Szerintem kár provokálni... Szigorúan a mondandódra reagáltam, az abban rejlõ logikai hibára, mindennemû személyeskedést mellõzve. A TÉMÁT, a vitát folytattam. Elhiszem, ha nem tetszik, hogy te is tévedhetsz néha, de erre szerintem a támadás nem a legelegánsabb válasz. Tõled fõleg nem erre számítanék.

Az elõbb ismerted el magad, hogy az SDII nem alkalmas a csapadék eloszlásának jellemzésére. Mindössze azt tettem szóvá, hogy az ominózus hozzászólásban te részben pont ezzel az SDII-vel próbáltad meg cáfolni Floo felvetését és az én felvetésemet. Nem mással, hanem az SDII grafikonjaiddal. Ami csak azért kellemetlen, mert Floo tulajdonképpen teljesen le lett hülyézve a feltételezése miatt, sõt bohócot csinált belõle a tisztelt publikum. De ha az SDII nem alkalmas a hipotézis cáfolatára, akkor talán Floo sem hülye és talán az a feltévese sem hamis, hogy igenis szélsõségesebb lett a csapadék eloszlása.

Ne keverd össze a vitát a kötekedéssel. Vagy ha éppen nincs igazad, akkor egyszerûen kötekedésnek titulálod az érdemi vitát? Ez is egy vitastílus...

És akkor a vita érdemi részére kitérve:
Az SDII tökéletlenségét is a csapadékos idõszakok intenzitásbéli heterogenitása okozza, tehát joggal merül fel a kérdés, hogy nem ugyanennyire falsak a csapadékos/száraz idõszakok arányaiból levont következtetéseid?

Objektív következtetéseket véleményem szerint csak a súlyozott elemzés adhat, amit te is írtál az imént: " az egyes intervallumokba tartozó csapadékos napokon hullott csapadékokat összegezzük. pl. 10 és 20 mm közötti, 20 és 50 mm között stb. bármilyen tetszõleges intervallumban, és ezek arányát nézzük a teljes vizsgált idõszakban lehullott össz. csapadékmennyiségbõl. "

Konkrét állomásokra elvégezve egy ilyen vizsgálatból már valóban eldönthetõ a csapadék eloszlásának szélsõségességérõl szóló vita. De csak egy ilyen módszertanú vizsgálatból. És nem olyanokból, amit tavaly leírtál.