2024. november 26., kedd

Informatika

Adott napon: 
Keresés:
#1792
A mobil igaz, az IP a soksok dinamikusan osztott és ezer routeren, proxyn átmenõ IP miatt szerencsére még nem teljesen pontos, de az ipv6 sokat lendithet ezen szomoru((
#1790
A mobilod elárulja elvileg, hogy merre jársz + egy csomó kamera van az utcákon. Az ip címedet is lekövethetik, hogy mikor milyen oldalt látogatsz meg. Ebben a mai világban már nemigen lehet elbújni a kíváncsi szemek elõl. Lassan... Link
#1783
Lehet õk (Kína+oroszok) csinálták a Confickert vidám

Az USA egyébként is bajban van, mert a kinaiak elkészítették a Kylin-t, a saját oprendszerüket, ami nem windows és nem unix alapú, igy eleve sok támadás ellen védett nagyjából (MAI tudásunk szerint, lehet 1 hét múlva már nyitott könyv lesz), ezt összetették egy általuk készített chippel, ami hardveresen véd rengeteg támadás ellen, így sikerült egy elég nehezen törhetõ rendszert csinálniuk.

Ha ehhez hozzávesszük, hogy az USA légiirányító rendszere (ha jól emlékszem) ki-be járható tizenéves hackereknek is, akkor érthetõ a hiszti.

Viszont a Santa Barbarai Egyetemen sikerült egy csapatnak átvenni a torpig nevû botnetet ( Link , pdf a tapasztalatokról ), igy lett fogalmuk, milyen is egy ilyen belülrõl.

Zajlik az élet szépen e téren is.

Visszatérve ez egységsugarú userre, aki önként és dalolva adja ki MINDEN adatát a wiwen, facebookon, ahol tetszik: ennél veszélyesebb dolog ma már nincsen, állásinterjúktól kezdve a rendõrségen át a cia-ig mindenki ezeket a szociális neteket bújja, mert az embert 95%ig jellemzi az ismeretségi köre és az egyéb megadott adatok. Nagyon komolyan gondolkodok rajta, hogy kiregisztrálom magam a wiwrõl, mert az én adataimat ne bányászgassa senki.
#1777
MS vs Google, érdemes átgondolni:

"Sok marha még ma is a microsofttól retteg, amikor a gugli épp minden idõk legfasisztább monopóliumát építi ki. Vicces hogy amiatt siránkoznak a szabadságjogok védelmezõi hogy kinn van egy köztéri kamera, miközben a sok birka meg teszi bele az adatait a google mail-be, docs-ba, health-be önként. És senkinek nem tûnik fel, hogy a jóságos gugli és az egész webes iparág az openszorsz és microsoftellenes hiszti farvizén kiszolgáltatottabbá teszi a felhasználót mint valaha. Egy normál asztali alkalmazásnál az end-júzer tud alternatívat lépni. Nem szimpatikus az office ? Ott az OpenOffice, ott van kismillió más lehetõség, de végsõ esetben a warez is. Viszont a google-t nem lehet warezolni, és alternatívája sem nagyon van. Ha most holnaptól a google elkezdeni pénzt kérni a dologért a legtöbb cég kénytelen lenne fizetni - mivel a google nélkül egyszerûen lehalna a net, és ezzel az üzleti világ is. És nem lehet egy ilyen keresõt egyik napról a másikra kiépíteni, a google mögött akkora szerverpark van hogy direkt erõmû mellé építették.
Persze a google szolgáltatásai ma ingyenesek. De a windows 1.0-át is ingyen osztogatták anno.

De még csak nem is ez a legnagyobb baj. Az igazi gond az, hogy maguk a webes alkalmazások hozzák nagyon-nagyon függõ és kiszolgáltatott helyzetbe a felhasználót. És akinél több ezer ilyen felhasználó adata van, az bizony komoly hatalom. A hatalom pedig olyan dolog, amivel idõvel élni szoktak azok akiknél van."


( Link , 2009.05.20 12:05:03 midnight coder)

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-26 21:13:28

Szentmártonkáta

2.1 °C

na00

RH: 90 | P: 1021.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.