Nézd meg jobban, mozog az! Íme a két kép: Link Link
Hol látszik, hogy mozog? Pl. egész Franciaországon vidám Földközi-tenger (itt új is jön létre), a teljes hidegfront (Románia, Oroszország stb.)
Miért tûnhet úgy, hogy nem mozog? (bár nekem nem így tûnik) Azért, mert átfedésben vannak! Az egyik például a reggel 6-tól déli 12 óráig "leesendõ" csapadékot jelzi, a másik a reggel 6-tól este 6-ig leesett csapadékot! Ha gyorsan írnál rá egy szoftvert, ami kivonja a másodikból az elsõt, meg is kapnád a déli 12 órától este 6-ig esõ csapadékot, ezen új térképet összevetve a 186 órással, mindjárt "mozgónak tûnne". A kulcs az átfedés, a 6-12 óra között lehullott csapadék mindkettõn szerepel!
Szerk.: Ebbõl kifolyólag tehát olyan terület sok lesz, ahol "megjelenik a csapadék" (hasonlatomban: délután esik csak, délelõtt nem), olyan viszont sehol sem lesz, ahol a második térkép "kiszárad", hiszen az nem állhat elõ (mindkét térképen szerepel a délelõtti csapadék, tehát ahol délelõtt esik, délután nem, ott a második térképen nem szaporodik tovább, nem "mélyül a kék" szín).
Szerk2.: Talán sokan ezt érthetik félre: Ez nem radar-reflektivitást jelez elõre (tehát csapadék-intenzitást), hanem csapadékmennyiséget, ez utóbbi viszont egy adott idõpontban nem értelmezhetõ (szemben pl. a hõmérséklettel), csak egy adott intervallumban (pl. 3, 6, 12 órás csapadékösszeg)!