Jól elszórakoztam a cikken. Van benne néhány igazság : pl. létezik a világon víz, jég, klíma, Antarktisz, Golf áramlat, stb. A cikk sületlenségek, sõt baromságok halmaza. A cikk szerinti indoklások :
3. pont : Aki ezt eredetiben leírta, növényt legfeljebb vázában, vagy virágcserépben látott egy felhõkarcoló 70. emeletén. Eltûnik a talajból az ásványi anyag ??? Hova, elviszik az ufók ??? Egy emberi behatás nélküli erdõben egyensúly van a beépített és lebontott anyagok terén, akár CO2-t, akár az ásványi anyagokat nézzük. Ezért is hibás az õserdõket a Föld tüdejének nevezni. Aki ilyet ír, annak annyi ismerete van a talajról, növényekrõl, hogy a kedvenc virága megsínyli, ha nem kap a cserepében évente új földet.
4. pont : 6000 m vastag jégtakaró ??? Hol alakult ki ? Milyen magas az Antarktisz legmagasabb pontja az óceánszinthez viszonyítva ? Cunami, ha elválik a kontinensrõl egy jégdarab ? Ha már az óceánban úszik és elolvad, emelkedik a vízszint ??? Szegény Archimedes forog a sírjában. Amúgy ha teljes terjedelmében óceánszint felettrõl érkezne az aktuális jégdarab, mint ahogy nem, és nem vitatjuk a méreteit, térfogata felülrõl bõven saccolva (m3) / óceánok felülete (m2) megadja a vízszintnövekedés nagyságát m-ben. Sacc/kb : bõven 1.E-6 m alatt.
5. pont : Leállítja a termohalin cirkulációt, mert felhígítja az óceánok vizét ??? keverék koncentráció számítása, ha a jéghegy anyagát desztvíznek vesszük : c=(m(jéghegy)*0,00+m(világóceán)*sókoncentráció(világóceán, átlagos)) / (m(jéghegy)+m(világóceán))
/anyagmegmaradás törvénye alapján/. A számításban szereplõ tömegek aránya sok nagyságrenddel eltérõ. Önmagában egy ilyen eseménynek kismértékû lokális hatása sem nagyon lehet.
A többi pont is hasonló marhaság, bõséges fantáziával fûszerezve.
A cikk írója vagy tudatosan követte el ezt a zagyvaságot, és õ is jót szórakozik a hozzászólásokon, vagy vissza kéne zavarni középiskolába, sõt általános iskolába. Bár ami nem megy, nem kell erõltetni.

Maximális tisztelettel : Lujó