2024. szeptember 22., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#72352
Legfeljebb felszínközelben. Összességében az emelt szintû inverzióvá vállással növekszik az inverzió alja és teteje közötti maximális hõmérsékletkülönbség, így maga az inverzió erõsödik. Csak éppen "megemelt" szinten.... vidám
#72351
Tehát az inverzió "öngyengítésérõl" beszélhetünk? nevet
#72270
Nagyon szépen leírtad a folyamatot.

Nekem a kedvenc részem a folyamatból a 2-3 fázis,és annak is a St. teteje, amikor már kisugárzási felszínként képes mûködni.
Ott van egy réteg, ami ahogy írtad, jó látástávot ad, brutálisan kiszárad, ezáltal iszonyat harmatpontokra képes ilyenkor az a réteg. Na ez az a rész ami engem különösen izgat.
Fõleg, ha kombinálható a Fennsíkon azzal a bizonyos 650-750 m-es magasságával. nevet
Volt a héten belõle bõven rá példa, így remélhetõleg mért adatokkal alátámasztható lesz, mikor hol "járt" éppen ez a réteg. Elvileg elsõként a Lusta-völgyi mérésben kell tükrözõdnie, majd a Vörös Meteoros, és a végén a Magas töbörben. hideg De Bánkút síház. vs. Csurgói ház mérésekben is tükrözõdnie kell majd a jelenségnek.
#72236
A vastag, zárt köd egy idõ után mindig megemelkedik és ködfelhõzetet képez. A köd jórészt gátat vet a kisugárzásnak, a levegõ további lehûlésének, viszont a talaj hõje a legalsó rétegekben harmatpont fölé viszi a hõmérsékletet, így ott kitisztul. A hûvösebben maradt felsõ légrétegekben viszont marad a köd. Véleményem szerint ez a köd "megemelkedésének" az oka.
Most is ez történt, tegnap óta nincs köd, van helyette stratus. Van olyan érzésem is, hogy kicsit közelebb jöttek az északi gyors áramlások, ezért (fõleg a Kárpát-medence ény-i részén) valamennyire megmozdult a hideg légpárna. szomoru

Utolsó észlelés

2024-09-22 12:14:18

Vép

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

128962

Hírek, események

Szélvihart hoz a Dunántúlra a mediterrán ciklon

Szélsőségek | 2024-09-13 19:04

pic
A mediterrán ciklon nem csak sok esőt és lehűlést, hanem nagy szelet is hoz, főként a Dunántúlra.