2004-ben dec. 20.-a körül állt elõ "üvöltõ" zonalitás magas nyomású, ködös, zúzmarás hetek után. Bõ egy hónapig eltartott a nyugatias áramlás, de aztán olyan hideghullám fejlõdött ki, hogy öröm volt nézni. 2005 január 25.-én nagy hófúvás, majd utána roppant hideg napok február elején, -20 fok közeli minikkel.
Szóval, ha december végén kezdõdött zonalitás véget tudott érni, és még szép tél is lett utána, akkor a mostani zonalitás sem jelenti -igen nagy valószínûséggel- hogy megette a kutya a telet. Még szinte el se kezdõdött, ne temessük még!
Egyébként nem teljesen értem, hogy a tegnapi hõmérsékleti fáklyák tagjainak többsége bõven az átlag alatt futott egészen dec. 20.-ig, most meg elég sokan jutottak a tiédhez hasonló következtetésre. Az biztos, egynéhány modellfutás alapján nem szabadna elhamarkodott következtetést levonni (se pro, se kontra)
Az is joggal feltételezhetõ, hogy a telünk sorsa nem azon fog eldõlni, hogy egy hét múlva kialakul-e a szerencsétlen brit AC, vagy sem. Ha összegyûlik ott fenn a hideg, és le akar jönni, akkor úgyis kialakul olyan fajta makrocirkuláció,. mely azt lehetõvé teszi.