2024. november 22., péntek

Informatika

Adott napon: 
Keresés:
#618
Jaj de jó! Köszi az infót! Gede tanár úr remélem kevés Acces-t és sok Mysql-t fog leadni vidám
#617
Nekem azt mondták, hogy az az adatbáziskezelõs tárgy szinte kizárólag MySQL-rõl szólt tavaly.
#616
A PHP4 és 5 ereje ugyanakkora, nincs olyan dolog, amit csak az egyik verzióval lehetne megvalósítani, persze van, amire a PHP5 kényelmesebb.

Nem csak az adatbázis config érdekes, hanem a mindenkori php.ini és a benne lévõ csodák vidám


Ha nincs elméleti oktatás, akkor a BME-s adatbázis-biblia - Gajdos Sándor: Adatbázisok - sokat fog segíteni rajtad.
#615
Teljesen igazad van, én az extra.hu szerveréhez próbáltam igazítani az enyémet.
Volt hogy egyes változók nem nagyon tetszettek az ötösnek, ugyanis a php24 óra php4-re íródott és én inkább azt mondhatnám a 4-esrõl, hogy elavult. Volt hogy kiakadtam korábban a hibaüzenetektõl. Egyébként most már lekopogom ilyen problémám nincsen. Engem amikor kezdõ voltam jól megfürösztött 1-2 dolog. Kíváncsi leszek (bár nem szeretnék megöregedni vidám) a 6-os verzióra hogy milyen lesz, ha lesz ilyen a közeljövõben, nem mintha nagyon várnám és a php 5.2 verziójával nem lennék megelégedve, pont ellenkezõleg vidám Pozitív tapasztalataim vannak. Azóta, amióta meghallgattam tanácsodat a mysql_connect-et mysql_pconnect-re cseréltem le és nem fogod elhinni tényleg jobb lett vidám A konfigurációs fájlt, ami az adatbázishoz való kapcsolatot tartalmazza csak egyszer kellett beinklúdolnom az index.php állományba. Nincs panaszom, csak pozitív visszajelzés vidám

Az adatbáziskezeléshez sajnos nem lesz elmélet. szomoru Én a tematikát olvastam el, konkrétan térinfo2 néven fut mint kötelezõ kurzus, bár kiírhatnák, hogy adatbáziskezelés1 vidám A térinfo1 kurzus mint ahogy nemrég tudtam meg: táblázatkezelés geológusoknak címmel futott a tavalyi félévben a földtudományin, Kovács József tanár úr tartotta (Usrin ismeri a tanár urat, mert neki õ volt a geomatematika tárgy oktatója)
#614
A PHP4-5 inkompatibiltás oka lehet a php.ini-ben lévõ és az egyéb alapértelmezett beállítások különbsége, tipikus példája ennek a register_globals változó, aminek a két verzió között a default értéke a PHP4ben más, mint 5-ben, ha jól emlékszem.

Az adatbáziskezelés gyakorlatához lesz elmélet is? Mert akkor sokkal többett ér(ne), különösen, hogy az adatbázisok tervezéséhez sem árt némi elméleti ismeret, pl a normálformák tekintetében.
#613
- Dexion! A text alapú adatbázist én se nagyon kedvelem, elég nehéz kezelni. Az érvem természetesen a Mysql mellett van úgyszintén. A struktúrált lekérdezõ nyelvek (SQL) és az erre alapuló legnépszerûbb adatbázisszerver (Mysql) nálam is elsõ, igaz tavasszal tanultam meg a mysql adatbáziskezelést, azóta nemigazán kértem segítséget, tán egyszer Micimackótól, amikor az adatokat a mezõnevek alapján tömbökké akartam alakítani és nem tudtam hogyan kell, jaj de megszenvedtem vele, aminek az elõnyét a nyáron élveztem ki; illetve voltak kompatibilitási problémáim a php5-nél, ugyanis nem mindent volt neki jó, ami php4-ben íródott....
- Igaz hogy ún. "démonként" fut a gépen a Mysql, de szerintem abszolút megbízható, mármint ha szolgáltatásként fut a gépen és az elindítása kézileg van bekonfigurálva, nyilván aki élesben viszi a dolgot és nem fejlesztésekre használja, mint úgy általában sokan (pl. én), azoknak az automatikus futás az ajánlott. De ez csak hab a tortán vidám
- Minden hónapban a mysql-tõl a legújabb újításokról kapok egy levelet, amelyben elég sok hibára/javításra, új verziókról stb. van szó.

Az idei félévben lesz egy olyan gyakorlati kurzusom, hogy adatbáziskezelés. Remélem a Mysql-rõl is lesz szó. Egyébként tervezem, hogy ismereteim szilárdítása érdekében a következõ félévben a kurzuskínálatnál szétnézek és ha a php szerkesztésrõl lesz egy kurzus, akkor föl is veszem. Bár ez csak amolyan tervezet.

Reszkessetek webszerkesztõk jön majd az ellenfeletek! vidám
#610
Ja és persze ha se fájlrendszer, se adatbázis, akkor hol tárolja a soksok doksit? vidám vidám
#609
Nem szerencsés, de egyben van, a biztonsága és a biztonsági mentése jól menedzselhetõ, továbbá ne felejtsd el, hogy sok komolyabb dokumentumtár is SQL/Oracle alapon megy (az Oracle pl 200 féle formátumot ismer magától fel), tehát nem eleve halott az ötlet. Persze a MySQL nem alkalmas profi dokumentumtárnak, de ez a feltöltök-letöltök funkcionalitás még menni fog neki. És mondjuk esetleg kereshetõbb is, mint egy szép nagy filerendszer, bár ezen azért kell kicsit agyalni vidám.
#608
Egyébként köszi a tanácsot, de nem a tárhelyre akarok írni. A fopen() és a man() függvény stb. társait nemigazán szeretem alkalmazni, legutóbb a localhoston való teszteléskor úgy lelassult, hogy majdnem behalt a szerver. Eszem ágában sincs, engem kidobnának érte. vidám Én beérem a mysql függvényekkel és a while() foreach() stb... ciklusokkal is vidám
A két tárhelyet akarom egy egységbe foglalni, ezeket: Link Link Egy külön oldalra tervezem a letölthetõ anyagok kilistázást úgy, hogy mindenki könnyen megtaláljon mindent és le tudja szedni amit akar. A wma fájlokat meg zipbe fogom rakni, mert nem képes leszedni. Az admin felület itt lenne. Mivel a kettõnk tárhelye van itt, így mi leszünk azok, akik karbantartják a dolgokat. Szöveg és a link kerülne bele csak az adatbázisba és soronként listáznám ki. Ennyi.
#603
Egy php-mysql alapú portált írok, amelynek a funkciója a hanganyagok és a jegyzetek (wma, pdf, doc) linkjeinek egybefoglalása lesz a hallgatótársak kisegítése érdekében. A honlapomat úgy se fejlesztem a botrányok miatt, valószínû ecetes olló lesz a sorsa és a domain helyére fog kerülni a php scriptek tömkelege és a Mysql adatbázis, amelyben a letöltésekrõl az információk tárolódnak. Természetesen a tavaly különálló tárhelyem és a Jani (tjanos8laza tárhelyén lévõ anyagok egy helyen lesznek olvashatóan, könnyen megtalálhatóan elhelyezve. Ez a tavalyi tapasztalatok alapján született, azaz hogy: maga az elhatározás. A többiek válasza az volt: ha ti nem lennétek... vidám Még MacGyver-rel is lesz órám együtt, valószínû õt is érinteni fogja a tárhelyesdi. Így nem lesz az, mint tavaly: Misi! Mikor rakod már fel, vagy Jánossal rakatom fel a dolgokat ...
Sajnos az adatvédelemnek is kell helyt adni, azaz hogy ne mindenki férhessen hozzá az anyagokhoz, ezért úgy döntöttem, hogy a tárhelyen lévõ mappák fõkönyvtárát zárolni fogom és a portálra irányítom az illetõt, aki a "download" nickkel és a közzétett jelszóval belép és letölti a cuccokat. Mivel János jó partner ebben, ezért mi ketten fogjuk ezt megcsinálni. Két adminisztrátor bõven elég ehhez.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-22 21:12:33

Bakonybél - Pápai utca ( Tszf: 270 m)

-0.5 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130918

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.