"A CO2 hatása mellett érvelõ "elismert és híres kutatóból" különben legalább tízszer, de lehet, hogy százszor annyit is találnál." Hát tudod azokból a tudósokból is sok száz sõt sok ezer van,akik amellett törnek lándzsát, hogy a Nap okozza a klímaváltozásokat. Úgyhogy azt hiszem, a tudósok ilyen-olyan számából nem érdemes kiindulni.
A naptevékenység elõrejelzését Dávid Mihállyal összehasonlítani pedig szintén értelmetlen, mert az az úriember a hasára ütve leírogat dolgokat, a naptev. hosszú távú (több ezer évre visszatekintõ) trendjei viszont világosan látszanak. A 11 éves ciklusokon kívül sokkal hosszabb távú, több száz éves ciklusok is megfigyelhetõk, amik összefüggenek az ún. kozmikus sugárzás mértékével. A XX. században az erõsödõ napciklusok hatására a kozmikus sugárzás csökkent, ebben az évszázadban, ahogy a naptevékenység gyengülni kezdett, a kozmikus sugárzás erõsödését vélik tapasztalni a tudósok. Ezenkívül a napfoltok mágneses ereje is folyamatos gyengülésbe kezdett - már jó ideje. Ha lesüllyed 1500 gauss alá, akkor már nem nagyon fognak tudni napfoltok kialakulni, ami a naptev. további erõs gyengülését fogja elõidézni. Ezek hosszú távú folyamatok, amik nem szoktak egyik évrõl a másikra megfordulni. Ezért lehet évtizedekre elõre következtetni egy ilyen folyamatból.
Íme néhány grafikon:
Link
Link (napfoltok mágneses tere a B ábrán)
Továbbá egy ábra az utóbbi évtized globális hõmérsékletének változásai összehasonlítva a szén-dioxid szint emelkedésével:
Link
És az elmúlt 400 év naptevékenységének változása összehasonlítva a globális hõmérséklet-változásokkal:
Link
Nyugi, csupa elismert kutatótól származó adatok...
További kellemes ébredezést mindenkinek. nevet hideg havazas