2024. szeptember 21., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#75435
Én tartom a még október végén megfogalmazott elképzelésemet, miszerint a télkezdet (december nagy része) inkább az enyhe, zonális irányítás jegyében telhet el, majd valamikor az ünnepek között (de lehet, hogy csak január elején) bekövetkezik a téli fordulat, és a télkedvelõk ideje január második felében, illetve februárban jöhet majd el. Ekkor némi szerencsével becsúszhat 1-2 HRHI is nevet A 2006-07-es "télkihagyás" esélyét 10% alá becsülöm. nevet
#75425
Ha ez így lenne, akkor ez azt jelentené, h a Hari S vs. Snowhunter csatát most Hari S nyerné...hisz a fõ különbség abban volt, h az ünnepek elõtt, vagy csak utána jön a váltás...de még nem dõlt el a dolog.
Egy dolog biztos, ennek a zonális huzatnak is vége lesz egyszer a kérdés csak az, h mikor... nevet
#75422
A hosszútávúba egy cikloncsaláddal elszámoltam a dolgokat, így nem jövõ hét elején, hanem 7-10 nappal késõbb jöhet el az, amit körvonalaztam.
Azaz egyetértek.
#75393
Az elmélet a következõ alapon nyugszik: Ha azt mondom, hogy kialakult egy felhõ, akkor valószínûleg ki fog alakulni még egy. Néha bejön, néha nem. Az ötlet ugyanaz: a feltételek adottak, az esemény miért ne ismétlõdhetne meg? Gondoljatok csak a zivatarokra, nagyon gyakori, hogy ugyanabban a sávban több is végighalad, így peches esetben egy nap alatt több is elkerül ugyanarra, szerencsés esetben 4-5 zivi is lehet egy nap alatt. A hármas ciklus, meg a nyugatra tolódás része már csak a mystery.
Ugyanez tapasztalható most Észak-Amerika nyugati partjainál: adott a hidegleszakadás, így folyamatosan jéghideg levegõ szakad rá a langyos óceánra. Ez bizony generál ciklonokat.
Kanada, szigetvilág déli csücske: Link és az óceánpart: Link Link
#75392
Néha tényleg elõfordul, hogy a második hidegleszakadás nyugatabbra történik az elsõnél. Emlékeim szerint volt példa rá többször is. De az is gyakran tapasztalható, hogy inkább kelet felé helyezõdik. Érdekes elmélet -mindenesetre. Jó volna többet tudni róla, esetleg a szerzõ lenne olyan szíves, és kifejtené még egyszer? nevet
Egyébként én is úgy gondolom, ha felszámolódik a zonalitás (és nem nyúlik 2006 példájára a végtelenbe) átalakul a makrocirkuláció, az dec. 20.-a környékén fog bekövetkezni. hideg
#75388
[esõ] Ne szédítsd már a jónépet.

#75387
A hidegleszakadások ciklikusságára jött rá Floo 2005-ben, az õ elmélete szerint a hideg a hideg leszakadások 8 napos ciklusonként egyre nyugatabbra valósul meg és bizonyos idõjárási helyzetek is bizonyos idõközönként alakulhatnak ki, ez egy lehetõséget jelent a hosszabb távú tendenciák pontos elõrejelzéséhez. Irt már errõl egy tanulmányt ezért téle kellene a részleteket megkérdeznek. Az algoritmusokat is tõle kérd és hogy magyarázza el nekem nincsennek meg sajnos. szomoru

Pár éve leírta itt a metneten is de nem találom, azt is megpróbálhatod esetleg.

Ha már vagy 6-8 éve metnetes lennél akkor ismernéd floo elméletét mert mindig ment a vite és be kell vallani hogy nagyon jó beválási aránnyal, igaz nem mindig.
#75382
Tudnád vázolni Floo elméletét? Mert csak te hivatkozol rá és jó lenne látni mi is az alapja a prognózisodnak .Elõre is köszönöm a választ.
#75381
Köszi, ebbõl sokat nem tudok leszûrni, talán ott enyhébb szárazabb idõ lesz itt meg fordítva. hideg
Muszáj volt megnéznem a CFS-t Link . 23-án váltás Link , szenteste DK-en esik legjobban. vidám
#75380
Holland fáklya:
Link
#75374
Elnézve a modelleket valahogy ennek az állapotnak kellene beragadnia Észak-Amerika felett: Link (T850 Link ), mert elnézve a blockingosabb európai teleket, az AC egy helyben toporgott és az örökös kanadai szigetvilági ciklonok elnyelõdtek ott. A 06Z pont ilyesmit rajzolgat 240 óra felett, de a szigorú mettársalgó-szabályzat miatt már nem merem linkelni vidám

Utolsó észlelés

2024-09-21 21:25:16

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

12.2 °C

na00

RH: 82 | P: 1022.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

128962

Hírek, események

Szélvihart hoz a Dunántúlra a mediterrán ciklon

Szélsőségek | 2024-09-13 19:04

pic
A mediterrán ciklon nem csak sok esőt és lehűlést, hanem nagy szelet is hoz, főként a Dunántúlra.