Kérdések és válaszok
Infó
Régi adósságunknak eleget téve ezentúl sokkal pontosabb, az esetleges félreértéseket kizáró definíciókat olvashattok a Gyakori kérdések menüpontban az Éghajlati napló feltöltésével kapcsolatban, a 25. pont alatt. Kérünk tehát mindenkit, hogy az Éghajlati naplót a definíciók alapos tanulmányozása után töltse fel és egyben megköszönjük munkátokat :)
Kp kérlek Csabikát resingold már ki!!!Kérlek intézkedj már hát nem látod hogy egy fasz aki minden áron csak mást akkar hülyiteni.Rá kell nézni az irásaira beszámithatatlan!!Kérlek cselekedj már!!
köszi a választ a felhõs témára, még sosem gondoltam bele milyen gyors lehet egy cb alatt a feláramlás sebessége, most már legalább sejtem
Ha csak 5-10 m/s lenne a feláramlás az még esetleg lekûzdhetõ lenne (stabilan, hosszú távon kb 8 m/s-os süllyedést, rövid távon (attól függõen, ki, hogy bírja a több G-s terhelést terhelést) 10-20 m/s vagyunk képesek elérni. Egy épülõ zivatarfelhõ és társai alatt nem ritka jelenség a 10m/s-os feláramlás, feljebb meg ennél is több... A felhõben meg olyan finomságok várnak mint villámcsapás, kihülés, stb... Konkrétan egy halálos esetrõl tudok (de biztosan több is volt már), a srácot utoljára akkor látták amikor gyorsan emelkedett egy felhõ alatt... Olyan eset is volt már (Magyarországon), hogy egy sárkányost beszívott egy felhõ és vagy 100 km el odébb rakta ki..szerencsére õ megúszta.
Ha szeretnék egy veszprémi idõjárásos honlapot (szóval egy saját oldalt), hogyan álljak neki? Van türelme valakinek lépésrõl lépésre tanítani, vagy van esetleg egy hasznos link, ami elvégzi ezt a feladatot? Párat már néztem, de hamar elakadtam.
A 2.kérdésed nem lehet egy-két mondatban megválaszolni, de hátha másnak van több ideje.
Köszi!Akkor feltennék egy picit bonyolultabb kérdést: ha jól látom ezek izobár térképek. Milyen következtetéseket lehet ezekbõl levonni az idõjárás alakulására nézve?Én amúgy geográfus szakra jelentkeztem mondjuk nem vettek fel, de van némi fogalmam a meteorológiáról, igaz csak középiskolai szinten. Illetve sok dolognak utánaolvastam, a siklóernyõzés miatt (itt elég fontos, hogy a levegõben folyamatosan helyesen elemezni tudd a felhõképet, nehogy véletlenül egy túlfejlõdött Cu-ban találd magad, vagy éppen fölötted záródjon össze zivatarcella (így haltak már meg páran miután beszívta õket a felhõ, volt akit sosem találtak meg..). Meg elég nagy hangsúlyt kell fektetnünk a termikek tanulmányozására, mivel ez az egyetlen "hajtóerõnk".Node ami a lényeg, hogy érdekelne a meteorológia mélyebbre hatóan is. Ha esetleg nagyon összetettet kérdeztem volna akkor nyugodtan küldjetek el a könyvtárba... üdv!
Bali!Az internetcímet mégegyszer lécci!Nekem nem megy az oldalad!Lehet hogy hibás a cím... Köszi.
Caveman! Mondjuk gyere az oldalamra Link és ezen belül az Európa és Világ rovatban a modellek részre kattints rá és onnan már menni fog.
Caveman: A "metnet-jónép" által legkedveltebb idõjárási numerikus modell, melyet az ami légierõ "szponzorál", 6h-ként frissül, beválási mutatója 4-5 napon belül 65-70%, felette meg csupán érdeklõdéssel kezelendõ, pláne ilyetén bizonytalan idõjárási helyzetekben, mint amilyen mostanában van jelen.
Bocsi, biztos nagyon evidens a kérdés, de ha valaki elmagyarázná nekem, hogy mi az a GFS, azt megköszönném :-) üdv
Már elnézést is kérek mert látom javításra került a dolog! Így már korrektek az adatok a jelmagyarázatban.
Az elõbb véletlenül elküldtem: szóval: 73km/h-tól-86km/h-ig: vihar 87km/h-tól-101km/h-ig: erõs vihar 102km/h felett pedig az orkán fajáti jönnek. Csak azért írtam ezt le mert ezek alapján készülnek az összes digitális szélmérõ skálái is. Az összes vásárolható idõjárási állomás is így kategórizálja Beaufort alapján a szélerõsséget.
Sziasztok! Nem kötekedésnek szánom, de látom, hogy az oldal szerkesztõi megváltoztatták a kislexikonban a széladatokat amik szerintem nagyon nem helyesen vannak feltüntetve. A helyes értékek: 4km/h-ig: szélcsend kategória 4-tól 11km/h-ig: gyenge szél 12km/h-tól-21km/h-ig: mérséklet szél 22km/h-tól-41km/h-ig: élénk szél 42km/h-tól-57km/h-ig: erõs szél 58km/h-tól-72km/h-ig: viharos szél 73km/h-tól-
LeviG írta a met mûszerek otthon fórumban:Otthon elkészíthetõ "storm monitor". Még nem volt idõm végignézni a leírást de ezzela müszerrel elvileg a gépen elemezhetjük a villámok "erejét" hehe. Link ha rákeresel a neten a storm monitorra, számos eu és usa helyet találsz, ahol megveheted.
Sziasztok! Tud valaki olyan weboldalt, ahol villámdetektort lehet venni? Állítólag csinálni is lehet néhány elektronikai alkatrészbõl.
Keresek a netrõl valami dokumentumot a zúzmara mérésével kapcsolatban,de ezidáig semmi ! Amennyiben valaki tudna segíteni,örömmel venném !!!Köszi !
Az alábbi lista a digifenykep.hu-ról van 75 és 90 közötti bruttó áru gépeket tartalmazza. Fujifilm FinePix A310 3 Mpixel - 2816×2120 (SuperCCD IV HR) 3× optikai zoom 16 MB xD Fujifilm FinePix A210 3 Mpixel - 2048×1536 3× optikai zoom 16 MB xD Canon PowerShot A60 2 Mpixel - 1600×1200 3× optikai zoom 16 MB CF Olympus Camedia D560 3 Mpixel - 2048×1536 3× optikai zoom 16 MB xD Sony CyberShot P32 3 Mpixel - 2048×1536 csak digitális zoom 16 MB MS Pentax Optio 33L 3 Mpixel - 2048×1536 3× optikai zoom 16 MB CF Minolta Dimage E323 3 Mpixel - 2048×1536 3× optikai zoom 16 MB SD Minolta Dimage X20 2 Mpixel - 1600×1200 3× optikai zoom 8 MB SD Casio Exilim EX-S20 2 Mpixel - 1600×1200 csak digitális zoom 11 MB + SD Kodak CX-6330 3 Mpixel - 2032×1532 3× optikai zoom 16 MB + SD Samsung DigiMax 360 3 Mpixel - 2048×1536 3× optikai zoom 16 MB + SD
ogmet, asszem a sulinetbõl már nem nagyon fogsz tudni digifényképezõt vásárolni, itt már egy hete is az utolsókat kapkodták el típustól függetlenül.Amúgy a paraméterek alapján a samsung 360d lehet a nyerõ, ebben az árfekvésben a 3 mpixel azért még viszonylag ritka. A képminõségérõl nem sokat tudok, állítólag nem rossz optika van benne.
Szeretemahavat a mostani modellek szerint dec.14-15 körül akár országos havazás is lehet,de ezt azért ovatosan kezeldd,mert a modellek ilyen távolságra 10-15 nap már nem olyan megbizhatóak.Ha majd dec. 10-11-én is ezt mutatják akkor már bizakodhatsz.
Az új észlelés menüpont alatt a tooltip részlegben észelési napló van írva lemaradt az -n. Gondoltam leírom engem nem zavar. (Hozzáfûzés a 2003.06.19-ei hozzászóláshoz)
A hosszútávú esélylatolgatásokban találsz errõl tippeket. Amikor már közeledik, akkor megjelenik az 5 napos elõrejelzésben is.
elnézést ha teljesen amatõrként beledugom az orromat,de érdeklõdnék(bár errõl gondolom megoszlanak a vélemények)hogy lesz-e hó,és mikor és mennyi??Merthogy szeretemahavat....
A GFS dec 14 0 órás 850hPa-s elõrejelzéséhez kerdezek:Az Izland felett lévõ ciklon magába tudja húzni a felette lévõ -20 fokos levegõt? Vagy ez a hideg széttöri a ciklont ?
aha, értem Szeretem nézegetni vagy emlékezni az ilyen retro dolgokat/dolgokra, pl. pont ma beszélgettünk, hogy régen ált. iskolába mekkora suttyó volt mindenki, hogy dipóban vitte a cuccát a suliba (köztük én is).. hehe
Csákó: Az a metteszt a mostani elõrejelzési verseny "elõfutára" volt, avagy annak tervezete, ha mégsem, akkor majd KP kijavít !
jó ez a régi metnet, különösen a:2001. 11. 06. 12:11:15 Vissy Károly 2001. 11. 06. 14:35:32 Gézabejegyzések! heheheh!