Igen, nekem is szemet szúrt az igazán magas hõmérsékletek hiánya a tartósan enyhe idõ ellenére. Nyugat-délnyugati légmozgások mellett itt a Kisalföldön (is) úgy felmegy a hõmérséklet 10 fok fölé, 15 fok közelébe, mint a huzat. Ebben a szezonban talán egy-kétszer, ha elérte a Tmax a +10 fokot, egyébként diszkréten megmarad az 5-10C intervallumban. Úgy látszik, a szubtrópusi légtömegek valamiért nem tudnak tért hódítani észak felé, ellenben az északnyugati áramlásban utazó sarki-tengeri légtömegek gyakran a vendégeink. Ezeknek alsó rétegeit a tenger felmelegíti ugyan, de a magasban hidegek. Orografikus emelés folytán a magashegységek északi kitettségû lejtõin rengeteg csapadékot (hó) okozhatnak. Egyébként teljesen igazad van, szokvány zonalitás esetén hóínséges idõk járnak az Alpokban is, az alacsonyabb sípályák használhatatlanok.
A folytatásban én is alapvetõ átalakulást várok, a mostani áramlási muszter túl soká áll már fenn, nyilván feléli az õt generáló kondiciókat.
Azonban meg kell mondani, vérfagyasztóan hideg, közlekedést akadályozó nagyhavas idõszakot nem tartok valószínûnek. Ha a krioszféra állapota olyan lenne, legkésõbb december végén, január elején jelentkezett volna a rendkívül hideg idõszak. Telecske néz ki a dologból, mely természetesen tartalmazhat még orzágos havazást, néhány -10(-) C-os minimumot.
(Bár vannak emlékezetes ellenpéldák is: 2004/2005 a közelmúltból)