2026. március 10., kedd

Bioszféra

Adott napon: 
Keresés:
#26135
Darázspók.
Idén talán több volt belõle, az idõjárásnak köszönhetõen (sok rovar-sok pók). Én is sok példánnyal találkoztam.
#26134
A pók egy sima darázspók, Argiope bruennichi, bár kétségkívül nem normális novemberben látni... A teste max 2 centi, plusz ugye a lábak, de NEM 5 centis!!!
Teljesen hétköznapi pók, elsõsorban vizenyõsebb réteket szeret, de nálunk is rengeteg volt a Látóhegyen.
#26133
Van ott egy kis kanális (áteresz?) és az felett repkedett, illetve egy közeli fa volt neki a beszállója!

Más! Tesómék voltak Csala irányában (tulajdonképpen még Fehérvárhoz tartozik) és az egyik buszmegálló falán ezt találták:
Link
Mint látható hálószövõ fajról van szó, tehát hasonlít az itt honos legtöbb fajhoz! Viszont a mérete miatt már igencsak kirívó! A mögötte látható téglák magassága elmondásuk szerint 5 cm és a pók szinte közvetlenül a téglafal elõtt volt (tehát nem érzéki csalódás, hogy a pók jóval elõrébb volt)! Állítólag ez egy új betelepült faj, eddig nem látta a környéken senki!
Ezért egy beazonosítást és egy rövid leírást nagyon megköszönnék!
#26129
Ma reggel elmentem bringázni és a Sárrét felé (ahol most nagy terülten áll a víz) még most is viszonylag sok Nagy- és Kis-Kócsagot, illetve szürke gémet láttam! A madarazás csúcspontja volt, hogy láttam egy jégmaradat!
Természetesen most nem vittem magammal a nagy telét! :/

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-03-10 12:48:29

Sopron - Felsõ-Lõvérek, 243 tszf.

15.5 °C

13505

RH: 48 | P: 1020.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

156672

Hírek, események

Mediterrán ciklon hoz csöppnyi tavaszt és kicsivel több telet

Időjárás-változás | 2026-02-18 12:39

pic
Jelentős változást hoz hazánk és a térség időjárásába egy mediterrán ciklon, ami egy kis tavaszt és egy kis telet is tartogat.