Igazán megtisztelõ, sõt hízelgõ a nekem titulált "Kosakiss-féle 11 éves napciklus", de ilyesmi nem létezik. Az említett periódus mindenképpen és kizárólag Rudolf Wolf svájci csillagász érdeme. A Wolf-féle 11 éves napciklusban jelenleg a naptevékenységi minimumot éljük meg. (Nem kívánom részletezni az idõjárásra vonatkoztatott szoláris hatásokat. Akit a napciklus témája érdekel, angol nyelven utánaolvashat a következõ két kiadványban: 
1.) Haigh J.R. (2003) Phil. Trans., R. S., Lond. A 361, 95-111. (R.S.=Royal Society).
2.) Solanki S. et al. (2004) Nature 431, 1084-1087
Magyar nyelven értekezik dr. Kálmán Béla napfizikus a Fizikai Szemlében ugyancsak a napciklusokról, írása itt is elolvasható:
fizikaiszemle.hu/archivum/fsz1311/kalman1311.html
Szép napot, jó észleléseket kívánok!nevet

A fórumhoz alkalmazkodva: magam sem látom jelét, hogy a decemberi és fõleg januári kemény hideg idõszak visszatérne, ugyanis igen erõteljes a légkör NY-K irányú áramlása - a blokkoló anticiklon lassan-lassan megadja magát. Több napsütésre számítsunk (a köd és a ködrétegfelhõ februárban igen ritka jelenség!), átlag körüli hõmérsékletekkel. A kemény téli idõjárás egyébként az általános felmelegedésnek (?) köszönhetõen/tulajdoníthatóan (válassza mindenki a két kifejezés közül azt, amelyet kíván) kontinensünknek nem az egészét érintette, hanem leginkább Európa NY-K irányú középvonala menti területeket, a Kárpát-medencét és a keleti-északkeleti régiókat. A mostani igazán hideg levegõ nincs ereje teljében, kívülrõl körülfolyja a Kárpátok koszorúját, erre alapozom a kontinentális hideg levegõtömegek meggyengülését.