2024. november 25., hétfő

Globális jelenségek

Adott napon: 
Keresés:
#10091
Persze, egészen pontosan lehet tudni, hogy melyek voltak az élenjárók. Most is ők osztják az észt ezerrel. eso
#10090
Nem a fehér ember bűne, hanem néhány nyugat-európai gyarmatosító országé. Arról bezzeg nem nagyon esik szó, hogy a négerek mit műveltek és művelnek ma is  Dél-Afrikában a fehérekkel. hány
#10089
Ez egy tipikus róka-fogta-csuka helyzet. Ráerőszakoltuk a kultúránkat a fél világra, aminek a fenntartása egyre nagyobb energia-befektetéssel és nyersanyag-igénnyel jár, ami magával vonzza az elképesztő mértékű környezetszennyezést is. Már régen megszűnt a harmónia a Természettel, mára már csak futunk az események után. Mi mindig csak le akartuk igázni a természet erőit és lenéztük a "vadakat", akik nem úgy éltek, mint a civilizált ember. Nem kétlem, hogy sok embert tényleg a jó szándék vezetett, de a haszonleső szerencselovagok szerintem akkor is kihasználták a naiv jóindulatot, csakúgy, mint most. Valakik elkezdik ezt a klíma-hisztériát, amire nagyon sok fiatal ráharap, odaáll mellé, posztol, rémüldözik, energiát tesz bele, csak az nem teljesen világos, hogy mi az igazi cél ezzel. Mert megjelennek a több éves, sőt, a hamisított fotók, a ferdítések, elhallgatások visszaélve azzal, hogy mindenki érzi a saját bőrén, hogy nagy gáz van. Benne vagyunk egy olyan utcában, amiből nem tudom, hogy lehet kijönni. Ráálltunk egy olyan életstílusra, amiről elképesztően nehéz, ha nem lehetetlen lemondani. És a harmadik világ még csak most tette fel a kezét, hogy neki is kell ez az élet. Mert mára a világon szinte mindenki látta-látja, hogy másképp is lehet, és teljes joggal jelentkezik, hogy ő sem akar kimaradni ebből. És az európai-amerikai ember megint meg akarja mondani, hogy kinek jár és kinek nem.
Teljesen jogos a felvetés, hogy miért mi igyuk meg a levét? Nem tudom. Mondhatnám, hogy a hódítók is magasról tettek más népek érdekeire, sőt, az életére is, de ettől még nem lesz megoldás. 
#10088
A fehér ember történelmi bűnei vitathatatlanok ("kedvencem", amit a britek csináltak Kínában. Az indiai gyarmaton megtermelt ópiummal mérgezték a kínaiakat, aztán amikor azok egészségügyileg és gazdaságilag is tönkrementek bele, és nem kértek többet, akkor megtámadták és kvázi gyarmatosították őket. A kínaiaknak nem voltak puskáik, a puskaport tűzijátékokhoz használták, nem tudtak védekezni, amúgy is mindig elzárkóztak a világ elől. Ha a kínaiak csak negyed annyira lettek volna kapzsik és agresszívek, mint a fehér ember, akkor már a fél világ kínai gyarmat lenne. De a fagyi kezd visszanyalni, és ha nem is a nyugati agresszió módszerével, de gazdaságilag gyarmatosítani fognak minket, egyébként ez megint főleg a saját kapzsiságunknak köszönhető), de miért a mostani generációknak kellene felelősséget vállalni ezekért, főleg, ha az, amiért most  a "bűnös" fehér ember küzdeni próbál, az globális érdek? De egyetértek, hogy nem szólhatunk egy szót sem, ha a brazilok vagy az afrikaiak azt mondják, hogy kussoljunk, ők is szeretnének egy kicsit jobban élni.
#10087
Sajnos ebben van valami, nem is kevés. Engem ez a szemforgató, álszent hozzáállás háborít fel, hogy pár évszázaddal ezelőtt szó szerint legyalulták az európai "úttörők" (én inkább martalócoknak nevezném őket) az Újvilág mindkét kontinensét (meg még a fél világot), többé-kevésbé rabszolgasorba taszítva az őslakosokat, már akiket nem irtottak ki, bőven learatva a hasznot azok után a területek után. Ja, hogy az Afrikából behurcolt rabszolgákat ne is említsem. Azon kívül a hálaadás napja egy ordenáré árulás ünneplése, amit szintén az őslakosok ellen követtek el. Multicégek a mai napig kisajtolják még a sz@rt is szerencsétlenekből, lásd gyerekmunka, kábítószer-termelés és a többi. Láttam egy dokumentumfilmet, amit Kolumbiában forgattak egy olyan helyi paraszttal, aki kokacserjéket nevelt. Nyilván bagóért vették át tőle az árut, arról nem beszélve, hogy ha a fogyasztók tudnák, milyen úton-módon készül a kokain, valószínűleg az életbe nem mennének végig a csíkon. beteg Szerencsétlen helyieknek viszont szó szerint ez az egyetlen lehetőségük, hogy valahogy életben maradjanak, és ezt is állandó életveszélyben teszik, mert a konkurencia és a hadsereg jó néhányukat szó szerint kivégezte a családjukkal együtt. Ilyenkor marhára nem érdekel senkit az esőerdő, sem a benne lakók problémája. Kedves európai ember leszedi a sápot, de vastagon, és amikor a helyiek valahogy másképp képzelik a jövőt, mint ahogy neki tetszik, akkor megy a posztolás, meg a siránkozás, meg a "jajistenemmindmeghalunk". Nem azt mondom, hogy nincs probléma, mert nagyon is van, nagyon nincs ez így jól. De ez az álszent, felsőbbrendű, pökhendi hozzáállás egyrészt végtelenül felháborító, másrészt sehová se vezet. Arról nem beszélve, hogy erős a gyanúm, hogy amíg a volt (?????) gyarmati országok úgy ugrálnak, ahogy a gazdáik elképzelik, nincs semmi gond, mihelyt a saját lábukra akarnak állni, mindjárt megy a megtorlás.  Addig minden oké, amíg haszon van a láthatáron, de csak addig. 
#10086
Dehogynem. Mellesleg most akarják felosztani mikronék egy más között Brazíliát. Ezt persze ők  nemzetközi felügyeletnek hívják a föld tüdeje fölött. laza Jól jön a cirkusz. Főleg, ha egy olyan elnöke van Brazíliának, aki nem hagyja szívatni magát a nemzetközi pénzügyi körök által. Vajon mi lesz, ha a nemzetközi felügyelet megvalósul, és hirtelen olajat találnak? laza
A kanadai erdőket  miért nem akarják felügyelni? Ott is minden évben van tűz. Vagy azok nem képezik a föld tüdejét? A kanadaiak mázlija az, hogy azoknak az erdőknek a helyét nem lehet mezőgazdasági művelés alá venni, meg hogy nem lakik több tízmilliónyi éhező paraszt az országban, akiknek egyszerűen kell a szántóterület , ha beleillik az éppen regnáló elnök a nyugati pol. elit fényképalbumába, ha nem. Ha tetszik ha nem, ezek az esőerdők a két-háromszáz évvel ezelőtti Észak-amerikai mérsékelt övi ősvadon sorsára fognak jutni. Foltokban itt-ott lesznek majd természetvédelmi területek néhány díszlajhárral.
Ez engem VÉGTELENÜL ELKESERÍT, mint ahogy gyerekkoromban a Cooper könyvek olvasásakor is elkeserített a tudat, hogy az ottani erdők helyén most beton van, meg kukorica.  Cooper a Bőrharisnya szinte minden fejezetében a természet pusztításán kesereg. 1823-ban írta, a néhány évtizeddel korábbi állapotokról.
#10085
Ez így elég nagy leegyszerűsítés. Kurvára nem pénz kérdése a dolog.
#10079
Gazdag ország, megteheti.
#10071
Itt egy másik brazilerdőtűz, csak ez Kanadából. Amit most a Föld  trüdeje (vagy trüdója?) kormányoz. 803,393.32 hektár sem kevés.
Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-25 11:34:19

Kõszeg

8.5 °C

18007

RH: 73 | P: 1021.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

131548

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.