2025. április 18., péntek

Globális jelenségek

Adott napon: 
Keresés:
#7451
Úgy tûnik, igyekeznek belevinni a társadalmi gazdasági vonatkozásokat. Kemény dió, itt-ott nagy a bizonytalanság, néhány paraméter esetében egyelõre csaknem lehetetlen tisztán látni, így is valamiféle "szuperagyközpont" kellene az összes változó feldolgozásához. Irdatlan munka, hatalmas feladat.
#7447
Modellezte már valaki, hogy amennyiben elégetnénk az ember által a jelen technika mellet rendelkezésre álló és üvegház gázokat légkörbe juttató erõforrásainkat a technikai lehetõségeink szerint meghatározott idõegység alatt, figyelembe véve a természetes visszakötõdést is, úgy az milyen hatással lenne a globális klímára?
A globális klímamodellek beleviszik-e a modellbe a Co2 emelkedést, vagy a jelenlegi adatok alapján vizionálják a hõmérséklet emelkedést? Ha beleviszik, miképp viszik bele ezt a változót és mennyiben veszik figyelembe pl. a természetes visszakötõdést (pl. óceánok), illetve negatív visszacsatolásokat (pl. ha már vízgõz, akkor mondjuk a megnövekedett vízgõz miatti besugárzás csökkenést, de ugyanúgy a vízgõz üvegház szerepét pl. csökkenõ kisugárzás).
Egyébként mint pusztán amatõrnek is, mindig szöget ütött a fejembe zivatar , hogy a globális felmelegedést igencsak szeretik kiégett sztyepékkel, szomjazó állatokkal, sivataggal marketingelni. Eközben tekintve bolygónk kapitális vízmennyiségét, nekem valamiféle fülledt szauna érzetem keletkezik. Hogy is van ez?

Utolsó észlelés

2025-04-17 23:56:03

Romhány - Dózsa György út.

15.0 °C

00000

RH: 91 | P: 1012.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

138514

Hírek, események

Az áprilisi hidegbetörés magyarázata különböző időjárási és éghajlati hatásokkal

Érdekességek | 2025-04-07 15:23

pic
A hétvégén érkezett hidegbetörést, és általában a kora tavaszi időszak hasonló eseményeit többnyire a poláris örvény tél végi felszámolódásával hozzák összefüggésbe.