Csak örülni lehet annak, ha az ember érdemben nem tud beleavatkozni a klímaváltozási folyamatokba.
A Föld adottságai miatt mindig meg lesz egy egyensúly. A változás soha nem lineáris, hanem kisebb-nagyobb kilengések jellemzik.

Ismeri mindenki az inga mûködését. Ha épp a csúcson lendítünk rajta, azzal segítjük a túlzott válaszreakciót (kisebb jégkorszak).

Az éghajlat változásának elemzésekor a légkör vizsgálata szó szerint a felszín kapargatása.
Vannak elégséges adataink az óceánok mélyének változásairól? A sarkokon történõ jelenségek okán ott számottevõ lehûlés is beindulhatott, ami egyszer a felszínre is hatással lehet.

Kicsit hasonló a helyzet, mintha valaki egy házban nyáron feljebb veszi a klímát, mi meg a külsõ egység elõtt állva, érezve a melegebb levegõt, arra a következtetésre jutnánk, hogy bent a házban melegebb van.


Még egy kis emlékeztetõ:

"1883. augusztus 27-én robbant fel az indonéz szigetvilágban található Krakatau vulkán, mely kitörésével az emberiség történetének egyik legszörnyûbb természeti katasztrófáját idézte elõ.

...Az utolsó robbanás, mely becslések szerint 5 köbkilométernyi vulkáni törmeléket és hamut juttatott a légkörbe,...

...A tûzhányó kitörése hosszú távú következményekkel is járt a bolygóra nézve: a légkörbe kerülõ por és hamu fátylat képezett a magasabb rétegekben, aminek eredményeként a Földön mért átlaghõmérséklet 1 °C-kal csökkent, és éveken át különleges optikai jelenségeket figyelhettek meg a világ számos részén...

Öt év alatt a Föld légköre kiheverte a Krakatau robbanása által okozott szennyezõdést..."

Forrás: Link

Remélem, senki nem vonja le ebbõl azt a következtetés, hogy én a légkör szennyezése mellett vagyok! De sajnos manapság, a közhangulatnak köszönhetõen, képesek az emberek nagyon egyszerûen, "fekete-fehéren" gondolkodni. Mintha nem lenne többféle szürke, a színekrõl nem is beszélve. Ez más témára is igaz.