Itt száraz a tetõablak, azt hittem nem volt esõ, de a radar alapján kellett, hogy legyen, viszont a csillagda 0 mm, és a többi mérõ is ennyit mért.
Az Alpok nagyon jó helyen van, ne akard lebontani, mert a sok zivatar, nagy csapadék, hogy az ország legcsapadékosabb része vagyunk éves átlagokban, az Alpoknak köszönhetõ.
Most épp a csapadék szempontjából, a túl meredek áramlás miatt rossz, de többet jó, mint rossz.

A tél kontra kártevõk hozzászólásokból látni, mennyire nem egyértelmû a dolog, vannak megfigyelések és tapasztalatok amik az egyik oldalt, vannak cikkek, tanulmányok, amik meg a másik oldalt támasztják alá.

Siheone!
Azt írod, a 2006/2007-es enyhe tél után lezabáltak mindent, utána meg a -15 fokos tél után nem volt látható a károsítás.
Csak azt magyarázzad meg, hogy a 2004/2005-ös és a 2005/2006-os nagyon durva tél után, amikor Szeged-Békéscsaba térségében -20-26(!) fokok, illetve -15 fokok voltak, hogyan maradt egyáltalán aknázómoly, ami a következõ enyhe télen túlélhetett volna????
Ha a -15 fok következtében nem volt észrevehetõ a károsítás, akkor a -21-26 fok után hosszú évekre ki kellett volna nyíródnia az összes aknázómolynak.
Hogy a megelõzõ 2002/2003-as ismét nagyon durva tél aknázómolypusztító hatásairól már ne is szóljunk.

Sõt, továbblépek az érvelésben, most figyelj!
Amennyiben a met. állomáson -15 fokot mértek az elmúlt télen, és az már nem okozott észrevehetõ károsodást a növényeken, mint ahogy írod, ez azt jelenti, hogy a gondolom belvárosban lévõ fák biztosan nem kaptak -15 fokot, hanem -10 körül lehetett a városban!!!!!
Ha pedig -10 fok annyira kipusztítja az aknázómolyt, hogy nem észrevehetõ a kár, abban az esetben gyakorlatilag falvakban, kisebb településeken vagy kint a lakott településeken kívül, ahol majd minden évben megvan a -10 fok, szinte nem lenne szabad ennek a károsítónak léteznie.
Sõt, juteszembe!
Az elmúlt két télen a keszthelyi állomás -21 és -22 fokkal zárt, és az állomástól alig néhányszáz méterre van a híres keszthelyi gesztenyesor, amelyik minden nyár végén ugyanolyan csúfos látványt nyújt a leszáradt levelekkel.
Rákérdezek az egyetemen, az elmúlt két tél után csökkent-e a károsítás mértéke!?
A választ elõre sejtem...
A szegedi példa tökéletesen alátámasztja, hogy bírja a hideget az aknázómoly.

Ezért írtam, hogy a tévhitekben és meggyõzõdésekben lehet hinni, csak ha egy kicsit megkapargatjuk, kiderül, hogy nem úgy vannak!
Ez innentõl kezdve már lélektan, és ez így van nagyon sok dologban!