Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Bár természetesen nem lehetetlen a tartós a zonalitás, sokéves megfigyelésre alapozva ki merem jelenteni, hogy ez a tél második felében, és fõképp februárban, nagyon ritka. Az atlanti-óceáni légtömegek beáramlásának valószínûsége egészében is csökken január közepe után, de ha ezek dominanciája fenn is marad, a nyugati áramlás jellege mindenképp erõsen módosul: ny-dny-i helyett északnyugativá válik. Az atlanti partoknál általában tartós AC épül ki, és ennek keleti peremén érnek el minket ény-ról a "különbözõ hõmérsékletû és nedvességtartalmú" óceáni léghullámok. Ha végül nem tud a szárazföldi lábashideg szóhoz jutni nálunk ebben a szezonban, akkor valami ilyesmi várható. Kialakulására való hajlamot az elõzõ napok is mutatták. Nem elképzelhetetlen, hogy viszonylag enyhe, de nagyon változékony, záporos-hózáporos télvég elé nézünk, s ebbe a képbe belefér bizonyos idejû északi típusú blocking megjelenése, valamint mediciklonoké, tartósabb havazással. Azért egyelõre még a kontinentális száraz hideget se írnám le teljesen.