Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Valóban, a statisztikák szerint az eddigi csapadékmaximumot a Stájérházaknál mérték (1510mm). Az éghajlati adatok alapjám a legcsapadékosabb terület az Õrség, Nyugat-Zala és Somogy átlag 700-800 mm-rel. Az idei év erre rácáfolt, hiszen a legkevesebb csapadék (persze ez is átlagos, vagy afölötti) a nyugati határszélen esett. Ez az év a mediterrán ciklonok jegyében telt és ezek nagyrészt itt adták a legkevesebb csapadékot. Nem ismerem a régebbi évek makroszinoptikai felállását, de közrejátszhatott a nyugati frontok lelassulása a Dunántúlon, ami nagyrészt itt adta le a csapadékot, az Alföldre már kevesebb nedvesség jutott. Földrajzból is úgy tanultuk, hogy nyugat közelebb van az óceáni éghajlathoz, hamarabb elérik a nedves léghullámok ezt az országrészt. A délnyugati tájegységek nem meglepõ módon a földközi-tengeri ciklonok miatt kapnak bõséges égi áldást.