
Égett a nádas, vagy már csak izzott, ez a száraz periódussal karöltve elég jó termikeket alakíthatott ki.
Nyugodt körülmények uralkodtak azidõtájt: Link nevet
Ha eljöttél volna Paloznakra, akkor Te is hallottad volna, hogy nem szükséges derült ég a kialakulásukhoz, sõt, épp ma volt Szombathelyen egy eset 7 okta felhõzet mellett. nevet
#102891
Köszi az észrevételt, valóban elnéztem, de kiszedtem... majd rakok helyére egy encsi tubát! nevet Írhatnál errõl a portölcsérrõl pár infót... engem az eléggé becsapott, hogy olyan borús a háttér... és megnézve a szinoptikus helyzetet..., hát bõven benne volt a lehetõség.
#102890
Nem értem, hogy a Tiszafüred-Kócsújfaluban készült képet miért tornádóként írjátok/írod.
Egyrészt augusztus 16-án készítette derpum, másrészt az egy portölcsér. Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-24 20:01:22

Kõszeg

3.3 °C

RH: 80 | P: 1025.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.