Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Épp a vezetés miatt: a rá érkezõ töltések ugyanis szétterjednek a tó felületén, a vízbe nem hatol bele a villám. A vízben, ugyanúgy, mint a fémben, a nagy vezetõképesség hatására a külsõ elektromos tér leárnyékolódik (a belül végbemenõ töltésszétválás ugyanakkora, de ellentétes irányú térerõsséget hoz létre, ami a külsõ térrel szuperponálódva kinullázódik). Ez egyszerûen a Faraday-kalitka, ami tehát a vízben is mûködik.
Ezt nem értem a legjobban.A víz vezeti az áramot és ekkora feszültségû áramcsapás egyenesen a vízbe nem igaz hogy nem fordul fel a tó összes élõlénye...Hát végigvezeti az áramot nemde?Nem értettem ezt soha...