Egyetértek: gondolkodásmódunkon, életmódunkon, fogyasztási szokásainkon változtatni kellene. Ez az egész nyugati civilizációra vonatkozik, ránk is, akik bár "csökkentett üzemmódban", de kétségtelenül annak részei vagyunk.
Nehéz ügy lesz, kérdés, megvan-e hozzá a kellő intellektuális, emócionális "muníció".
Én csak annyit mondhatok: 57 éves létemre még jól emlékszem, hogy éltünk mi, és főleg hogy éltek szüleink, nagyszüleink a múltban. Sokkal-sokkal szerényebb, takarékosabb, mindent javító-újrafelhasználó világ volt itt még a 60-as, 70-es években is. És úgy is lehetett élni!
A materializmussal, mellyel abszolúte nem értek egyet, nincs mit  csinálni. Ez a világszemlélet, legalábbis annak vulgáris formája mára egyeduralkodóvá lett. Tulajdonképp nagyon sok esetben még a magukat valamilyen formában hívőknek, vallásosaknak tartó emberek is materialista módon gondolkodnak. A régi isten(ek) halott(ak) A történelmi egyházak szellemi hatóereje minimálisra csökkent a (poszt)modern médiával szemben.
A kozmopolitizmus korunk természetes tendenciája. A mai közlekedési és távközlési lehetőségek mellett, az internet korában a nemzeteknek, melyeket végeredményben az izoláltság szült, nagyjából befellegzett. A nacionalizmus ma retrográd, ostoba dolog.
Természetesen ennek van egy elfogadhatóbb, rokonszenvesebb válfaja, a kulturális nacionalizmus. Jelenleg még nincs "világország", és mindenki a saját nemzetében ápolja nyelvét, irodalmát, és részben történelmét. Nincs ezzel semmi probléma.
A sovinizmus, más népek "élből" való lenézése azonban a történelem szemétdombjára való, és remélhetőleg oda is kerül!
A fogyasztási őrület (hedonimus?) elmebaj. Hosszú távon ez az őrület senkinek sem fog hasznára válni, bután és fölöslegesen feléli a föld erőforrásait. Ha az emberiség (normálisan) élni akar, ezzel szakítani kell előbb vagy utóbb  - de inkább előbb.

Ja, még annyit: attól, hogy Trump kilépett a klímaegyezményből, még nem dől össze a világ. Ugyanilyen fontos pl. Kína, Oroszország, Európa viselkedése ezen a téren.