(Szerintem meg mindketten túlreagáltátok. És ha tényleg nem tudja, hogy ettõl lehet-e váltás? Csak kérdezte, nem magyarázott bele semmit.
Bocs, hogy beleszóltam.)

Más:
Itt úgy tûnik, szombatra virradó éjszaka valamikor (nagyobb valószínûséggel csak éjfél után) kezdõdhet el a havazás. Ami érdekes, hogy a mostani GFS szerint jócskán túljut rajtunk a csapadékzóna ÉNY felé, így inkább DK felõl szûnne meg a havazás, ehhez képest mégis nagyobb esélyt adok annak, amit a többség is gondol (a hivatalos elõrékkel együtt), hogy ÉNY felõl DK felé fog távozni a csapadékzóna. Ez következményként egy visszapörgéses második hullámot sugall. A csapadékzóna ÉNY felé távozása a GFS szerint csak vasárnap estére történne meg (tippem szerint a délután esélyesebb erre, tehát kicsit elõrébb csúszna idõben).
A második medi csapadéka hétfõn már belépne az országba, azonban elég furcsán viselkedik a modellfutásokon. Az sem biztos, hogy az idáig fölérne, de a lényeg, hogy azt még nem tudjuk elõrejelezni.
A GFS a nagyoroszi rácspontra (19°-48°) az elsõ medibõl 11mm csapit vár, ÉK-tól DNY felé növekedve 5-20mm között mozognak az értékek. Ha ez jönne be, akkor a hóvastagság a következõ lehet:
Ipoly-völgy és a Nógrádi-medence déli része (kb. Érsekvadkert-Nagyoroszi vonalig) 7-12cm.
Börzsöny keleti lába (Nagyoroszitól kb. Nógrádig) 10-17cm (Nógrád, Berkenye környékén esetleg kicsit több).
Dél-Börzsöny alacsonyabb részei (Szokolya, Szendehely közötti részek) 12-22cm (magasabb helyeken esetleg 25-27 is).
Dunakanyar: 15-20cm.
Naszály északi és keleti oldala (Nõtincstõl Pencig) 15-25cm.
Naszály déli oldala (Rád, Vácduka környéke) kb. 20 cm.
Nézsai dombság (kb. Vanyarcig) 13-20cm (keletebbre a nagyobb mennyiség).
Nyugat-Cserhát (Romhány, Magyarnándor, Szanda környéke) 10-17cm (Egyes helyeken, fõleg Becske környékén lehet több).
Természetesen nem így lesz nevet , az esetleges hófúvás is beleszól, nameg azért még van több, mint egy nap, a modellek is változtathatnak. Ha lesz idõm, holnap is próbálkozom egy tippel.