(Elsõre kicsit nehezen értettem meg a hsz-ed.)
Én sosem feltételeztem, hogy itt bárki is üzletet akarna csinálni ebbõl. De ezzel: "További felmelegedés HELYETT stabil tendenciózus hõmérséklet csökkenés." azért nem értek egyet. Épp ez az, amit szeretnénk kideríteni. Az elõzõ példám pedig csak az utóbbi kétmillió évre vonatkozott, szerintem az õsi és a mai légkör "viselkedése" nem hasonlítható össze (konkrét választ nem viszont tudok a kérdésedre, utána kéne néznem, csak kevés az idõm).

Igazából nekem az az érzésem, hogy azok is, akik egyébként igazat mondanak (akár itt a hozzászólók, akár más, nem megélhetési - "rendes" - klímakutatók), mégis kiegészítésre szorul a mondandójuk. Nincs olyan tanulmány, amibe ne lehetne belekötni, akkor is, ha egyébként igazat mond:
"Az egyik oldalon közepesen képzett, megsüketített papagályok, akik váltakozó sorrendben ismételgetnek néhány általuk megértettnek vélt szakkifejezést, a másik oldalon a súlyos ellentmondásokra felhívó adatok tömege, a négy alapmûvelet és a jelenleg általánosan elismert fizikai törvények", mert a fizikai törvények is csatolt diffegyenletrendszert adnak a légkörre, és a csatolások nem mind ismertek.
Az a helyzet, hogy a klímamodellek is olyanokat mondanak, hogy sej-haj. Egy tantárgyra beadandóként az SMHI eredményeit kell Brüsszel és Athén esetében kiértékelnem.
Míg az 1961-1990-es idõszakban a napi minimum hõmérsékletek legkisebb értékei (-10/-5°C) januárban összesen a 30 év alatt kb. 30-50-szer fordultak elõ, a modellben fel sem merül, hogy hasonló értékek 2021-2050 között elõfordulhatnának újra. Athén esetében is hasonló a helyzet. Az osztályban a többiek más városokra más modellek eredményeit vizsgálják, náluk is dettó.
Ezek a modellek 2000-2005 körül futottak le. 2005-ig kb. alig van változás a pár éves mozgóátlagokban. 2005 után "hirtelen" eltûnnek a hideg szélsõségek, és megjelennek a meleg szélsõségek. Minden modellben, minden rácsponton! És ez a nem mindegy.
Így nehéz elhinni, hogy a világon bárki is értené a folyamatokat, hiába nem üzleti alapon kutat, akkor pedig itt, mi amatõrök, mit akarunk? Megmondom: az igazságot! De kinek lehet hinni? Sajnos szinte senkinek és semminek.

Csakakispest:
Igazad lehet, mégis a földtörténet során akkor volt gazdagabb az egész Föld élõvilága, amikor melegebb volt. A sivatag nem biztos, hogy eltûnik, hiszen ahhoz az kéne, hogy a nagy földi légkörzés leszálló ága onnan eltûnjön. Ahhoz pedig szerintem az kellene, hogy a Föld tengelydõlése jelentõsen megváltozzon. Szerintem a Szaharában nem lesz attól több a csapadék, anélkül pedig szerintem nemigen javulnának az életkörülmények.
A tudományban én is bízom, de a tudósok között sajnos már válogatni kell.
nevet /Elnézést, ha az elõzõ félreértéseket okozott volna, nem az volt a szándékom!/