2026. március 25., szerda

Fotóiskola

Adott napon: 
Keresés:
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
#10411
Ezért rögzít az enyém is 50fps ben. Szerintem ez hülyeség, hogy Eu ban ez nem szabvány és akkor már nem is tudom beállítani. Az A99-en lehet állítani, azt hiszem.
Egy idõben a 25fps/24Mbps-al rögzítettem, de rájöttem, hogy jobb ezt is a lagmaxibb szinten rögzíteni, gépen aztán lehet mibõl butítani. Így az 50fps/28Mbps progresszív rögzítést használom.
#10409
Tudom, hogy kissé off, de végülis fényképezõvel készültek a képsorok.
Elsõ axtrém lassított felvételem, 4 nap küzdés után sikerült: Link nevet
50fps-sel és gyors, 1250-es zársebességgel készült a videó, a többit a számítógép végezte. 2 képkozka van így belassítva. Gyakorlatilag a progi kiszámolja a két képkocka közti lehetséges történéseket, ezért célszerûbb, a minél magasabb fps használata. Kezdetleges még, mert túl szûk rekeszt használtam, meg a fények sem jók, de elsõ próbálkozásnak elmegy, szerintem.
Itt egy profin elkészített videó ezzel a technikával, ez indított be engem. nevet Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-03-25 19:21:21

Szokolya - Jókai út (Tszfm 187 m)

12.3 °C

RH: 44 | P: 1000.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157131

Hírek, események

Mediterrán ciklon okoz jelentős időjárás-változást

Időjárás-változás | 2026-03-24 08:05

pic
A hét második felének időjárását egy lassan mozgó mediterrán ciklon határozza meg, ami jelentős időjárás-változást és egyben megosztottságot fog okozni hazánk területén.