Abban a holnapi nyugati konvekcióban még nem vagyok túlságosan biztos, de annyit el lehet mondani, hogy a Tiszántúlon érdekes dolgok lehetnek ma.
Ami éjszaka átvonult felettünk, azt a Bracknell egy magassági hidegfrontnak csúfolja, ami lényegében szólva igaz is, mert csak a 400/600 retop. térképen látszik lehülés markánsabban, de 600/800-on még nem, ott majd csak ma délutánra látszik lehülés.

Az éjszakai hevesebb záporokat, amik jelenleg északkelet felé terjednek, a hidegfronthoz tartozó nagytérségû emelés és az azzal végbemenõ labilizálódás okozza. Wetsom említette az Ac Castokat tegnap, ez is a középszintû labilizálódás és nedvesedés jele.

A mai nap fõszereplõje ismét egy hidegfront lesz, ami a nap folyamán érkezik meg északnyugat felõl. A front jelenleg még nem tartózkodik hazánkban, de elég gyors mozgású lesz. A front elõtt a Tiszántúlra egy kisebb melegnyelv húzódik fel alacsonyszinten, ami a magasban lejátszódó fokozatos hidegadvekcióval jó labilitást fog szolgáltatni.
A délután érkezõ hidegfronti emelõ tényezõk indíthatják majd be ténylegesen a konvekciót ezeken a területeken is.

A GFS 10 kilóméteres felhõtetõvel számol Link szép, magas, vékony CAPE! nevet
A front vonalában számítok hevesebb záporok, minnél délebbre és keletebbre pedig akár zivatarok kialakulására is. A fronthoz tartozó csapadéksáv vékony lesz, és a déli-keleti határszélre egészen összeállhat a csapadéksáv, ugyanis 0-1 km szélnyírás alapján támogatva lehet a multicellás konvekció.

Komolyabb (de 2 cm-t nem meghaladó) jégre, valamint viharos szélre záporok, zivatarok mellett fõként délkeleten számítok, mert ott lesz a középszinten kicsit szárazabb légrétegzõdés, ami kedvez ezeknek a kísérõjelenségeknek.