2024. november 25., hétfő

Globális jelenségek

Adott napon: 
Keresés:
#10432
Pont erről van szó. Vagyis a történelmi megközelítésen sztem a többség itt már túl van, meg hát  a korabeli, vagy "korközeli" források gyakran nem éppen hitelesek.  A román történetírás pl. gyakran épp Anonymusra hivatkozik a dákoromán elmélet kapcsán.vidám
#10431
Szerintem akár a népvándorlások felől is érdemes megközelíteni a kérdést, abból is lehet következtetéseket levonni. Pl. a vikingek, a skótok és az írek ebben az időben hajóztak át Izlandra, a vikingek Grönlandra is eljutottak (hihetetlen, de a mitikus Thule szigetéről, ami valószínűleg a mai Izland lehetett, már az ókori görögök is említést tesznek). Egyenes, pláne tudományos következtetést persze nem lehet ebből levonni arra vonatkozóan, hogy kisebb vagy nagyobb volt-e akkor a jégsapka, de engem mondjuk meglepne, ha Grönland déli része élhetőbb lett volna, mint most, a jég kiterjedése viszont nagyobb lett volna.
#10430
Köszönöm az információkat. Egy percig sem hittem, hogy létezik egyszerű válasz, a kérdésem kiegészítése csak ki szerette volna küszöbölni azokat a reakciókat,  amelyek segítség helyett ledorongolnak.
#10427
Kérdés: lehet-e rekonstruálni az arktiszi jégsapka kiterjedésének mértékét a középkori klímaoptimum idején? (Ha kérhetném, a válasz szorítkozzon az" igen-nem-nem lehet" kifejezésekre, vagy azok rokonértelmű változataira. Aki az "Iskola a határon" Merényiének stílusában akarna válaszolni (PL. "URISTEN"), az ne fáradjon. Köszönöm.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-25 05:16:27

Vép

1.4 °C

RH: 87 | P: 1023.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.