Makrocirkulációs rendszer van. Az pedig az EA.
Másnéven Kelet - Atlanti rendszer ( East Atlantic pattern )

Szerintem nincs, ha még van is, az pedig ( lehet ) nem publikus.nevet Vagy olyan gyenge és kevésbé kifejező tengervíz anomália, hogy nem olyan markáns és nagy térségi mint az Egyenlítő vidékén elterülő. Földrajzi szempontból is rengeteg tényező miatt tagoltabb mint a Csendes - óceáni, ezért lehet nincs elég egyértelmű adat ahhoz, hogy nyári- és télifélévben valamiféle ciklikusságot ki lehessen benne mutatni,  ha nem is évi, akár évtizedes skálán is.
Nem tudok neked segíteni.

A térkép beszédes, kár hogy nem néztem ez idáig. Ez inkább "OKOZAT"ként értelmezem mint sem OK-ként, a negatív tengervíz hőanomáliát. Mivel itt a mérsékelt övben jelentősebb hatást gyakorol az időjárás változékonysága az óceáni hőmérsékletekre, mint a kiegyenlítettebb klímáju, "állandóan" napos, tropusi területeken. Jól látható az általad linkelt képen: " Link " Az állandó Izland környéki alacsony nyomás és a tőle délre elhelyezkedő nagy kiterjedésű téritő anticiklon, aminek keleti ágán  - az utóbbi időben - rendre spanyolok kapták a hideget, majd az Ac alá is begyűrűződött a szokatlanul hüvösebb légtömeg. A több felhőzet, csapadék és a megszokottól jóval alacsonyabb hőmérséklet jócskán lehűtötte a környező vizeket. Még a téritői Ac alá igy jutott, sőt ciklonok előoldalán egy tartós magasnyomással karöltve, rendre Nyugat-, Közép - és Kelet - Európán át "hömpölygő előoldal" pedig messze éreztette hatását  teljesen a legészakibb Barrents - tengeri vizekig. 

A mi szélességünkön a magassági szelek által gyakorolt hatások dominánsabbak, mint az Egyenlítő vidékén. Én azért is vallom ezt:

beillesztett kép



Ez befolyásolja a legnagyobb mértékben mindent. A magassági szeleket, az abből legyűröző polárfronti aktivitást. A meridionális fázisok túl súlyát( konintentálisabb klíma hazánkban: by lász ), amikor meg maximum van a zonálisabb időszakokat. Vagy lász féle korszakokat idézem: Link 

Lentebb már Rudolfking-el beleszaladtunk az emberi eredetű CO2-be. nevet Ebbe a éghajlati rendszerbe ez "rondít bele",ami mint valami "energiatöbbletet" vissz, a légkörbe,de ugy veszem észre inkább a szélsőségeket erősíti mint sem kiegyenlítettebb klímára törekedene az időjárás. Az óceáni tengerhőre visszaugrova nekem kapásból a sok egy helyben történő hidegöblitések jutottak eszembe, hogy az alaposan lehűti/lehűthette az ottani vizeket. Másutt meg a tartós déli áramlás okozott északon melegebb tengervíz hőmérsékleteket. 
Viszont az nem tudom hogy ezt a fajta hőmérsékletet a víz felső 10 méteréig mérik-e vagy mélyebb régiók változásait is figyelembe veszik?
Azért kérdezlek, mert ha csak a felső 10 ""méterecskét"" amit jócskán befolyásol a felette elhelyezkedő levegő hőmérséklete is akkor, ez "nem átfogó, nem igazán valós" ( adat ), az adott térségről. Ha viszont mélyebb rétegeket is mérnek, ahol tényleges hőcsere folyik a Golf áramlatban, akkor arra nagyon kíváncsi lennék.