2024. november 29., péntek

Hydroinfo

Adott napon: 
Keresés:
#3240
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#117376 - 2012-07-09 14:18:16)

Uhh az a mostaninál még 3 és fél méterrel alacsonyabb... :o Az embertelen lehetett... Köszönöm a segítséget mindenkinek.
#3239
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#117374 - 2012-07-09 14:15:40)

Itt megtudod nézni a legalacsonyabb és a legmagasabb vízállásokat:
Link
#3238
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#117373 - 2012-07-09 14:13:33)

Jelenleg 107 cm Szegednél. A legkevesebb mért -250 cm volt. A dátumot nem tudom.
#3237
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#117371 - 2012-07-09 14:07:05)

Sajnos itt se találtam. Kíváncsi vagyok mennyire lehet a Tisza, az utóbbi évtizedekben mért legalacsonyabb vízállástól.
#3236
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#117369 - 2012-07-09 14:03:55)

Hydroinfó topikban a válasz. Vitukinak nyekk, 120 évet kibírt, a mostani államapparátust nem.
#3235
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#117367 - 2012-07-09 14:02:00)

Régen itt volt: Link de úgy látom ezt az oldalt kasztrálták.
#3234
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#117353 - 2012-07-09 13:10:4laza

Eléggé OFF kérdés, de hátha valaki tudja. Az lenne a kérdésem, hogy évekre visszamenõen meg lehet e nézni valahol, hogy a Tisza vízállása, hogy alakult Szegednél. Plusz ugyanitt mennyi volt a legalacsonyabb vízállás stb.
Az ATIVIZIG honlapján csak aktuális adatokat látok....
#3233
Nem csak vizeink apadnak...

Link
#3232
Hajrá Magyarország...
#3231
Link
#3230
Vízállások, vízállás grafikonok:
Link
#3229
Ebben az ínséges idõkben ez is hasznos lehet!
Duna Pozsony és Esztergom közti szakaszának óránként frissülõ vízállási adati diagramos formában:
Link
#3228
Ismét nem mûködik.
#3227
Köszönöm Ervin!

L.
#3226
Úgy tûnik - legalábbis részben - megoldódik a válság:
Link
#3225
A duzzasztókkal nem lesz gond, csak persze valami jó helyet kell találni elõttük, ahol partra lehet szállni. Ipolyvecén biztos, hogy van lehetõség ilyenre, a másik kettõt nem ismerem, de írások (horgász, kenus) alapján azokon a helyeken is hasonló a helyzet. Viszont a vízbenyúló fatörzsek és a rajtuk fennakadt hordalék helyenként elzárhatja a folyó teljes keresztmetszetét (ez fõleg a felsõbb, keskeny, patakszerû részeken érvényes).
#3224
Ipoly folyón való kenuzási kérdésem lenne!
Balassagyarmat - SZob közötti szakaszon van valakinek infója, hogy kenuval le lehet-e csorogni?
Bár tudom, hogy egy két duzzasztó van, na és persze vízállás függvénye is az egész manõver + Ipolytölgyes, Tésa, Ipolyvecénél azt hiszem 2 db gát van, ezeken valahogy megkerülve a gátat át lehet-e vinni a kenut?

Köszi
#3223
Optimista vagy. A legrosszabb esetben megbíznak egy takarító céget az épületek kiürítésével. Aki az irányítást átvette, halvány fogalma nincs arról, hogy többszáz milliárdos értékû folyamatosan használt pótolhatatlan adatbázis és szaktudás felett rendelkezik. Aki ebben a barbár rombolásban közremûködött, megérdemelne napi háromszori fõbelövést néhányezer éven keresztül.

Már csak meg kellene szüntetni a mûszaki felsõoktatást, mert szinte nem volt része, amelyik ne mûködött volna közre Bõs-Nagymaros tervezésében, és nem maradna szakember, aki a megélhetési haragoszöldek, politikusok baromságait szóvá tenni merészelné. Ezt követõen csak át kellene vágni a gátakat és áttölteni a szabályozott folyómedreket a holtágkeresztezéseknél, visszatelepíteni a maláriát, és a természet néhány év alatt helyreállíthatná az eredeti, ember nélküli állapotát kishazánkban.

Az utolsó kapcsolja le a villanyt!
#3222
[esõ] szomoru Ehh... Megyek inkább gombászni.
#3221
?????

... akkor azt látná, hogy az egyik Canis lupus familiaris, a másik meg eb ... még ha máshogy is nevezik magukat és a hívek máshogy is gondolják... Tehát nézhtünk mi magunkba mélyen megtisztelve

Azért remélem, hogy legalább az adatokat kimentik valahogy.
#3219
szomoru ...
#3218
Te jó isten............. [esõ] duhos beteg hány
#3217
Nekem nem szakmám a hidrogeológia, de sokszor bele kell kontárkodnom. A VITUKI kútdokumentációi alapján lehetett eddig összeszedni annyi információt, hogy bármilyen kérdés esetén nem kellett a válaszért szitává fúrni a környéket. Én ezt a papír alapú adatbázist egy 3D-s rétegvíz minõségi adatbázissal szerettem volna kiegészíteni. Békés megye szinten az adatokat ehhez összeszedtem, de az alapadatok megmaradása is erõsen kérdéses.

A csapadékviszonyokat figyelembe véve sajnos ez az év nem kecsegtet árvízzel, de néhány fröcsögõ megérdemelne egy országos katasztrofális árvizet, utána pedig a napi háromszori fõbelövést.

Gogo: Tudod egyáltalán, hogy hány szakmát takar a vízügy, vízügyesek szóhasználat, és azoknak pontosan mi a feladata? Azt tudod egyáltalán, hogy a tervezõ mérnökök pl. nem saját szakállukra, hanem megbízásból terveznek? A színvonal más kérdés, mint minden szakmában, a mérnökiben is vannak alkalmatlanok. IS. Gyakorlatilag az összes vízépítõ mérnöki szakirányt lefejezték megélhetési politikusok, fröcsögõ haragoszöldek, akik életükben semmit nem vittek elõre, csak abból éltek, hogy mindent elleneztek, gazdasági szabadrablók, stb. Kb. mint ha személyes okokból valaki néhány hét alatt felszámolná az OMSZ-t az észlelõ hálózatával együtt, elkótyavetyélné a vagyonát és a munkáját néhány év múlva az üzleti indíttatású amatõrökkel helyettesítenék. A VITUKI bezárásához képest az Országos Pszihiátriai Intézet felszámolása egy sarki büfé bezárása. Nem folytatom, mert agyvérzést kapok.
#3216
Azoknál a szervezeteknél, akik a környezetvédelmet képviselhetnék (nemzeti parkok, kutatóintézetek, stb.), nem sokkal rózsásabb a helyzet.
hány

A véleményemet én sem kezdeném részletezni, a vérnyomásom egekbe szökését megelõzendõ... Saját szakmám, a geológia számára egészen biztos, hogy pótolhatatlan adattömeg (mélyfúrású kutak információi) fog elveszni a VITUKI-nál. Az errõl szóló pletyka már korábban eljutott hozzám, de nem hittem volna, hogy szóról szóra így fog történni.

Persze ez semmiség ahhoz képest, hogy mi történne, ha most kapnánk egy árvizet a nyakunkba...
#3215
Felháborító!
Többet nem írok, mert...
#3214
A Vituki jelenleg felszámolás alatt áll. Vízállás-elõrejelzést és egyéb hidrológiai és meteorológiai információkat jelenleg nem tesz közzé senki, ilyen infók most nem elérhetõk.
Ez az oldal sem frissül tovább:
Link
#3213
A magyar vízügyi szervezet környezetvédelmi szempontból egyike a legkártékonyabb szervezeteknek, így tényleg itt az ideje a rendrakásnak, no persze nem úgy, ahogyan most csinálják.
#3212
Szomorú...de nem ez az elsõ ilyen jellegû történés csak ez most épp minket is érint. Úgy is mondhatnánk hogy akinek hatalma és pénze van bármit megtehet a törvényesség keretein túl is, fõleg itt Magyarországon...másszóval túlzottan nem kell már meglepõdni semmin sem.
#3211
...és akkor most én hol találok ilyen jó oldalt, ami mutatja a vízgyûjtõ területek, városok már lehullott és várható csapadékadatait, grafikonokat a vízállásokról és várható vízállásokról stb. Na, hol? Tudnátok segíteni. Nagyon sajnálom. Nagyon szerettem. Majd' minden nap jártam a hydroinfo-n.
#3210
Szomorú... szinte szíven szúró hír... szomoru szomoru
#3209
Lesújtó hír.
#3208
Többek között egy sok szakmát felölelõ hatalmas szerteágazó papíralapú adatbázis is meg fog semmisülni. Eddig sem volt pénz a digitalizálásukra, információs rendszerbe foglalásukra. Nem tudom, hogy ezek után hova fordulhatok, ha bármilyen adatra lesz szükségem. Bárhol is fogják tárolni az adatokat, nem lesz szakember, aki kezelni tudja. Egyetlen szóval lehet minõsíteni: Katasztrófa. Sajnos még egy normális árvíz sem várható a közeljövõben, hogy a nagy tudású döntéshozók észhez térjenek. Tragédia, ha szakmán kívüli emberek döntenek valamirõl, amirõl halvány fogalmuk nincs. Egyben azonban biztosak lehetünk: A víz pontosan ismeri a rá vonatkozó fizikai törvényeket és egyetlen nagy tudású utasítására sem hajlandó figyelmen kívül hagyni azokat. Amit még leírnék ezek után, azért örök idõre kitiltanának a MetNet-rõl.
#3207
Link
#3206
Óh... Link
#3205
Szarvason a Kákafoki holtágon (nyáron folyóvíz) tegnap láttam egy kóbor kérészt.
Szerk: Ez inkább a bioszférába tartozik.
#3204
Van valami információ tiszavirágzással kapcsolatba?
Lent délen szeged Környékén elméletileg pár nap és kezdõdik,jövõhét szombaton megyek 4-5 napra Tiszatardosra,remélem elcsípem a rajzást. nevet
#3203
Egy löttyenés. Nem éri el az elsõfokú készültségi szintet.
#3202
Jelentõs árhullám várható a Dunán:
Link
#3201
Jelenleg -91 cm-en áll az Ipoly városunk alatt. Link Napról-napra folyamatos, gyenge apadás jellemzi (1 cm/nap). Az átlagos kisvízi vízállás megfigyeléseim szerint -70 cm körül szokott alakulni. A folyón alig vannak méter-méterhúsznál mélyebb szakaszok (kivéve a duzzasztókat és azok környékét, illetve ugye a szabályozatlan kanyarok külsõ íve). Így is nagyon furcsa a látvány, szakadt partoldalak állnak üresen. Nem szeretném látni az LKV-t a maga 126 cm-ével... ...de hát ez nem szeretem kérdése. Egy, a májusihoz hasonló hónap a vízgyûjtõn katasztrofális állapotokat idézne elõ.
#3200
A hétvégi olvadás ( Link )a hegyekben elindíthat kisebb hullámokat, de csapadék hiányában ( Link )és az üres medrek miatt ( Link -> Budapest, Link -> Tiszabecs, Link -> Szolnok) készültségi szint alatt vonulhat le. Noha a hófelhalmozódás szép volt, fõleg februárban. A Tiszán 2006-ban volt utoljára ilyen hókészlet, de most nem várható sem sok csapadék, sem Dunával egyszerre levonuló árhullám, így a hóolvadásból származó többlet gond nélkül vonulhat le. nevet
#3199
A 6 napos csapi elõrejelzés szerint a teljes Duna-Tisza vízgyûjtõ csontszáraz. Eddig enyhén fogyott a hóban tárolt vízkészlet, most jön a felmelegedés, de csapi nélkül. Nem kizárt, hogy két-három hét alatt veszélytelen mértékûvé olvad, párolog. A továbbiakban, hogy mi lesz, csak az Isten tudja. Ha véget ér a szárazság, akármi is lehet. Az 1999-2000 / 2010-2011 hasolóság mellett szól a napciklus azonos állapota. Eddig már egy egész év volt extra dry. Azt, hogy mikor tér más útra a helyi klíma/csapi trend, nem tudom. Azt is csak valószínûsítem, hogy a közép, vagy hosszútávú modellek szerintem 50 %-nál nem nagyobb beválási valószínûséggel tudják elõre jelezni. A valóság pedig lehet kicsit/nagyon hasonló, vagy egy kicsit/nagyon más. Nem vagyok madárjós, Szerintem az OKJ-s képzésekben több, mint 1500 évvel ezelõtt oktattak ilyesmit utoljára.
#3198
Valamiért nincs se jeges, se jégtelen ár. Persze tudom, nagy a szárazság, de decemberben kaptam is nagyon, amikor örömködtem, hogy a rekordszáraz november után bõdületes (van ahol 4-5 méter ) hó esett az Alpokban ill. a környezõ hegyek is kaptak rendesen. Megjegyeztem,hogy legalább nem száradnak ki a folyók, pedig a hihetetlen árvízveszély miatt siránkoznom kellett volna az árvíz által majdan elgyötört németeken. beteg Eddig árvizekrõl nem tudok, pedig a tomboló tavaszban biztosan a hó erõsen megfogyott, ugyanakkor most is inkább örülnék egy kis csapadéknak, elsõsorban a Balaton vízgyûjtõjén.
Írtam az év elején, hogy a tavalyi év eleji balatoni árvíz után (persze rekordszáraz évünk volt átlag 407 mm-el) rekord vízszintsüllyedést produkált: 129-rõl 11 hónap alatt 69 centire lement nov. tájára az átlagvízszint. Gondolom az sem piskóta, hogy a téli idõszak 4 hónapja csak 15 centivel emelte meg, most volt március elején a max. 84 centivel.Aztán tegnapról mára 83-ra csökkent, vagyis elkezdõdött a rendes évi fogyás.
Ha folytatódik a száraz idõjárás és nem ismétlõdik meg a tavalyi csapadékos nyár (tavaly megmentette a rekordszárazságban a mezõgazdaságot, hogy az éves csapadék vagy fele nyáron esett), akár újabb 60 centit is fogyhat, ami 2003-as szintet jelent ! Sajnos mintha ismételné magát az idõ: 1999 nagy csapadéka után 2000 rekordszáraz lett, majd az elkövetkezõ 2 évben akkor is folytatódott a szárazság és vízszintcsökkenés. Eddig ezt másoljuk... szomoru
#3197
A Tiszán is elkopott a jég bármiféle károkozás nélkül: állójég csak Dombrádtól Tokajig van a ma reggeli állapot szerint. Máshol jégmentes, vagy gyenge a zajlás. A vízgyûjtõ hóban tárolt vízkészlete nagyon lassan fogy, ami miatt lehetnek még problémák. A GFS fáklya egyelõre csontszáraz, a Vízügynél az árvízvédelmisek nyugodtan sörözhetnek a közeljövõben.
#3196
A Tiszán kezd megmozdulni a jég: Link
Jön a héten egy kis hóolvadásból származó, árhullámnak csk jóindulattal nevezhetõ löttyenés és a jég teljes hosszban eleinte szakaszosan és meg-megakadva megmozdulhat. A jelenlegi mederteltség és a prognosztizált csapadék (meglehetõsen száraz fáklya) miatt kizárt a jeges árvíz. Az átlagosnál nagyobb hóban tárolt vízkészlet egyelõre lassan kopik.
#3195
Sorry de nem nagyon Tvzek
#3194
Hogy telik az idõ. Ez is már 6 éve volt. Link
#3193
Múltkor arról beszéltek a TV-ben, hogy 2 méterig hatásos.
#3192
Mai helyzetkép a Tiszáról Vásárosnamány-Aranyosapáti között 60cm-es torlódott a jég !
Továbbá Kisköre alatt Szolnok közelében több helyen 80 -150cm-es torlaszok alakultak ki!
Gondolom ilyen vastagságot már a jégtörõ hajó nem bír el!?!
#3191
Tegnapi jégtörés a Csepeli kikötõben Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-29 08:43:37

Szentmártonkáta

5.5 °C

na00

RH: 88 | P: 1021.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131646

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.