A "Milyen lesz az idei tél/nyár?" várakozáscsokrok is szezonális elõrék, fórumozók véleménye, természeti jelzések alapján állnak össze, és eddig nagyjából jól vizsgáztak. (visszanézve pl. az idei nyári csapit, szinte zseniálisan fogta meg azt, h a rekordszáraz évben a nyár átlag körüli csapit hoz, és a T-ben sem volt brutálisan nagy a tévedése, de az nem jött be tökéletesen az tény)
A szezonális elõréket nem napi linkelgetések alapján kell megítélni, hanem hosszú idõszakot érdemes nézni és lehetõleg a vizsgált idõszak (pl. nyár, tél) kedzete elõtt pl. 3-4 héttel le kell zárni a nézegetést, hisz úgy van értelme a dolognak. Persze tisztában vagyok vele, h néhányan csak heccelésként linkelgetik és közben szidják ahogy bírják. laza
Egyébként egy é-eu-i pozitív ano okozhat olyan AC dominanciát, h hozzánk K, netán DK(!) felõl kemény, száraz kontinetális hideg szivárogna hosszú idõszakon át, vagyis 1-2 ezer km ide vagy oda és máris más a leányzó fekvése. Egy globálmodellnél pedig 1-2 ezer km, nem sok....ettõl függetlenül a téli T várakozások 0.0 és +1.5 közötti anomáliát valószínûsítettek még november közepén. Meglátjuk.