Ebben milyen kapcsolatot vélsz felfedezni: Link Hiába egyértelmûen igazolható laboratóriumban a közvetlen kapcsolat, ez bolygószinten nem kell, hogy mûködjön. Ha közvetlen kacsolat lenne a hõmérséklet és a szén-dioxid mennyisége között, napjainkban évtizedenként kellene ~1 fokkal melegednie a bolygónak (és akkor még ehhez jönne az egyéb üvegházhatású gázok koncentrációjának növekedése).
Ma az éghajlatkutatókat általánosságban úgy is lehetne jellemezni, hogy azt hiszik, mindent tudnak a jövõrõl, a múltról viszont semmit se akarnak tudni. (A múlt alatt értsd a Holocén interglaciálist, ne az õsidõt!) A paleoklimatológiával pedig jobban kellene foglalkozni, inkább megy helyette a fejek homokba dugása. Már korábban is írtam itt, hogy a gleccserek olvadásával olyan dolgok kerülnek elõ, amirõl sokan még valószínûleg hallani se akarnak: Link
Egy alpesi gleccser napjainkban: Link ; 1950-ben: Link ; 2-4-6-8 ezer évvel ezelõtt (rekonstrukció): Link
Egy SRF riport: Link kacsint
Jövõ héten lesz a 40. Meteorológiai Tudományos Napok. Az idei téma: Klímaváltozás és következményei: a globális folyamatoktól a lokális hatásokig
"Bartholy Judit és Pongrácz Rita: IPCC AR5 - tények és jövõkép" A várható mondanivalója az elõadásnak: az apokalipszis közeleg; Megtekintés csak erõs idegzetûeknek ajánlott.
Lesz még pár érdekes elõadás, pl. a szinte nem is létezõ éghajlati adatbázisunk fontosságáról. Csak ajánlani tudom mindenkinek.